• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALRAUNEPetra Neomillnerová, zaklínači a jiná verbež
    Serie Zaklínačka Lota, Tina Salo, Písně čarodějky a všechno, co jste chtěli vědět a báli jste se zeptat.
    rozbalit záhlaví
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Určitě, až se tam propracuju, nepamatuju si heslo :)

    Každopádně jsou to spojené dvě povídky a ta první část poměrně dost přepsaná, navíc je tam změněný motiv (ta sm linka už mi nepřišla vtipná, takže je pryč). A název jsem nezměnila, protože by to působilo dojmem, že je to nová povídka a to by byl podvod na čtenáře :)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    Petro: co kdyby to rozstrihl ten nejpovolanejsi - autor:
    Capricorn 70 / diskuze --- LEGIE - databáze knih Fantasy a Sci-Fi
    http://www.legie.info/kniha/15817-robert-pilch-capricorn-70/diskuze

    ;O))
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    jedna vánoční fotka pro radost :-)

    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ALRAUNE: Je to takové veselé a optimistické.
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    A ještě jeden... pokud si chcete užít Loty jako ušního červa,můžete si za pár kaček pořídit audionovelu Zmetek z temnot.

    http://www.walkeravolf.cz/
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Novoroční dárek pro Lotiny milce
    Běžím, krev mi tepe v uších, a krystalky ledu mě šlehají do tváře. Pomůže to? Pořád hledám něco, co pomůže proti neklidu. Běh do padnutí, šukání do bezvědomí, havraní prach tak namíchaný, až mi z nosu teče krev. Pomůže to? Sníh mi po patou povolí a málem spadnu na zadek, ale pak zavrávorání vyrovnám a skáču po stupních nahoru k bráně školy. Pomůže to? Nic se neděje a já se budím s pocitem, že bych byla vděčná tomu, kdo by se mě pokusil zabít. Dokonce se mi zdá o Ennovi, sedává na pelesti mého lůžka a já se budím s nejasným pocitem ztráty. Jebe mi. Hrozně.
    Zabuším na bránu a čekám. Kdy se nic neděje, jednoduchou levitací nadhodím nezajištětou závorou a jednu na dvůr. Smrdí močí, chlapi jsou líní obtěžovat se od dveří někam dál. I tohle mi vadí. Na Wigandu by přirozeně bylo čisto a ticho, ale ještě víc pusto. S nakrčeným nosem minu dveře tvrze a zamířím na hradby. Usazená na hrazení se pak dívám do šera, a připadám si jako znuděná kočka, která předstírá, že loví myš. Ve skutečnosti nelovím nic… snad jen stíny. Stíny… leží jinak, než by měly ležet, trhnu sebou a stisknu meč v dlani, nervy najednou bolavé napětím. Čekám na zvuk útoku, svist nože, ocelový křik, který se hlásí meč.
    „Lothaire,“ osloví mě kdosi měkce a mazlivě, „zkrásněla jsi.“
    Nezapomněla jsem na ně, stejně jako oni nezapomněli na mě. Stojí tu, tři muži v přiléhavých nohavicích a kazajkách, a oči se jim lesknou.
    „Smrtky?“ povytáhnu obočí a snažím se, aby napětí nebylo v mém hlase moc slyšet.
    „Přesně tak.“ Breasal udělá několik tanečních kroků a jeho bok se otře o můj. Políbí mi ruku. „Jsi ráda, že nás vidíš.“
    Není to otázka, je to konstatování. „Potřebuješ zase někoho… odstranit?“
    Zavrtím hlavou. „Ne, jen…“ pomyslím na masakr v Landswartu a pořád cítím vděčnost, „jsem ráda, že vám můžu poděkovat osobně. Ta práce, co jste pro mě dělali…“
    „Můžu ti vyprávět, chceš?“ Glaisne se sklání k mému uchu, zcela připravený šeptat mi nechutné detaily místo lichotek.
    „Teď ne,“ couvnu, taky proto, že mi jejich těsná blízkost nepřipadá bezpečná, „a navíc, proto jste nepřišli, že?“
    „Důvod návštěvy přece znáš.“ Breasalův hlas vystydl a je teď krutě věcný. „Dluh, slib…nechci ti ho netaktně připomínat, protože se mnohé změnilo, ale závazek, předpokládám, stále trvá.“
    „Není tu nic, co by ho rušilo,“ přikývnu.
    „Máme práci,“ pokračuje Breasal, „s obyčejnou sprostou vraždou bychom se tě neodvážili obtěžovat, ale máme práci… která by tě mohla zajímat,“ foukne mi do vlasů.
    „Myslíš finančně?“
    Něčí ruka mi přejela po zadku.
    „Nejen finančně. Možná bys chtěla… poznat svou rodinu, hm?“
    „Rodinu?“ V konejšivém toku Breasalovy řeči vidím vražedně ostré kameny podrazu. „Mou rodinu?“
    „Tvou rodinu. Lépe řečeno otce… nezachoval se k tobě, jak by se slušelo, Lothaire, nebo ano?“
    SCHRAMM
    SCHRAMM --- ---
    LA_BETE: Upřesnil bych "novou starou Lotu" - aby nevznikla panika :)
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    No, to mi taky dělá radost.
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    tak jsem si udělala radost a k vánocům jsem si koupila novou Lotu
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Výjimečně už v úterý pokřtíme ve knihkupectví Fantasya poslední vydanou knihu "Zaklínačku Lotu". Určitě dorazte, bude to velkolepé - včetně tradiční afterpárty ve Zvonařce! KNihu křtí Dan Fikejz, křest je od šesti hodin zde:
    Zobrazit mapu
    Knihkupectví Fantasya
    Šafaříkova 370/11, 120 00 Prague, Czech Republic
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Bylo to… zvláštní.“
    Martin se dívá na zelenající se pole a jen těžko skrývá rozpaky. Kdybych se tu svlíkla donaha a udělala si to rukojetí meče, nestyděl by se víc. Odkopne kámen z cesty.
    „Ale děkuju.“
    „Je to dar, který chtěla tvoje sestra.“
    Zvedne hlavu. „Proto… se tahala s kdekým?“¨
    „Možná.“
    „Stejně k tomu nebyla.“
    Pokrčím rameny.
    „Ty jsi.“
    „Jo. Je to stejné, jako v posteli. Někdo to v sobě má…“
    „… a někdo ne. Měl jsem ji líp chránit.“
    „Nevysvětlil bys jí to, stejně jako bys to nevysvětlil jemu. Otci. Ani jeden z nich k tomu moc nebyl.“
    Starosta se usměje, váhavě a klukovsky. „Taky k tomu „moc nejsem“.“
    „Zkoušels to na Gritu?“
    „Jak to víš?“
    Zachechtám se. „Tara je na tebe moc velká a ošklivá.“
    „Nedala mi.“
    „Vždyť má kapavku.“
    „Ani tak.“
    Stojíme uprostřed polí v brázdě, která hřeje klíčícím životem, takže ho do ní prostě složím. Torge jeho sestru, já Martina… práce jako práce. Než skončím tuhle, vzejde ozim.

    Abyste věděli, že jsem ještě neumřela :D
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    SHEALA: to je asi hodne problematicke tady delat statistiku.. nevidomi a slabozraci maji ze zakona vyjimku a mohou si AD navzajem sdilet .. a take existuje slepecka knihovna s texty jako je digibooks.sk.. podle tohodle pak teda davaj prednost textum a bacha! ne na cteckach! musi mit ten predcitaci SW a ten na vetsinu ctecek asi nepujde... takze "ctou" je jim aplikacemi predcitano na pocitaci ...
    ono kdyz se veme uz jen ten vyber, ze treba digibooks.sk ma cca 60tisic publikaci-digitalizaci a kolik (malo) je audioknih, tak pak ta otazka ztraci i smysl ... vse je jasne, kde je vetsi nabidka je i vetsi zajem od slepych a slabozrakych
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    SHEALA: Malý vzorek, ale dotyčná osoba dala přednost písmenkům před načtenou knihou. Nevyhovoval předčítající(cena byla bezvýznamná). Ono, stroj může třeba předčítat zrychleně. Co vím, tak další upřednostňují načtené.
    Pokud mohu soudit, nebude to pravidlo, ani extrémní výjimka.
    S českou audioknihou je problémem miniaturní trh a málo negramotných.
    BTW
    Já si v situacích, kdy bych si mohl pustit audioknihu, pustím muziku, nebo přednášku. ;-)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    ERGOSUM: to téma co se týče nevidomých z pohledu nakladatele mě docela zajímá, dá se říct že dávají přednost e-knihám před audio, i když je v ceně jen malý rozdíl?
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    Mimochodem, Amélie, který vyjde u Supraphonu v září, je v podstatě "rozhlasová hra", částečně ruchovaná, učinkuje nakonce asi osm lidí, není to klasická četba.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ROBERT_PILCH: Segment bohužel ne. Největší část trhu jsou IMHO nevidomí(a někteří dávají přednost stroji) a pohádky. Audioromán je nepředstavitelně dlouhý(Vzpomenete si, co jste doposlechli celé?) a v konkurenci s "rozhlasovou hrou" nemá moc šanci. Na pozadí k nějaké činnosti si pustíš spíš muziku. Takže se domnívám, že audioknihy budou těžce živořit.
    ROBERT_PILCH
    ROBERT_PILCH --- ---
    ZOIDBERG: Bojím se, že už ho má.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ROBERT_PILCH: Bojím se, že JWP s tím bude mít VELKÝ problém...
    ROBERT_PILCH
    ROBERT_PILCH --- ---
    ALRAUNE: Tohle je stejný segment jako muzika - a tam je "pirátství" opravdový průser...
    ALRAUNE
    ALRAUNE --- ---
    ROBERT_PILCH: Jirkův problém brzo nebudou ebookáři, konečně, Jirka už píše minimálně. Ale sdílení audioknih jede zrovna tak, ba víc, míň se řeší a to ho bolet může.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam