• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: Nápodobně 😄. Obcas na to zapomenu a u některých modelů koukam ve sliceru jak blázen ( nez mi to dojde 😄)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    ORBIT: To ja zas jo. Z .48 jsem to dal na .4 kdyz jsem opisoval nastaveni pro voron soucastky a pak jsem to nevracel :)
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    Zajimave cviceni :) Musim rict ze za dobu co tisknu jsem na sirku extruze nesahnul manualne :D Mam se co ucit.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    PISTA1: Jo a nastaveni sire taky zabralo. Udelala jsem ted siri perimetru 0,42 a je to super. Finalni sirka je stejna (1,9 mm).
    Jeste si vytisknu 4 steny na 1,7mm a 5 sten na 2,1 mm abych videla co to udela.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    tak se mi konecne povedlo rozchodit meho dva roky nefunkcniho prusu.
    kdyz sem odstranil puvodni pricinu (povolene kolecko na remenu osy x) a osadil revo hotend, tak se mi to porad ucpavalo, na vine byl nejspis stary filament, takze jsem vybalil novou civku, ale ani to nepomohlo, nakonec sem musel schodit to proklety mmu2 a ted to konecne funguje a docela dobre. ale bohuzel sem se musel vzdat multimaterialu

    fakt by mi udelalo radost, kdyby ten prechod na mmu3 byl resenim.

    takze budu rad, kdyz tu budete psat nejaky postrehy a recenze. neco uz tu zaznelo, ale klidne i dalsi
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    PISTA1: Prusa k tomu v manualu https://help.prusa3d.com/cs/article/vrstvy-a-perimetry_1748 pise

    Doporučená tloušťka stěny

    Pro zvolený počet perimetrů a výšku vrstvy vypočítá PrusaSlicer optimální tloušťku tenké stěny. Pokud se vrátíte ke CAD návrhu modelu a změníte tloušťku stěny na tuto přesnou hodnotu, odstraníte zbytečné překrývání perimetrů a váš tisk bude mít dokonalou povrchovou úpravu stěny.

    Diky moc za nasmerovani. Kdyz mam ted model se stenou 1,7 mm, tak i to planovani vypada mnohem lip. Uz tam neni ta bobule v rohu, ale je to cisty prujezd.
    Jdu si vytisknout testovaci krabicku pro potvrzeni.

    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    WEWERKA: Určitě nešahat na model, ale nastavit šířku extruze ve sliceru.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    Aha, uz je mi to jasny.
    Prusaslicer mi doporuci idealni sirku steny. Takze bych se mela vratit co CADu a mit stenu 1,70 nebo 2,54.

    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    PISTA1: Co bych teda mela zmenit? Sirku perimetru?
    Pouzivam defaultni nastaveni a treba sirku bych jinde chtela mit presne, protoze to musi pasovat.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    né že bych do toho chtěl kecat zas tomu tolik nerozumím.
    Ale podle mě je špatně nastavenej slicer.
    Když máte na 2mm stěně a 0,4mm trysce jen 4 průjezdy tak se nemůžete divit že tam jsou mezery.

    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    NAVARA: Takze dobra zprava je, ze to neni chyba u me. Kdybys to delal z PETG, tak staci strcit sroubovak do diry a zapacit. Rozpare se to az dolu. To me trosku zneklidnuje.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    SKAUT: Zkusila jsem jinou znacku Petg, PLA. Menit LA nebo i snizovat pocet perimetru a delat kulate rohy. Nic z toho nezabralo. Jeste zkusim jinou tloustku steny, ted je to 2 mm.
    Jestli mas MK4 a chces (nebo kdokoliv jiny) to otestovat, prikladam 3mf.

    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SKAUT: asi bych to dokazal adaptovat, hyper cube je taky corexy
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ANDY_WARHOL: Něco v tomhle stylu https://github.com/zruncho3d/double-dragon ( tohle je fakt malý toolhead btw) ale jestli je nějaké řešení kdy jen vytisknes dily na to konkrétní co potrebujes fakt netuším.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SKAUT: nemáš link co myslíš, blbě se to hledá, to co sem našel nějak nesedí k tomu, co potřebuji.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: Tak to jsis asi rovnou i odpovedel ne? I když PETG by to nejspíš přežilo taky, mam z něj krytku na větrací otvor okna ( takový ty malý diry v rámu) a drží to už 4? rokem. okno je na jih


    WEWERKA: Dělá to i z PLA?
    Nestává se že by se zadrhával filament v určité poloze?

    ANDY_WARHOL: IDEX? Pokud je na to místo... Bylo by hezký něco jako ma Ultimaker ( v toolheadu 2 hotendy a tiskárna si je přepíná mechanicky takovou packou) ale po pravdě jsem to nikde jinde nevidel.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    chci dodelat leta rozestavenou hypercube a chtel bych tam urcite mit moznost tisknout nezavisle dva materialy (kvuli podporam), nekdy i teplotne rozdilne. jake je dle vas nejednodusi reseni co se diy tyce ? filamenty se nesmi michat
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    Tak otoceni o 45 stupnu nemelo zadny vyznam. Vpravo jsou objekty s kulatym rohem. Nastavila jsem tam linear advance z 0.07 na 0.09.
    Ted delam pokusy s extrusion multiplier a pak jeste zkusim petg od jineho vyrobce.

    LEXXA
    LEXXA --- ---
    mam takovou kutilskou otazku. potrebuji postavit strisku nad dverma.
    desku mam. chci vytisknout neco co navrtam do zdi a desku do toho. easy
    dvere jsou orientovane tak sikovne ze 80% casu na to sviti slunce. (kdyz nejake je).
    nemam uzavrenout tiskarnu takze ASA/ABS bych se chtel vyhnout
    volim mezi PETG-CF, PCTG a PA12CF15 (tohle primarne protoze why the fuck not)
    chci aby to prezilo pocasi co nejdelsi dobu a cely ten projekt chci pouzit jako proof of concept pro ram pro site na hmyz ktery bude povetnostne namahanej velmi podobne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam