• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SANJOOVořech aneb máme doma křížence
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Tak zas nejaky derivat parijskeho psa:)

    Phu Quoc Ridgeback, z vietnamskeho ostrova Phu Quoc, ktery lezi uplne na jihu na pomezi Vietnamu a Kambodze.
    Udajne velice rad a rychle plave (ma plovaci blany), je silne lovivej, beha dobre kratke i dlouhe trate a vysoko skace. Nehodi se jako hlidaci, vuci neznamym lidem je obvykle mazlivej:)
    Od parijskych psu v oblasti se lisi tim, ze rad steka.





    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Propagacni video z jizni Indie, z Taml Nadu s poslestvim "chcete pejska - nekupujte si nejakeho slechteneho, ujmete se pejska s ulice":

    Malli & Chikki - A Fairy Tale of Two Doggies - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=ruybTPWjGcU
    EWICZKAAA
    EWICZKAAA --- ---
    LA_PIOVRA: Jo dobrman je tam taky a snad ještě ňáký další 3 plemena...
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    :) jasna kombinace hladky kolie a dobrmana:)
    EWICZKAAA
    EWICZKAAA --- ---
    ZMYJKA: trochu jo:D
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    LA_PIOVRA: (no on taky Bony v sobě tu kolii má :))
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    LA_PIOVRA: ty trikolórní vypadaj jak Bony od INXS :D
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Kalkata, Indie.
    Majitelka IT firmy, ktera podporuje chude deti a poulicni psy.















    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    LA_PIOVRA: teroš, no :D Po kom si myslíš, že maj pitové a spol. tu energii a tvrdohlavou neochotu vzdát se? :D Po molosech ne :D
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Patterdale terier.
    Znate tohle plemeno? Neni uznany, tak hazim sem do vorechu, kam "de iure" patri. Ja jednoho potkavam, doted jsem si myslel, ze je to stene nejakyho pittbulla nebo pitbulliho krizence . Pak jsem se dozvedel, ze to neni stene. Chova se to jako fretka co dostala solidni naloz pervitinu, nikdy jsem nividel nic tak (az prilis) nezdolne energickyho a sebevedomyho, ozvlast v kontextu vahy tak 4-5 kg.

    SEMTELE
    SEMTELE --- ---
    Bába
    Image and video hosting by TinyPic
    SEMTELE
    SEMTELE --- ---
    Bába, sledovala čmeláka :) A je tam!
    Image and video hosting by TinyPic
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Zapadosibirska lajka je taky vlastne takovej prizpusobenej vorisek.
    Ojmjakonske udoli, Republika Sakha, Jakutsko, nejstudenejsi misto severni polokoule. Minuly teden:



    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    ZMYJKA: euro-ruská snaha o "papírový chov" středoasiata se kolem Kaspiku nesetkává s přílišným nadšením a i mezi papírovými jedinci najde člověk lecos :)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    ZMYJKA: to je presne to, co se mi na tehle neustalenych plemenech vzeslych z mistnich vorechu libi:) verim tomu, ze podoba variuje i v ramci stenat ze stejnyho vrhu.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    LA_PIOVRA: ono alabaj je taky takový vzhledově neustálený "praktický" pes :)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    ZMYJKA: docela jo (vubec jsem nevedel, ze labaj ma kratkostrstou formu, dik), ostatne alabaj vznikl asi dost podobne.:)
    Jinak jsem se snazil davat bully kuta jedince, co nejsou moc poznamenany modernim krizenim, dost jich dneska vypada spis jako narvany prerostly argentinsky dogy krizeny s bulmastifama a pittbullama.
    Zejmena ty dva s cervenym datumem jsou takovy relativne nepoznamenany a vlastne vypadaj jak poulicni psy na steroidech s molossoidnim strejchnutim.

    Vysledky dalsiho prikrizovani maj vic takovejhle look:

    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    LA_PIOVRA: ty těžší typy vypadají jaké krátkosrstý alabaj :)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Bully kutta (kutta je urdsky pes) je velice silne a tvrde hlidaci plemeno puvodem z rovinatych urodnych casti Pakistanu tj. Sindhu a Pandzabu. Vzniklo patrne vyberem vhodnych jedincu vzniklych z polodomestikovanych psu krizenych s molosskymi psy z tazeni Alexandra Makedonskeho (tohle tazeni melo ostatne velky vyznam pro psy od Balkanu az po Indii) a v dobe britske kolonizace byli tamni psi jeste krizeni s bullteriery a dogami.
    Pouzivaji se na hlidani opevnenych domu, karavan, kamionu a taky na psi zapasy. Bohuzel jejich typicky zjev je dnes dost stiran neexistenci standardu (z pohledu FCI jde pochopitelne o vorisky) a druhnak dalsim ad. hoc zivelnym amaterskym krizenim s cilem vyslechtit ultimatniho zapasnickeho psa:





    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    Nase Liluska taky vykazuje jiste rysy "long term pariah morphotype":)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam