• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SIRRIL_NEMESISPsi záchranáři
    Patříte mezi členy záchranných brigád kynologů? Zajímá vás práce záchranářských psů? Cvičíte psy pro vyhledávání osob? Pak jste tu správně :)
    rozbalit záhlaví
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    LA_PIOVRA: jasne :o) kňučí stále a šteká, škrabe a hrabe, váľa sa v smradoch a nemá rada feny na prvý pohľad (na druhý jej už ale nevadia)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    JULYZ: ma Amina nejaky zlozvyky/nedostatky, vubec?:)
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    FIFAJZ: dik, Amina je fakt super. Som zvedavá či ešte niekedy budem mať tak dobrého psa na záchranarinu. :o)
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    JULYZ: Velka gratulace, Amina je neskutecna! :)
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: diky :o) to máte ešte spustu času :o)
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    JULYZ: jeee, gratuluju.. ja doufam ze se k tomu taky nekdy dohrabem :( ale Vanishovi je pet, tak uvidime..
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    A ďalšia chlubíci, ale tentokrát fakt stojí za to :o) V sobotu som s Amálkou obhájila sutinový atest MV! Tentokrát už ale asi náš posledný páč Amine už je docela hodne...
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    Chlubíci zas raz :o) Včera Amina splnila skúšku RH-FLB a umiestnila sa na druhom mieste na záchranárskych pretekoch Memoriál Oldy Dvoroka. A Kairos zložil skúšku RH-FLA :o)

    c/p z fb:
    Tak som sa vrátila z ďalšej záchranárskej akcie. Naša záchranná brigáda spoločne so zlínskou usporiadala závody Memoriál Oldy Dvoroka a zároveň i IRO skúšky. Nastupovala som s Amálkou na MOD podľa RH-FLB (najvyššia medzinárodná záchranárska skúška v ploche) a s Kairosom na skúšky RH-FLA. Oba moje psiská skúšky splnili!
    Amálka mala i napriek náročnému, zarastenému terénu krásny špeciál. Dobre zvolená taktika (haha, v prípade Aminy teda skôr iba vyslanie a moje dúfanie, že začne čo nevidieť štekať, páč väčšinou ju v ploche nevidím a stretávame sa až pri nálezoch :) ) a fakt skvelý pes spôsobili, že sme mali všetky tri osoby nájdené asi za desať minút :) Poslušnosť mala Amina tiež fajnú a chuťovú, žiadne väčšie chyby a makala až do konca i keď ako posledný cvik som si vylosovala chôdzu a celá poslušnosť prebiehala v daždi. Bodovo nám to síce vyšlo na druhé miesto, ale radosť mi trochu skalilo posudzovanie rozhodcu na ploche, kde nebolo jasné, podľa čoho hodnotí prácu psov keďže sa sám v teréne nepohyboval. No a k tomu sme dostali pohár za najlepšiu poslušnosť, ten už určite u Aminy zaslúžene :)
    Kairos zas predviedol svoju trochu pretočenejšiu záchranársku poslušnosť a špeciál vysielací, kedy behal ako magor ale nakoniec všetky osoby v limite našiel :)
    Každopádne mám ale teda radosť z oboch zložených skúšok, kde nám náladu ešte vylepšovali naši skvelí záchranársky kamaráti a nedeľňajší pohodový tréning.
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    Vyšiel mi rozhovor s Amálkou na Profidogu :)
    Júlia Bukovinská: Kříženec jako pes záchranář | Profidog
    http://www.profidog.cz/julia-bukovinska-krizenec-jako-pes-zachranar/
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    Včera som Amálkou v konkurencii ďalších 9 tímov vyhrala prvé miesto na praktickom záchranárskom závode v sutinách Moravia Cup v Brne. Obhájili sme svoje prvenstvo z minulého roku ... A tiež sme boli prvé i v tímovom závode (parťák do tímu sa losoval).
    V tímovom závode boli dva terény, do ktorých psovodi nesmeli vstupovať a neznámy počet ukrytých osôb. Všetky prípadné nálezy sme mali po sebe prekryť. Na úkryty nebolo vidno, takže psy museli pracovať samostatne, samostatne označiť a to i na väčšiu vzdialenosť od psovodov.
    V časti pre jednotlivcov sme mali opäť dva terény ale tentokrát po ukončení práce v prvom teréne sme už nemali možnosť terén opäť prehliadať. My psovodi sme sa mohli celý čas pohybovať iba po jednom paneli o rozmeroch cca 2x1m, takže pes musel zas preukázať dostatočnú samostatnosť a ovládateľnosť a zároveň i pohyblivosť v náročnejšom teréne. Ohľadom osôb sme dostali akurát info, že hľadáme maximálne tri osoby. Amina pracovala krásne, samostatne, bez väčších problémov dohľadala všetky tri osoby. Takže vlastne ako sme sa dozvedeli po skončení závodu, našli sme všetky osoby, nikoho sme v sutinách nenechali.

    Práca na jednej sutine:


    Ja a druhý tím v poradí na sutine (druhý tím už bol odcestovaní):


    A ešte foto s mojim tímovým parťákom:
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: občas sa také vyskytnú na rozličných praktických väčších cvičeniach alebo pak tieto IMZa pre atestované psy
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    JULYZ: závidím! To bych si chtěla zkusit :)
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    VIDEO: Vrtulník se záchranářskými psy na palubě křižuje Mostecko | E-MOSTECKO.CZ
    http://www.e-mostecko.cz/...ost/8013-video-vrtulnik-se-zachranarskymi-psy-na-palube-krizuje-mostecko
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    Amina nastupuje do vrtulníka
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: nahoď :o)
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    JULYZ: no super! Já jsem si říkala, že bych sem mohla hodit fotky z Lostu z minulého roku, ale včera mi skoro vůbec nešel internet.. :)
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: vo štvrtok idem s Aminou na MZO (také cvičenie pre kynológov určených pre medzinárodné záchranné operácie) niekam do severných čiech tak snáď budú fotky i zážitky :)
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    Tak jak trenujete, deti? Nejaky fotky, zazitky.. at to tu tak neumira.. :)
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    JULYZ: pár fotiek zo zásahu






    JULYZ
    JULYZ --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: viacmenej až potom je to prežívanie iné... počas zásahu mi to práve prišlo ako štandardné cvičenie :o) každopádne aspoň sa mi potvrdilo, že chodiť na veľké cvičenia s hasičmi a zdravotníkmi sa fakt oplatí, človek pak presne vie ako sa tam chovať.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam