• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Avon zmigroval na rpi.

    Mystic BBS - Installing on a Raspberry Pi - Part 1
    http://www.youtube.com/watch?v=rOgt4gnUR9k

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RAYER:
    zajimava vec. zeby patecni SAKO souviselo s CO2...
    RAYER
    RAYER --- ---
    Jo, to me reni CO2 je zajimave, nedavno sem to meril v praci v kanclu a kdyz se v zime nevetra a zavrou se dvere, tak to vyleze za nakou hodinku pres 2000ppm, pak at se nedivi, ze z toho cloveka chyta KOPR :)
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    VANEK
    VANEK --- ---
    EDASX: Pics, or…
    EDASX
    EDASX --- ---
    AQUARIUS: myslim, ze je to vic nez realne
    TR1
    TR1 --- ---
    To je fajn vedet, ze tyhle cidla jsou vlastne multifunkcni :)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    EDASX: na toto tema jsem slysel urban legend, ktera zacinala tim, ze se kamarad kamaradovi chlubil co2 senzorem, nasledne zjistoval, proc je hodnota vyssi, nez by odpovidalo pouhe pritomnosti manzelky doma, pak se jeste pripojil na domaci mikrofon, pomoci ktereho overil, ze probiha parova aktivita s vyssi produkci co2 a nakonec hledal rozvodoveho pravnika :)
    EDASX
    EDASX --- ---
    jojo, z par blbejch grafů poznáš cokoliv... tajny tip je CO2 z toho poznas i masu masa, které doma právě je...
    SUK
    SUK --- ---
    TR1: Samozrejme, clovek topi ;) Lidi z TZB pro to maji i nejaky zkratky a jednotky a pri navrhu baraku se s tim pocita. Ja jsem takhle mel par senzoru ruzne po (pomerne malym) byte a na grafu slo poznat, kdy nekdo prisel domu, kdy jsme se vydali do loznice, jak se zapinala a vypinala lednice...
    TR1
    TR1 --- ---
    Davat cidlo pro mereni teploty do tesne blizkosti raspberry, fakt neni dobry napad. Ja mam raspberry umistene ve sklepe, kde merim teplotu pomoci DS18B20 a normalne na grafu poznam, kdy a jak dlouho jsem v tom sklepe byl, protoze okamzite vidim, jak teplota povyskoci a kdyz odejdu, jak zase klesa. Bud jsem teplej :) nebo je to cidlo sakra citlive. Pro porovnani citlivosti cidel prikladam grafy z domoticz:

    ds18b20


    dht22

    EDASX
    EDASX --- ---
    QWWERTY: mel jsem tenhle... https://shop.pimoroni.com/products/enviro-phat

    první jsem připájel opačné a druhej shořel - moje neschopnost - ale v pajeni jsem se zlepšil :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    EDASX: Ano, HATy jsou na mereni teploty naprosto k nicemu, prave kvuli blizkosti k CPU. Proto je napr. SenseHAT fajn vyukova pomucka, ale prakticky nepouzitelny.
    BTW mame tu SenseHATu asi 8 a nepajeli jsme ani jeden, ktery presne jsi to mel?
    Snad jediny riziko pajeni u tehle senzoru je, kdyz by prisly bez pripajenych headeru/pinu (napr). Pak mas 2 moznosti:
    a) pohlidat v eshopu, ze maji variantu vcetne pripajenych headeru
    b) Praha/Brno maji hackerspace, kde takovouhle drobnost zvladne snad kazdy z osazenstva, popr. poprosit libovolneho elektronadsence v regionu (kde se vubec v dnesni dobe agreguji elektropozitivni lidi mimo IT? napada me akorat modelarina - vlacky, letadylka)

    Z hlediska ovlivneni mereni staci vytahnout cidlo na tech dupont kablech dal od RasPi.
    EDASX
    EDASX --- ---
    Nemusi se tam vrazit nějakej odpor? Ja teda pajel par sensepHats a musel jsem kvůli svoji neschopnosti rezignovat. Navic ty měření byly dost ovlivněny teplotou z Pi. Nakonec jsem uvažoval o tom DHT22, ale uz to nedokončil.

    Nechci se rouhat v Pi klubu a neznám tvůj usecase, ale nakonec jsem se pro sledování teploty a vlhkosti budovy během stavby uchýlil k industriálnímu řešení Sigfox/Comet Systems preprodanem od T-Mobile.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    QWWERTY: SHT31 má taky I2C a je dostatečně malý a přesný
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    QWWERTY: btw kolega misto DHT22 doporucoval an teplotu a vlhkost GY21
    I2C sbernice je z me praxe spolehlivejsi jak to co ma DHT + si kolega chvalil, ze z toho lezou presnejsi mereni a navic je levnejsi
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    (dupont typu F pasuje do wago svorek...)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    dupont female-female + DHT22 + třeba tenhle OLED

    Moduly propojíš s GPIO pomocí dupontů a bez pájení. +5V a GND pinů by mělo být na 2 moduly dost, aby jsi nepotřeboval z jednoho pinu táhnout 2 napájecí dráty.

    Ofc moduly zmíněný výš jsou jenom příklad, dost možná se dají sehnat i vhodnější.
    FLAD
    FLAD --- ---
    Mám dotaz, chtěl jsem použít rasp pi 3, spojit to se sensorem na teplotu a vlhkost a malým displejem. Všechno, co jsem našel vyžaduje pájení, což nepřipadá v úvahu. Bez pájky jsem našel jak přidat buď senzor nebo čidla jako piHat, ale ne obojí najednou.

    Jde to vůbec?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    TR1:
    Nová velká verze mikropočítače:

    Dorazí nejdříve v roce 2020
    Bude mít nejspíše procesor s 28nm technologií (dnes 40 nm)
    Pravděpodobně přibude RAM a snad se dočkáme USB 3.x
    Cena by se měla opět pohybovat okolo 35 amerických dolarů
    A ano, bude se jmenovat Raspberry Pi 4
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam