• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  DESTINYXCoaching, koučink
  FRONEMA
  FRONEMA --- ---
  PODFUCK: vzhledem k tomu ze ji znam, si spis myslim svoje o lidech, kteri misto toho aby resili jak koucuji sami, resi jak spatne koucuje nekdo jinej....
  PODFUCK
  PODFUCK --- ---
  FRONEMA: Protoze to co vydava za koucink neni koucink? ;)
  Ale jinak marketingove Gaia, Kalina a spol. vyborny, to musim uznat. Skoda jen, ze je to zalozeny na jedny velky lzi.
  FRONEMA
  FRONEMA --- ---
  fakt nechapu proc si tu furt mate potrebu brat Gaiu do ... klavesnice. ona samozrejme ma certifikaci v (normalnim) koucovani a dela i zivotni koucink..
  TOPKOUCINK
  TOPKOUCINK --- ---
  DESTINYX: Máš pravdu a hned jak budu mít certifikát v ruce, dám je na stránky - jednoduše jsem ho ještě nedostal (a další jsou na cestě).

  Chtěl jsem web zapropagovat dříve, protože to trvá měsíce než si nová stránka vydobije dobrou pozici.

  (A jsem otevřený dalším otázkám, pokud je máš :) )

  Osobně bych netrval na certifikátech a titulech kouč/mentor. Minimálně pro mě nejsou důležité a z toho, co jsem na kurzu viděl, bych neřekl, že certifikát je záruka kvality.
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  HAWRAN: Zajímavý příspěvek do diskuze. Díky za něj.

  Já zde neprodávám své zboží, proto necítím potřebu zde sdílet informace o své osobě jako kouče. Toto forum jsem založil pro sdílení informací, ne jako reklamní prostor ať už sebe, nebo v nepřiměřené míře kohokoliv dalšího.

  Topkoučink zde své služby nabízí a používá diskuzi jako reklamní prostor. Jako každý, kdo něco prodává, musí očekávat otázky na původ a kvalitu svého zboží.

  Ivo Toman ani Marie Michalíčková nejsou koučové, při nejlepší vůli je můžeme označit jako motivační řečníky, a v porovnání s americkou tradicí, ne jako příliš dobré motivační řečníky - ale nejsou to koučové, proto se vyhněme off topic tématu.

  Stejně tak Julie Gaia Poupětová a Aleš Kalina nejsou koučové, jsou to mentoři - říkají lidem, co mají dělat. Kouč pracuje jinak.

  Koučování je poměrně jasně definovaná profese nebo možná ještě lépe řemeslo, které je třeba se někde naučit a vykázat nějakou praxi. K tomu slouží certifikované instituce, které by měly garantovat jistou kvalitu. Bohužel se mezi kouči objevuje spousta samozvaných odborníků, kteří načetli několik knih a silným vnitřním impulzem se cítí povoláni do služby. Domnívám se, že pro kouče je kromě samotné techniky práce důležitá sebezkušenost, kterou získá jedině na výcviku. Stejně jako třeba v psychoterapii. V psychoterapii je to ostatně velmi podobně - je to profese se svými pravidly, přesto je na trhu spousta podivných individuí, kteří nabízejí své služby, ačkoliv jim k tomu chybí patřičná kvalifikace. Předpokládám, že by sis nešel vyvrtat zub k člověku, o kterém víš, že nestudoval medicínu, pouze si přečetl knihu o vrtání zubů a před tebou vyvrtal jen dva zuby svým kamarádům.

  Samozřejmě formální kvalifikace v podobě ICF či jiné certifikace neříká, jestli je kouč dobrý nebo špatný, nicméně je to jakási minimální garance vstupní kvality :-)


  TOPKOUCINK: Informace o absolvování koučovacího výcviku na Tvé osobní stránce chybí, odkazuješ v prvé řadě na knihy a videa. Pokud jsi certifikovaný výcvik kouče (Holistic coaching) prošel, nevidím důvod proč to na svých stránkách neuvádíš, je to základní kvalifikace.
  HAWRAN
  HAWRAN --- ---
  DESTINYX: kritizovat je celkem jednoduché, ale jít s kůží na trh je trošku něco jiného. Máš svoji webovku? Jak podle tebe vypadá ten opravdový reálný a správný coaching?
  TOPKOUCINK
  TOPKOUCINK --- ---
  DESTINYX: Od Terezy Marie Dočkalové: Holistic coaching www.coachingworld.cz .

  Ivo Tomana mám v úmyslu smazat. Po tom, co jsem ho slyšel v pondělí naživo, nechci podporovat ty jeho kecy.

  Způsob koučování marie se mi líbí, i když bych neřekl, že to je můj vzor.

  Já si spíše beru od každého něco, co se mi líbí - Třeba od Mirka Spousty www.spoustaenergie.cz
  PODFUCK
  PODFUCK --- ---
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  A další "peklo na talíři" v oblasti koučování.. tohle nemá s koučováním nic společného http://ona.idnes.cz/kouc-ales-kalina-pri-seznameni-rozhoduje-podobnost-nebo-emocni-nastaveni-1lu-/nasi-muzi.aspx?c=A130225_154738_nasi-muzi_jup

  Idnes perlí, Julii Gaiu snad komentovat netřeba.
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  Zdá se, že koučování má ještě dlouhou cestu k tomu, aby se etablovalo jako důvěryhodná práce.. dokud budou v médiích pseudokoučové, je to boj s větrnými mlýny http://ona.idnes.cz/bea-benkova-muzske-chovani-nam-uspech-neprinese-f5r-/spolecnost.aspx?c=A130307_152942_spolecnost_jup

  Znáte ji někdo více? Čím je výjimečná?
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  Zajimave. Mohu se zeptat, kterym certifikovanym koucovacim vycivkem jsi prosel? Jsou Toman a Michalickova hlavni "autority", od kterych se ucis?
  TOPKOUCINK
  TOPKOUCINK --- ---
  Dovolím si sem dát malou reklamu na své stránky. http://www.TOPkoucink.cz první hodinu dávám zdarma bez jakýchkoli dalších závazků. Díky :)
  MONIKAM
  MONIKAM --- ---
  DESTINYX: Osobně se nejvíce a nejlépe učím z přímého kontaktu s lidmi, tj. v rámci výuky s živými lektory a při přímé práci s lidmi. Proto je pro mě důležité se v kurzu setkat s lidmi, kteří nejen své práci rozumějí, ale umějí své dovednosti a znalosti dobře předat.

  Knihy jsou dobrým podkladem, ale když už si zaplatím kurz, chci z něj vytěžit co nejvíce, výuku si prožít se vším všudy a ne si ji jen odsedět kvůli certifikátu.
  MONIKAM
  MONIKAM --- ---
  PODFUCK: V čem tedy konkrétně je Koučink Centrum Škodou a co konkrétně dělá z Coaching Systems BMW?
  Kvalitnější lektoři (v čem?), způsob výuky? (v čem?), podpora účastníků (jaká) atd.? Váš názor mě zajímá.
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  PODFUCK: Zazněl tady konkrétní dotaz, ne z mé strany.
  Říkat CS = BMW a KC=Škoda, je na úrovni hospodského tlachaní (stejně jako moje poznámka).

  Nerad bych, aby někdo někoho hanil na základě dojmů. Absolvoval jsi oba výcviky? Nebo soudíš jen podle ukázkových hodin? Podle čeho srovnáváš? Kvalita lektorů? Můžeš to srovnat s dalšími školami, které mají ICF certifikaci?
  Je fajn sdílet své nadšení z CS, ale když už to děláš, zkus to pořádně a věcně.
  DESTINYX
  DESTINYX --- ---
  PODFUCK: Co třeba trochu konkrétnější a věcnější analýza kvality? Tohle je trošku plácnutí do vody.
  Na to bych si dovolil třeba názor, že kvalitu kouče tvoří z 80% jeho osobnostní kvality, z 20% to pak ovlivňuje právě výcvik. Takže u člověka, který má dobré předpoklady stát se koučem je v zásadě úplně jedno, kde výcvik absolvoval.
  MONIKAM
  MONIKAM --- ---
  PODFUCK: Děkuji za názor. V čem je podle vašich kolegů a kolegyň právě tento kurz nejkvalitnější?
  Co certifikace po ukončení kurzu a následné možnosti?
  MONIKAM
  MONIKAM --- ---
  Máte někdo zkušenosti s některou z následujících škol koučingu a jaké?

  * Koučink Centrum/Ericson College: Koučing - věda a umění 1. - 4. modul
  * Koučing Akademie: První spirála kouče
  * Masarykův ústav vyšších studií: Specifický kurz pro kouče

  Chci se naplno pustit do studia koučování a dojít až k mezinárodním certifikacím. Rozhoduji se momentálně, kterým kurzem začít. Zajímají mě vaše zkušenosti, komentáře, pohledy na výhody i nevýhody zmíněných škol, co vám dali a nedali, co jste se naučili. Děkuji!
  FILDELIN
  FILDELIN --- ---
  PODFUCK: ach tak :) ano, máme hodně dobré ceny - jsme vysoká škola a tak to neděláme tak uplně jako bussines..bohužel ale kvůli nížné ceně nejsou moc peníze na reklamu a tak máme trochu problém s tím, že se o nás neví :(
  FILDELIN
  FILDELIN --- ---
  PODFUCK: nerozumim ti..