• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých
    MESCALIN
    MESCALIN --- ---
    IDLE: to celkem i jo, teď mi knížka aspoň vydrží hodně dlouho, s LS to bylo pořád nějaký nahrávání a upravování formátů :-/
    Jaghuti ne, ani žádná magie, ale mělo to něco do sebe, dost svérázná myšlenka (několik kilometrů ledu nad povrchem země i oceánem, jen led a sníh...a železnice :-)
    IDLE
    IDLE --- ---
    MESCALIN: No, tak tos měl asi docela razantní přechod. :) (Pokud teda nejsou někde v Ledové společnosti Jaghuti, ale něco mi říká, že to není moc pravděpodobné.)
    MESCALIN
    MESCALIN --- ---
    IDLE: tak tos měla fajn, já na to přišel náhodou..tuším že zrovna přes legii, přešel jsem na Malaz z Ledové společnosti, ale ta mi přišla asi po 20 knížkách tak už nějak pořád stereotypní...a studená :-)
    pravda, že u Eriksona nějaké, takové ty hloubavé a sebezpytující pasáže občas přeskakuju, ale jinak píše více než poutavě
    IDLE
    IDLE --- ---
    MESCALIN: Já byla naštěstí varována předem, takže jsem to brala trochu jako výzvu. :)
    MESCALIN
    MESCALIN --- ---
    IDLE: minimálně těch postav tam je dost, málem mě to odradilo, když jsme otevřel Měsíční zahrady a hned na začátek takový telefonní seznam :D ale vyplatilo se, o tom žádná...
    IDLE
    IDLE --- ---
    MESCALIN: Bohužel s přibývajícími díly trochu klesla píle, z osmičky tam ještě něco je, ale z devítky téměř nic. (Já jsem na přidávání jmen moc líná, tak jsem vždycky jenom doplňovala ta anglická a případně opravovala překlepy, ale taky už jsem tam nebyla ani nepamatuju.)
    MESCALIN
    MESCALIN --- ---
    IDLE: jasný :)
    koukám na to...mno a málo tam toho zrovna není, dobře oni
    IDLE
    IDLE --- ---
    MESCALIN: A kdyby ti tam něco chybělo, tak tam rovnou doplňuj. ;)
    MESCALIN
    MESCALIN --- ---
    IDLE: moc pěkný, sice jsem hledal, ale asi špatně, s tímto se už pracovat dá...teď už to jen rychle dostat do hlavy, ať nemusím furt používat ctrl + f :-)

    díky za tip!
    IDLE
    IDLE --- ---
    MESCALIN: Spousta jmen postav je tady:
    postavy [MalazPedie]
    http://malaz.legie.info/doku.php?id=postavy

    a v dalších částech wiki jsou další pojmy. Kompletní to nebude, ale aspoň pro začátek.
    MESCALIN
    MESCALIN --- ---
    nevíte, zda existuje nějaký slovník (ideálně anglicko-český) názvů, jmen, událostí, chodeb atd.? přečetl jsem prvních 7 knih česky a chci přesedlat na anglinu...
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Nejvíc mě dostala ta poslední odpověď. :-)
    IDLE
    IDLE --- ---
    ULRIK: Pěkné. I když teda nad několika prvními otázkami měla takový dost surreálný pocit, protože se mi u toho neodbytně vybavil jistý jakobyrozhovor na jedné desce od Bright Eyes, který si mimo jiné utahuje z hledání hlubokých mouder a skrytých významů v textech. Tady mi některé ty otázky přišly položené podobně a měla jsem problém to vnímat vážně. :) Naštěstí to pak přešlo a SE mluvil docela zajímavě.
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    Why Did You Bother Telling Me That?: Steven Erikson Talks with Peter Orullian | Tor.com
    http://www.tor.com/blogs/2012/08/steven-erikson-talks-with-peter-orullian

    Brilantní rozhovor.
    HATOR
    HATOR --- ---
    IDLE: Aha, já to nezkoumala, momentálne se snažím dát do pořádku knihovnu a dalších 10 tlustospisů bych tam už stejně nenacpala :) Ale fakt bych se nedivila, kdyby to vydávali různě.
    IDLE
    IDLE --- ---
    HATOR: No, vzhledem k tomu, že to chtějí prodávat jenom těm, kdo vlastní limitku DG, tak počítám, že to už vyšlo. :)
    HATOR
    HATOR --- ---
    ULRIK: Možná to fakt vydávají na přeskáčku - a DG ještě nevyšel? Ani bych se nedivila, jak to jednou opustí autorovy ruce, jsou agenti/nakladatelé schopní všeho :)
    HATOR
    HATOR --- ---
    Na obrázky platí obvykle licence tak jako na knihy - nějakou určenou dobu. Pak je lze prodat-použít dále libovolně, pokud autor neurčí jinak.

    Ale jak už jsem říkala, na prvním díle Jordana je skutečně Royova ilustrace k Jordanovi, naopak ji ukradli na toho Zaklínače (tenkrát byl Royo v kurzu - z jednoho Gemmella dokonce "ukradli" na Williamse obálku a použili ji na 2 díly po půlkách, jestli se dobře pamatuju).

    Že se bělovlasý šermíř na Jordana nehodí, je jiná věc.
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    Tak, Sharpe dočten, jdu na Forge of Darkness konečně:)
    IDLE
    IDLE --- ---
    BORGDOG: Asi copy+paste z předchozího oznámení. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam