• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUSoučasná sakrální architektura
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    Sobrovy dum v Letohrade (Ceskobratrska cirkev evangelicka)
    Realizace 1997-2003, Architekt Zdenek Auer, Atelier s.s r.o.

    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    Kostel u Jakobova zebriku v Praze-Kobylisich
    dostavba v roce 1995-2001, autori jsou Radovan Schaufler a Jakub Roskovec. Puvodni stavbu navrhl architekt Ernst Gisel v roce 1969-1971



    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    Kaple sv. Barbory v Rudicích - realizace 1999 - 2002



    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    z ceskych kostelu je urcite zajimavej rimskokatolickej Kostel Panny Marie Vitezne v Moravskem Zizkove - realizovan 2000-2002 a autori jsou Petra Zalmanova a Jiri Sindlar. vytvarnik Karel Rechlik



    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    ZUZKAOU: Jůůůů.
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    HYPNOGEN: Jo. To je samozřejmě pravda. Ale to bych pak nemohl plkat na internetových fórech pro nedostatek relevantních dat. Tak doufám, že mé první dojmy z fotek nejsou brány příliš vážně... ;)
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    ALDARION: ale tohle imho nemůžeš soudit z fotky... řekl bych, že je třeba vždy na dané místo zajet, projít si okolí, pochopit kontekst na vlastní kůži, nasát genius loci... a pak teprve zhodnotit danou stavbu a vyřknout verdikt
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ALDARION: ... ale asi ne taková, která inspiruje k přemýšlení zahrnujícímu v lepším případě popínavé rostliny a v horším dynamit.
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    TURF: Vlastně jo. Když o tom přemýšlím déle, tak mi to tam tak nějak současně sedí (hlavně když se dívám na tvary střech) a při tom mne to tam irituje (hlavně když zvažuji materiál a představuji si dojem pohledu z ulice při každodenním obcházení). Každopádně si myslím, že je to dobrá architektura co inspiruje k přemýšlení...
    TURF
    TURF --- ---
    TURF: vidim, ze zumtor ma uspech, tak jeste jeho postup:


    ALDARION: a vidis, mne zas prijde, ze to ma s okolim uzasnej vztah ;)
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    TURF: Přesně takhle jsem si vždycky představoval, že by mohl vypadat pokus o převedeni Lovecraftem popisovane divne architektury potopeného města R'lyeh do reality. :) Ale vlastně se mi to - nejen proto - líbí. Jen mám extrémně konzervativní až přebujelé nároky na zasazení architektury do okolí, a tohle mi připadá jako přístup "Teď sem hodím svých pár desítek tun betonu, a pokud se vám to nelíbí, můžete mi s vašimi legračními domečky ph'nglui moje fhtagn."
    UF0UN
    UF0UN --- ---
    TURF:
    !To bych snad i začal chodit do kostela!
    TURF
    TURF --- ---
    KAREN: (tomu rikam katedrala jako mesto)

    KAREN
    KAREN --- ---
    TURF: ty divne vypadajici stromy k tomu pekne sedej ;)
    TURF
    TURF --- ---
    ps: vybrakoval jsem archdialy, takze tam uz to zkouset nemusite ;)
    TURF
    TURF --- ---

    pilgrimage church neviges, gottfried böhm


    TURF
    TURF --- ---

    Parish Church of Santa Monica / Vicens & Ramos



    TURF
    TURF --- ---

    La Estancia Chapel, Bunker Arquitectura

    TURF
    TURF --- ---

    Bruder Klaus Field Chapel, Peter Zumtor





    TURF
    TURF --- ---

    Church at Firmini, Le Corbusier



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam