• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BURANLINUX musicmakers - klub o zpracování audia pro uživatele os Linux
    BENKI
    BENKI --- ---
    tak to vypada, ze si MS sere do vlastnich kalhot.

    Mozna jste zaregistrovaly oborovkse problemy USB zvukovek na portech USB3.0

    Ja poridil novy ntb, pouze USB3, mam guitar rig kontrol... a jsem v khelu. Ve windows zvukovka ruzne brumi a chrasti, nepouzitelne. Co by clovek nerekl, na OSx to vse funguje jak ma. Dnesk jsem zkusil Ubuntu - zvukovka okamzite rozeznana, nactena a funguje bez jedinyho zadrhelu. Takze, sitace se nam asi meni - vetsina USB2 zvukovek nepojede na Widlich... jsem zvedav, jestli to neodstartuje novou linuxi revoluci... ;-)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    velmi chvalim Mixxx 1.10
    ma pekny GUI, ty nejdulezitejsi funkce Traktoru a dokonce i podporu pro MIDI kontrolery
    neseka se, plynuly chovani i pri nizky latenci. sice v ubuntu zere 70% vykonu jednoho jadra, ale pri hrani clovek stejne nedela nic jinyho.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    BURAN: MAYA EX5 fungovala v Ubuntu 12.04 plug and play
    OJIRIO
    OJIRIO --- ---
    Jinak to jsem tu zapomel dat - zakladni zdroj informaci o kompatibilite pod linuxem je http://www.alsa-project.org/main/index.php/Matrix:Main
    ADM
    ADM --- ---
    chapu, ze rec je o usb zvukovkach (DAC)? to prece funguje kazda pomoci usb-audio driveru, nebo se jedna o nejaky dalsi featury jako softwarovy ovladani ruznych efektu aj hw featur na tech kartach?
    BURAN
    BURAN --- ---
    _UDO_: ok :)
    _UDO_
    _UDO_ --- ---
    klidne, ale zadny zasluhy nemam, driv sem se s tim pral a nic a pak najednou naka aktualizace a system edirol pozna a jede to jak ma :) ale nejak to funguje zatim jen na ubuntu pribuznejch.
    BURAN
    BURAN --- ---
    resp. bych tam dal rad kazdeho kdo s uspechem provozuje nejaky audio HW, aby ostatnim bylo jasne kde sezenou korektni informace, jste pro? chcete tam nekdo byt? :)
    BURAN
    BURAN --- ---
    _UDO_: to je dobra zprava, muzu te dat na nastenku? :)
    _UDO_
    _UDO_ --- ---
    BURAN: od lonska mi uz beha i edirol pcr-1 , (linux mint)
    BURAN
    BURAN --- ---
    JADE: pouzivam nakej ten svetlej :)
    JADE
    JADE --- ---
    BURAN: Mixxx je skinovatelnej a dokonce i v tech co jsou tam nativne se da par slusnejch najit ;)
    BURAN
    BURAN --- ---
    OJIRIO: ajo ted vidim ze jsem to napsal prve blbe, to co jsem mel doma na vyzkouseni byla opravdu Fast Track Pro. asi jsem neco delal blbe.
    OJIRIO
    OJIRIO --- ---
    Tak pozor, je rozdil mezi Fast Track Pro a Fast Track, Fast Track MKII
    BURAN
    BURAN --- ---
    OJIRIO: no o tom Fast Track Pro jsem se taky docetl, tak jsem si ho pujcil a nerozchodil jsem to.
    OJIRIO
    OJIRIO --- ---
    Osvedceny je M-Audio Fast Track Pro.
    Ja nejspis si koupim Presonus AudioBox USB, ktery by taky mel taky bez problemu jet.
    Dale pry jsou dobre Cakewalk/Edirol UA 25 a Native Instruments Komplete Audio 6.
    BURAN
    BURAN --- ---
    provozujete nekdo zdarne nejakou USB zvukovku?
    me se zatim povedlo rozchodit jen MAYA44 a nejakej GENIUS...
    zkousel jsem MAUDIO FastTrack2 a TERRATEC DMX6 bez uspechu.
    VEZUV
    VEZUV --- ---
    BURAN: no tý vogo...to je vořez, asi zůstanu u tractoru u přítele na macu, pfu
    každopádně díky všem za rady
    BURAN
    BURAN --- ---
    VEZUV: jak koukam tedka na ten Ultramixer tak to je komercni soft. Free je jen nejaka hodne orezana verze co ti kazdy 2 hodiny bude neco pripominat :) http://www.ultramixer.com/index.php?cn=products&c2=ultramixer&c3=features
    BURAN
    BURAN --- ---
    VEZUV: no to mi dela taky, ale nejak v tom nevidim problem, protoze zvuky z nejakyho jinyho programu v tu chvili stejne nepotrebuju :)

    jestli je malo nebo hodne sikovny to uz zalezi co od toho programu ocekavas. umi vse co by mel DJ soft umet - hraje dve pisnicky, srovna je, umi smyckovat, cuepointy, je tam nejakej sampler... akorat co mi nevyhovuje je vzhled, no, ten neni nic moc, ale co uz, darovanemu koni na zuby nehled ze ano, hlavne kdyz tahne :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam