• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QNEDLEEQ: Nee, to jenom já mám vyjadřovací schopnosti autisty.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QNEDLEEQ: No nemaj. Právě.
    Kolik úsilí dalo to namodelovat a ani tam nedaj zámečky.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QNEDLEEQ: Napasal sjem to blbě. Měl jsem na mysli lidi co to modelovali.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QNEDLEEQ: Tohle mě právě dostává. Věnuješ obrovský úsilí modelování celýho letadla a neuděláš tam debilní zámečky? Opravdu?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    PEEP: NO, tloušťku stěn a výplň si definuješ až ve sliceru přece.
    PEEP
    PEEP --- ---
    BIDAK: krasa, v jednoduchosti je sila :)
    ja jsem dopadnul takto: https://i.nyx.cz/files/00/00/16/41/1641624_f3199f88e04cad375749.scad?name=panty_dvere_v1.scad

    je to ale moc velke a tezkopadne, budu to muset odlehcit, nebo do toho zahucim zbytecne za hodne kvuli materialu..
    BTW. nema openscad neco automatickeho na odlehceni, kde si trebas muzes nadefinovat maximalni tloustku steny?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    PEEP: Rádo se stalo. Není to programování, je to skriptování. Opravdová síla OpenSCADu tkví v procedurálním generování objektů podle parametrů. Plus matematické operace typu Minkowského součtu atd.

    Já teď třeba dělal takovýhle filtr se soustavou vnitřních kanálků. Pár bajtů textu a co to udělá. To je ta síla.


    $fn=64;

    difference ()
    {
    union () {
    cylinder (5,d1=37.8, d2=35.3);
    cylinder (1, d=45);
    }
    translate ([0,0,0]) cylinder (4,d=4);
    for (d=[5:3:15]) {

    for (a=[0:60:300])
    {
    translate ([d*sin(a), d*cos(a),1]) cylinder (5,d=1.5,$fn=6);
    }
    }
    for (a=[0:60:300])
    {
    translate ([0,0,2.5]) rotate ([0,0,a]) cube ([1,30,3], center=true);
    }
    }
    PEEP
    PEEP --- ---
    BIDAK: chapu co tim myslis, asi jsem se nechal trochu unest tim, ze by to mohlo byt tak jednoduche :-)
    Tedka to cele prepisuju a snazim se to udelat trochu elegantneji, az budu mit nejaky dalsi zasek, tak dam vedet. (a nebo finalni verzi:)
    kazdopadne diky moc za pomoc.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    QNEDLEEQ: Aha. To se ovšem dá napravit. :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    PEEP: Tak jsem se na to kouknul a je to celý trochu mimo. Tohle nemůže dělat to co chceš. Uvědom si, že pokaždý když voláš nějaký modul (třeba pant ()) tak ti ho to celý vykreslí. To znamená že když například jednou voláš pant () a děláš do něj dirky a potom ho voláš znovu máš tam dva různé objekty které se z větší části překrývají. Pokud chceš používat moduly, což obecně je dobrý nápad, tak nakonec voláš na jedno místo v prostoru modul jenom jednou.

    Vím jak to myslíš a co po tom chceš, ale přemýšlej o tom jako o hmotných objektech v prostoru, ne jako o abstraktních procedurách.

    Pomohlo? Mám ti to nějak přepsat?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    PEEP: Chápu. Večer na to mrknu, teď nestíhám.
    PEEP
    PEEP --- ---
    BIDAK: jo odecitani mam zmakle (alespon jsem si to myslel), ale kdyz mam sectenou podstavu s dirama a s kapsou na telo zamku jako modul celk(), ktery sam o sobe funguje a modul kapsa(), ktery taky sam o sobe funguje, tak nevim proc to neodecte(a hlavne jaktoze tam cpe jenom podstavu, kdyz by to melo pracovat s celk()) - cimz se dostavam ke sve prvni otazce...

    jinac hull se jevi jako zajimava funkce hodna dalsiho studia-diky! ..zatim mam zhlidnute 3 zakladni dily tutorialu..
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    PEEP: OKOK. V zásadě odečítáš jako v matematice. Od toho prvního ty další. JAko závorky funguje union () {}.
    PEEP
    PEEP --- ---
    BIDAK: ted vidim, ze kdyz mas zaplou transparentnost, tak se tam nezobrazuje cely pant, ktery by to melo vracet na celk () , kde je jak podstava, tak telo pantu,coz je nejake divne
    PEEP
    PEEP --- ---
    BIDAK: DIK!, jo je to spravne, protoze nema byt vykrojena cela vyska podstavy pantu, protoze to prijde jeste do dveri, ktere maji svoji tloustku materialu, proto je to posunute.

    BIDAK: V zasade jsem to psal modularne, abych mohl upravovat jak pant, tak ten kvadr (trebas to vrtani je treba protahnout do toho kvadru) a odecitat to jenom jako dva moduly. Nevim proc bych to mel pridavat do modulu podstavy pantu
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    A jinak tvojí pozornosti doporučuju funkci hull () {}...

    :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Ale v zásadě tu krychli přidáš sem.


    difference () {
    pant(sirka,delka,vyska);
    cylinder(h=vyska,d=vrtani);
    translate ([0,delka,0]){
    cylinder(h=vyska,d=vrtani);
    }
    }


    Večer ti to napíšu aby ti to fungovalo.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    PEEP: Jinými slový je tot akhle správně?


    BIDAK
    BIDAK --- ---
    PEEP: Mno. Zaprvé - chceš odečíst jenom půlku?
    PEEP
    PEEP --- ---
    Ahoj, dneska jsem se zacal ucit OpenSCAD, ve kterem chci vytvorit kapsu na skryty pant u dveri - mam model pantu a kvadr, od ktereho jej chci odecist, bohuzel at se snazim sebevic, tak mi tyto dva utvary neodecte.
    musete mi prosim nekdo rict, co delam spatne?

    https://i.nyx.cz/files/00/00/16/41/1641415_ddfa60bf4642e547180b.scad?name=pant_dveri_drzak.scad
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam