• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALESalé
    SALE
    SALE --- ---
    6.11.

    18:00 ISM Promítání a diskuse s Mahmoudem Rouka z Gazy
    Promítnutí dokumentárního filmu To My Father (52 min, v arabštině s anglickými titulky, jedinečný film nepromítaný dosud v Česku a možná i Evropě, obrazová vzpomínka na Gazu před vznikem Izraele a o následcích okupace očima fotografa z Gazy).


    Od 19:00 diskuse s Mahmoudem Rouka na téma současná situace v Gaze.
    Spolupořádáno s Palestinským fórem.

    Mahmoud Rouka (1958):
    Narozen v Gaze, jeho rodiče byli vyhnáni izraelskými vojsky z města Askalán v roce 1948. Vystudoval základní školu, která byla pod patronací UNRWA. Střední školu vystudoval ve městě Gaza. Absolvoval magisterské studium v oboru televizní žurnalistika na Univerzitě Karlově, Fakulta sociálních věd. Vrátil se domů v červenci 1995 po uzavření dohody z Osla, která byla podepsána mezi Izraelem a OOP v roce 1993. Je ředitelem audiovizuálního oddělení na Ministerstvu kultury v Gaze. Je take ředitelem galerie Al Mina, která patří pod Ministerstvo kultury. Mahmoud umí dobře česky a diskuse bude vedena v češtině (v případě potřeby s překladem do angličtiny).
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    SALE: ok, dík, dám mu vědět ;)
    SALE
    SALE --- ---
    SCHIFFI: freeshop je otevrenej pondeli-ctvrtek od 16:00 do 22:00. :)
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    SALE: v pohodě, napsala jsem mu v NE dopo, že BZ není, kdyby ale někod od něj ty knihy chtěl/potřeboval (nevim, s kym a jak byl domluvenej), dejte vědět a napíšu mu, at to hodí do Salé
    SALE
    SALE --- ---
    SCHIFFI: omluva, problemy s internetama...
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    Dnes se mě na FNB rozdávání jeden strávník ptal, zda bude zítra bezpeněžní zona... Když jsem mu řekla, že asi ne, říkal, že je s někým domluvený a že má donést knihy... Vypadalo to, že mu na tom dost záleží, takže mi dal nakonec telefon a mám mu napsat, jak to je...
    Může kdyžtak hodit knihy do Salé?
    SALE
    SALE --- ---
    pomalu naskakuje program na listopad - http://sale.s.cz/index.php?clanek=program
    SALE
    SALE --- ---
    SALE:
    vítězství tykadel v Olomouckém kraji http://www.csaf.cz/index.php?clanok=1356
    SALE
    SALE --- ---
    AHJA
    AHJA --- ---
    PULECEK
    PULECEK --- ---
    paraaaada
    SALE
    SALE --- ---
    Od příštího týdne dále můžete u nás na baru koupit 0,5 l Club Maté za nejlepší cenu v Praze a to 35Kč.
    SALE
    SALE --- ---
    Prosmet - Přátelé Romana Smetany
    http://www.prosmet.cz/
    SALE
    SALE --- ---
    24.10. 18:30 Když nebudu moct jíst, nebude to moje revoluce...
    Promítání izraelského filmu Bublina/Ha Buah/The Bubble, který na pozadí izraelsko-palestinského konfliktu rozvíjí příběhy a vztahy několika lidí.

    Tři mladí spolubydlící z Tel Avivu, dva kluci a jedna holka, se snaží nevnímat politické konflikty a raději se soustředit na svoje životy a lásky, tedy žít v jakési únikové „bublině“. Tvrdohlavá Lulu pracuje v butiku, nápadný Yali vede trendy kavárnu a Noam, který prodává v obchodě s hudbou, tráví víkendy vykonáváním služby na kontrolním stanovišti Národní Gardy. Když se Noam zamiluje do Ashrafa, mladého Palestince, rozhodnou se pomoct Ashrafovi zůstat nelegálně v Tel Avivu. Obléknou ho do moderních izraelských šatů, dají mu hebrejské jméno, nechají ho pracovat v Yaliho kavárně a společně oslaví toto mírumilovné soužití na plážové párty. Jejich utopie se však kvůli politické a sociální skutečnosti na Blízkém východě zhroutí.

    Film získal diváckou cenu na festivalu Mezipatra.

    Po filmu proběhne neformální diskuse či povídání s vnímavou studentkou, která se zabývá homofobií na školách, dvěma kamarády, kteří pobývali na Blízkém východě, mimo jiné v Tel Avivu, a těmi, kdo přijdou .)

    Večeřet můžete už od 18:00 (a bude to dobrý).

    The Bubble - Trailer - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=10KO7Qoq8Ns
    SALE
    SALE --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam