• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  DESTINYXCoaching, koučink
  ZUZKAOU
  ZUZKAOU --- ---
  EBARTT: psychoanalytik v žádném případě (respektive jestli existuje i psychoanalytický koučink, tak by mě zajímalo, jak řeší rozpor v tom, že jaksi psychoanalýza se snaží prokopat k vhledům, které by osvětlili údajné příčiny problémů, zatímco koučink je orientovaný na proces a změnu.).

  Koučování není ani psychoterapie - terapie je léčba něčeho, koučink je (tuším) určen k rozvoji a zlepšení, nikoliv léčbě.

  A koučem je ten, kdo se za něj prohlásí ;-)
  EBARTT
  EBARTT --- ---
  Jak definujete kouče? Není to spíš psychoanalytik? (Laik)
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  MORPHLER: Dik, primerena reklama je urcite na miste. Co jsem koukal, tak ale nenabizite vycvik. Rad bych na nastenku hodil par odkazu pro pripadne zajemce o vycvik. Ale klidne tam mohou byt i "proverene" linky na kouce ci koucovaci spolecnosti.
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  FRONEMA: Aby se stal člověk koučem, je potřeba aby absolvoval řádný koučovací výcvik. Pro opravdu dobrý výcvik bych neváhal jet do zahraničí, kde má koučování přeci jen delší tradici než u nás.
  Koučovací výcviky trvají od několika týdnů do jednoho roku, neváhal bych volit spíše ty delší s větší časovou kapacitou a pokud možno co největší interakcí naživo. Některé školy nabízejí až polovinu výcviku přes Skype… Pak by mne zajímalo, jaké jsou další možnosti dlouhodobého vzdělávání u dané školy. Marná sláva, základy člověk zvládne během základního výcviku, ale pokud to člověk myslí vážně, musí na sobě pracovat kontinuálně.
  Na začátek bych doporučil navštívit informační hodiny, které pořadatelé koučovacích výcviků nabízejí. Promuvil s lidmi, kteří by tě případně školili, absolventy a udělal si názor, jestli zrovna tenhle koučovací přístup je mi blízký. Tak jako v psychoterapii existuje obrovské množství škol, které se liší stylem práce a jsou vhodnější pro některé problémů, tak i v koučování lze vybírat mezi přístupy a školami, které by přinejmenším měly rezonovat s tvým světonázorem.
  Stát se koučem? Za sebe říkám ano. S koučovacími výcviky se roztrhl pytel, ale větší část absolventů to má pro interní potřeby svého zaměstnavatele a jen málo směřuje na dráhu samostatného kouče. A pak taky..znám desítky koučů, ale těch kterých si opravdu vážím pro jejich práci je jen několik. Pořád tady citím potenciál pro nástup nové generace, která české koučování posune zase někam dál, než partička lidí s krizí středního věku zvyklé na korporátní prostředí, kteří si říkají koučové ale jsou to spíš „mentoři“.
  MORPHLER
  MORPHLER --- ---
  Tak si dovolím malou reklamu systemicke koučovaci školy: http://www.reteaming.cz/
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  DAWYT: myslis spolecnosti, ktere se zabyvaji vycvikem v koucovani, nebo se zabyvaji primo koucovanim? Koucovani je spis prace jednotlivce, ac samozrejme existuji spolecnosti, ktere maji nekolik koucu.
  FRONEMA
  FRONEMA --- ---
  me by zajimaly nejake informace o tomjak se stat koucem, jak dlouho trva se to naucit a jestli je uz koucu dost nebo je stale sance se v cechcach tak uplatnit
  DAWYT
  DAWYT --- ---
  ahoj, navrhoval bych nějaký refernce na coachovací spolecnosti (aspon na nástenku)
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  Dobrý den, přátelé. Jako aktivní coach jsem se rozhodl založit tuto diskuzi a vést debatu o koučování i v tomto prostoru.
  Koučování je u nás bráno trošku jako na divokém západě, kdy se za kouče prohlašuje mnoho nekvalifikovaných lidí (podobně jako u psychoterapie).
  Navíc je zde jen několik málo koučovacích škol, chybí zde rozmanitost.
  Doporučil bych na prostudování "Handbook Of Coaching", ke stažení zdarma po registraci na library.nu, kde je vidět paralela jak má každý psychoterapeutický přístup svou koučovací školu.. včetně psychonalytiků :-)
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam