• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUSoučasná sakrální architektura
    Galerie a diskuze o moderní a současné sakrální architektuře. Tedy stavby postavené po roce 1918 - zaměřeno více na současnost. Z celého světa, libovolné náboženství. Především ty, které stojí za zmínku - ať už kvalitní architekturou a nebo něčím dalším významné, popřípadě skutečně obskurní. Průměrně hnusný kostel/mešitu/synagogu /... nebrat.

    V případě že nahazujete novou stavbu, tak kromě fotek také minimálně architekta, komu slouží, místo a data o stavbě.
    rozbalit záhlaví
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    TANAIS: já Knížáka taky nesnáším. A je to mazal, houby umělec. Ten článek byl v ýDěsu, soudobé umění mi přijde pošahané kompletně, takže odbornou literaturu nečtu taky, nejsu masochistka.

    Ale on holt surový beton bude vždycky vypadat tak trochu stejně.
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    GENTIANA: Mně je vcelku jedno, co si o paňácích myslí kritika. Já odborný články na jeho práci nečtu. Fakt je ten, že se mi jeho věci nelíbí a že jsem protiknižákovsky naladěna.

    Balkony, nojo, možná jo.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    TANAIS: no, tak paňácové nebyli obšlehnutí z veřejných hajzlíků, to si z toho akorát dělali srandu kritici. A hodnotím FORMU, jako že to vypadá jako z jednoho kadlubu.

    To proplítání jsou balkony, zdá se. Sice by mi teda někdo duchovně pokročilejší mohl vysvětlit, na co je kostelu balkon.....
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    GENTIANA: to mně teda vůbec, paňácové jsou obšlehnuté postavičky z veřejných záchodků, nicméně tohle je přeci jen trochu komplikovanější, ale docela by mě zajímalo, jak vypadá itneriér s těma "provlečenýma" stěnama, neumím si to představit, ale mám dojem, že to musí být poněkud stísňující.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    MUTHA: připomnělo ty Knížákovy betonové paňácy zpřed Veletržáku.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MILLY: spadá pod kolonku znovuobnovená a nebo renovovaná z neveselého stavu. Tak nějak se tam tyhle projekty shromažďujeme.
    MILLY
    MILLY --- ---
    ZUZKAOU: No, to jsem si říkala, že ne..- není přece zrušená. (naopak) Ale zkusím to teda ještě tam.
    MILLY
    MILLY --- ---
    Našla jsem http://www.facebook.com/events/406323119394596/ a taky nevím, kam jinam s tím, tak snad se to sem hodí.. .-)

    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    Ted jsem objevil web Chramy.cz - poradne nevim kam ho na Nyxu zaradit, ale zdejsi navstevniky by mohl zajimat. Na webu se shromazduji fotografie sakralnich a industrialnich chramu.

    Chrámy.cz
    http://www.chramy.cz/
    NOIK
    NOIK --- ---
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    RATUS: ta spodni fotka vpravo mi tim zkosenim zebrovani hodne pripomina nase kartograficle centrum od Z. Franka ve Velkych Opatovicich. Super.
    RATUS
    RATUS --- ---




    Kaple Západu Slunce Capilla del Atardecer

    Kaple západů slunce -
    http://www.earch.cz/clanek/6991-kaple-zapadu-slunce.aspx?galleryID=23190#fotogalerie
    archiweb.cz - Kaple Západu Slunce Capilla del Atardecer
    http://www.archiweb.cz/buildings.php?action=show&id=3264&
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    MUTHA: Sancte Emmentalere, ora pro nobis...
    ENDRUE
    ENDRUE --- ---
    zaujal me kostel tusim ze v portugalsku v male vesnicce. za oltarem je velike okno a v nem je panna marie na otocnym podstavci. kdyz je bohosluzba, tak je panna marie celem ke shromazdeni. v opacnem pripade kouka ven. cely to okno je krasnej architektonickej detail
    nemuzu to bohuzel nikde najit
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    TRPASLICE: budu se opakovat, ale tohle chce kobercový nálet. Mírový, pochopitelně.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TRPASLICE: Buddhův panelák!
    TRPASLICE
    TRPASLICE --- ---
    Tak nevím, jestli mě s tím nevyhodíte, ale asi se musím podělit. To, že jsou v Jižní Korey obludné kostely, je celkem známá věc, proto jsem si dlouho myslela, že to alespoň vyvažují ty pěkné tradiční dřevěné buddhistické chrámy. Pak jsem jela do Suwonu. Chrám Suwonsa, Suwon, provincie Gyeonggi-do, víc o tom nevím, šla jsem kolem.



    Nebo to přijde obludné jenom mně?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Kostel Máří Magdaleny ve Freiburgu, dokončení stavby 2004
    Johanes Kister, Reinhard Scheinthauer, Susanne Gross
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam