• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUSoučasná sakrální architektura
    Galerie a diskuze o moderní a současné sakrální architektuře. Tedy stavby postavené po roce 1918 - zaměřeno více na současnost. Z celého světa, libovolné náboženství. Především ty, které stojí za zmínku - ať už kvalitní architekturou a nebo něčím dalším významné, popřípadě skutečně obskurní. Průměrně hnusný kostel/mešitu/synagogu /... nebrat.

    V případě že nahazujete novou stavbu, tak kromě fotek také minimálně architekta, komu slouží, místo a data o stavbě.
    rozbalit záhlaví
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    OMNIHASH:
    HYPNOGEN:
    HYPNOGEN: Vzpomněla jsem si na ten aforismus, že když něco zvorá doktor, může se vymluvit na úradek boží nebo na matku přírodu a nějak to zakecat, ale když něco zvorá architekt, může pouze doporučit psí víno.

    ATUARFIK: já sprostě nadávající mnichy odhaduju taky, ale z úplně jiného důvodu. Tím barákem musí důkladně protahovat a pokud to není Bratrstvo omrzlých prstů, tak budou i zuřit nad účtem za topení.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    Air Force Village chapel proposal, R. Miller

    Architecture Photography: Air Force Village Chapel proposal / R. Miller Architecture - RMA Interior Chancel (54141) - ArchDaily
    http://www.archdaily.com/54136/air-force-village-chapel-proposal-r-miller-architecture/rma-interior-chancel/



    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    Marlon Blackwell - St. Nicholas Eastern Orthodox Church (2011)
    Springdale / USA


    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    Massimiliano Fuksas - Chiesa di San Paolo (2009)
    Foligno / IT



    NOIK
    NOIK --- ---
    GOBERS: no ale v té rothkově kapli prázdno není - je tam 14 velkoformátových na první pohled úplně černých obrazů, do kterých když se člověk chvíli kouká tak se otevřou - a není taky bez zajímavosti že to byly jedny z posledních věcí který udělal před svou sebevraždou...už jsem několikrát četl že posezení v kapli patří k velmi silným zážitkům
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    NOIK: Nad-dominační a nad-religiózní prostory jsou velmi zajímavý fenomén. Já takhle ze zájmu pravidelně oblézám nemocniční, letištní a nádražní kaple. A obvykle z nich čiší naprostá bezradnost, protože se tam nedá dát opravdu vůbec nic a tak se alespoň obvykle se střídavými úspěchy pokouší to nic nějak esteticky zaobalit.

    (Vždycky když tam pak najdu v podlaze nenápadnou šipičku, která ukazuje kudy je to k Mekce, tak mám spikleneckou radost, jako bych našel skrytý poklad, malý ostrůvek něčeho...)

    Na druhé straně jsou tradice, kam to prázdno patří a má tam nějaký obsah...

    Crestone Mountain Zen Center
    Autor: Keith Critchlow

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ATUARFIK: sebenenávist a neurozy jsou židovský vynález, ne? To je přece ta vyvolenost mít otce, který sice slíbil že znova už lidstvo nevyhladí, ale ta sázka o Jóba je taková výmluvná. ;-)

    Ha - ten thajský sem rozhodně patří, jsem zvědavá jestli objevíme větší bizarnost. Navíc je to ekumena mezi budhismem a hidnuismem. Prej!

    Wat Rong Khun - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Wat_Rong_Khun
    NOIK
    NOIK --- ---
    sem bych se někdy chtěl podívat

    Rothko Chapel
    http://www.rothkochapel.org
    Rothko Chapel - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Rothko_Chapel


    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    GOBERS: Já si ji pamatuju z nějakého článku, kde se řešilo, že to snad má být úmyslný odkaz, ale nevím, už je to dlouho, teď sem jenom dohledala fotku, tak třeba si to pametám blbě...
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ZMYJKA: Projel jsem si jejich stránky a pár dalších a teda vždycky jsem našel jenom vysvětlení, že symbolika těch věží spočívá v přechodu ze čtverce do kruhu... tak nevím. Třeba se za ten krematorní komín až sami taky stydí.
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    TYET: Masochistický semita nebo latentní antisemita, vyber si. :)
    TYET
    TYET --- ---
    ATUARFIK: tak to jsem asi nějaká vyšinutá, když se mi to líbí :-O :)
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    GOBERS: Jj, spalovna byla bez zaváhání moje první asociace. Úplně bych se bála do něčeho takovýho lézt, brr. Jestli to byl architektův záměr ZMYJKA: , tak potěš koště.
    TYET
    TYET --- ---
    ZMYJKA: to mě nenapadlo, ta spalovna už je blíž :) ale mně nejvíc ze všeho připomíná fakt nějaký bubínky, čím víc na to koukám a taky na další fotky, co jsem si našla na netu, tak tím víc se mi líbí
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ZMYJKA: Ale fuj...
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    GOBERS: To je úmysl architekta, co vím. A přijde mi to jako dost vulgární právě. Nemám ráda tyhle prvoplánové asociace.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    ZMYJKA: ...a spalovnou, což je v kontextu obzvláště pikantní.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    NYX: Tak ty sou dobré - obzvláště v kontrastu s tou cukrovou vatou za tím.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    AETHER: Anakinovo závodní vznášedlo!!!!
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    TYET: Mně nee :) Přide mi to jako něco mezi fabrikou a kravínem.

    AETHER: Pmóóóc! To je... naprosto... děsný!
    TYET
    TYET --- ---
    NYX: to vypadá jak cesta do Mordoru :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam