• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALESalé
    EMMMA
    EMMMA --- ---
    ELZEE: muzem se o tom pobavit nekdy na zivo, taky me nebavi sahodlouhy internetovy diskutovani. zaroven se jeho prednasky na sale odehraly a v tomhle foru se objevil odkaz na jeho rozhovor s tim silenym imperativnim o.s., tak mi prijde, ze sem diskuse patri. nejde o nenavist, ale o poukazani na veci, ktery mi neprijdou ok. a treba jeho homofobne-nenavistny kecy, stejne jako podivny kamardsofty s nejakym fizl sdruzenim, co bojuje proti levicakum, mi moc fajn neprijdou (a setkavat se s nim kvuli tomu nepotrebuju). mimochodem, za dobrej umysl se da schovat leccos (aneb malokdo vedome jedna se spatnym umyslem), vypisovat, kdo vsechno dlazdil svy cesty skvelejma umyslama a jak to dopadlo, snad neni potreba.

    nechtela jsem se tim dotknout lidi, ktery jsou s nim v kontaktu a ktery mam rada, ale uprimne muzu rict, ze jestli se to dotklo jeho mi je celkem jedno (mimochodem, z myho pohledu si dobrej terapeut necha svy dotceny ego do svy supervize a nezabremenuje s nim lidi, ktery se na nej obracej).

    stejne jako si vazim lidi, ktery nerezignujou na snahu rozumet svetu kolem, respekt tem, ktery jsou ochotny se konfrontovat sami se sebou. jednou z cest, ktera v tom z myho pohledu muze skvele poslouzit je terapie. zaroven ve vztazich, ktery utvari je obrovska sila, kterou je hodne snadny zneuzit. ve slovo pomoc je holt schovana i ta moc. pokud je reflektovana a ma v zadech securitku etiky nemusi to hned bejt na "odstup satane" (tzn. terapeut si je ty moci a toho, ze muze ublizit vedom, bavi se o tom se svym terpeutem/supervizorem atd,). kazdopadne pokud to tak neni, muze takova pomoc sice nejak fugnovat, ale zaroven ma dost temnejch (i kdyz treba ne hned viditelnejch) stranek s blbejma dopadama. v momente, kdy ma clovek o svym terapeutovi v tomhle ohledu nejakou pochybnost, stoji myslim za to, to minimalne zkusit probrat s nejakym jinym (co rozumnej terapeut, kterej ma cisty svedomi v pohode pripusti).

    skvely pokud tenhle pan silou svy osobnosti nekomu pomohl. snad to v tomhle pripade neni ta pomoc, ktera ma i odvracenou stranu. at uz je to jakkoliv za homofobni kecy stejne jako za spolupraci s imperativcema (bejvalejma fizlama) za me rozhodne velky DIS
    ELZEE
    ELZEE --- ---
    hele fakt nedavam internetovy diskuze.. ale bohuzel tohle mi neda.. celkem me zajimalo, jak to ten clovek ma, nez budu prizivovat nenavist vuci nemu.. nechci ho tady nijak obhajovat, spis zastavit tu odsuzujici vlnu.. celkem se ho dotklo jakej humbuk tohle vyvolalo.. povazuje to za konspiraci, ze by tim neco sledoval a nejak nas manipuloval. setkani na sale delal fakt jen z dobryho umyslu.. nez budete sirit paniku a nenavist, meli byste se spojit s clovekem, kteryho se to tyka a zeptat se ho jak se veci maji. myslim, ze jde o obecnej problem, kterej uz mi fakt leze na nervy..
    SGNLR
    SGNLR --- ---
    LUPUSWONDERBOY: extremni pravdolaskari zrejme
    EMMMA
    EMMMA --- ---
    jeste po nejakejch reakcich v poste a vlastnim rozmyslu... dokazu si predstavit, ze navzdory tomuhle vsemu mohl spouste lidem pomoct, nechci nikomu kazit procesy a sahat na dulezity figury, asi to bude dost charismatickej clovek, jen teda z myho pohledu terapie neznamena autoritativnost a autoritarstvi...
    SHAMOT
    SHAMOT --- ---
    ty jo cumim, co nejaka reakce lidi kteri s nim akce na sale resi?
    LUPUSWONDERBOY
    LUPUSWONDERBOY --- ---
    SGNLR: vtipny je to dost:

    VYZNAMNA DATA MEZI EXTREMISTY:
    23. 2.1930 – Smrt Horsta Wessela, kultovní postava nacismu
    30. 3. 2004 – Smrt Romana „Elmara“ Skružného (kultovní osoba mezinárodního neonacismu z ČR)
    30. 4. 1945 – smrt Adolfa Hitlera (»Führer«)
    24. 9. 1993 – Smrt Iana Donaldsona Stuarta (dopravní nehoda)
    18. 12. 2011 - Úmrtí Václava Havla - last but not least B)
    SGNLR
    SGNLR --- ---
    EMMMA: dostal,sem z toho celyho normalni zachvat smichu, kdyz sem se podival na ty promomaterialy

    sem netolerantni extremista

    BE KIND TO YOUR LOCAL TERAPEUT!
    LUPUSWONDERBOY
    LUPUSWONDERBOY --- ---
    EMMMA: o.s. imperativ na svym fb profilu varuje: "Islam, jeden z nejhorsich extremu na svete!" B)
    EMMMA
    EMMMA --- ---
    tyvoletyvoletyvoleeee, cim vic na to koukam, tim je to cely absurdnejsi, aneb plakos "advanced prevention against extremism" uz na sale je? viz
    http://www.imperativ.cz/index.php?cat=propagacni-materialy

    a bude u vas ten clovek mit nejaky dalsi sesse? bych si to kdyztak poznamenala do denicku, aby uz mi to tentokrat neuslo!
    LUPUSWONDERBOY
    LUPUSWONDERBOY --- ---
    EMMMA: imho zmrd, navic potencialne dost nebezpecnej, kdyz vezmu v potaz, jaky uzky kontakty na jednotlivy lidi si za kratkou dobu stihl udelat; krom toho bych se ani moc nedivil, kdyby byl casem oslovenej organama, ktery se s bojem proti extremismu bavej na full-time, kdyz na podobnejch strankach vyklada, jak je jedna ruka s anarchistama
    EMMMA
    EMMMA --- ---
    a kdyz uz se to tady otevrelo, tak z toho, co jsem zatim slysela ve me vzbuzuje obrovsky pochyby i to, ze a jakym zpusobem tenhle clovek muze pracovat jako terapeut... a kolik lidi kolem za nim chodi (a to jsem teda doted netusila o jeho protiextremistickejch aktivitach, to to cely posouva na dalsi level..).
    z toho, co o nem vim z doslechu (napr. jit s clovekem, kterej se na nej obrati s problemem se zavislosti do hospody, tam se nachcat a lamat do nej panaky je fakt divny..ale ne tak divny jako sypat z rukavu diagnozy poruch osobnosti a pak lidi verejne vyzyvat, aby se k nim prihlasili) mi prijde, ze jako terapeut muze bejt treba charismatickej a ja nevim jakej, ale ze je taky dost nebezpecnej!
    EMMMA
    EMMMA --- ---
    ROMANITO: no ty vole! rozhovor mi teda prijde spis dost zbesilej, ale jeste zbesilejsi mi prijde to, kde vychazi (coz ostatne asi nebude nahoda). omgh, imperativ, se na ty stranky jejich podivejte!

    "Cílem uvedeného sdružení je formou informačně preventivních projektů primární, sekundární prevence vzdělávání občanů v oblasti sociálně patologických jevů zejména se zaměřením na problematiku extremismu..."

    a kdyz se pak podivam na jeho odpovedi v rozhovoru (viz napr. ta dole), cela ta jeho prednaskova cinnost na sale a vubec jeho pronikani mezi lidi, ktery se kolem sale pohybujou, na me pusobi dost podivne aneb neutralizovat extremismus je treba, ze.

    Čím si vysvětluješ, kolik třeba i mladých lidí má dnes sklony k extremistickým postojům, ať už ultrapravicovým, tzn. k neonacismu a xenofobii, anebo naopak tíhne ke krajní levici? A vidíš mezi těmito dvěma názorovými proudy nějaký zásadní rozdíl?
    Extremismus je extremismus, ať je doprava, nebo doleva. Když procházíme vývojem, v adolescenci se učíme vnímat svět a život v celé pestrosti. Nic není černobílé a my nejsme víc než ostatní. To je zralý přístup. Extremisté nabízejí jasný, jednoduchý návod. Nemají schopnost být tolerantní, respektující, přemýšliví a zvažující. To všechno mě buddhismus učí. Je to náročnější, ale plnější způsob života. A nejsem tak osamělý. Ostatně spolupracuji s mladými anarchisty a přednáším a beseduji s nimi. Je to moc fajn.
    LUPUSWONDERBOY
    LUPUSWONDERBOY --- ---
    ROMANITO: hm, zajimavej institut, vyhrocene antikomunistickej, varuje pred podcenovanim extremismu prichazejiciho zleva - anarchisti v jedny lajne s komunistama, trockistama a levicovejma populistama; extremni je vseho taky diy, tekno squatting http://www.imperativ.cz/source/magistr_uvod.pdf

    kdyz k tomu pripoctu cloveka, kterej v sale (z doslechu) vyklada neco o dekadenci soucasny evropsky kultury, ktera je ve svy upadkovosti srtovnatelna s reckem, protoze klicovy pozice ve statni sprave systematicky obsazujou homomosexualove, tak se mi jezej chlupy i na chlupech
    ROMANITO
    ROMANITO --- ---
    Dan Horyna: Svoboda vyžaduje odpovědnost aneb Kdo nebojuje se zlem, stává se jeho součástí
    http://www.imperativ.cz/index.php?cat=kone
    NINJAI
    NINJAI --- ---
    Image and video hosting by TinyPic
    MYKO
    MYKO --- ---
    pošlete mi kontakt na toho, kdo u vás dělá nenásilnou komunikaci?
    SHM8
    SHM8 --- ---
    btw. - web mi hlásí nějaký chyby, když rozklikávám program..
    AHJA
    AHJA --- ---
    TOY_BOX: promítněte muzikál taky a ještě si zakřepčíte!
    Surfing the Waste: a Musical Documentary about Dumpster Diving
    http://vimeo.com/27673416
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---
    pratele, zdravim z ceskyho krumlova, kde jsem mesic na rezidenci diky egon schiele art centru, a kde jsou na me vsichni hrozne hodny a mam se tu nejlip.
    pokud jste z okoli, prijdte, pokud ne, prijedte .) pexeso budem prodavat i v praze (a doufam, ze se nam podari jim vydelat pro fnb tolik penez, ze si za ne koupej minimalne polni kuchyni:)
    tesim se na vas! tb
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam