• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PASTELRekonstrukce povedené, nepovedené, příběh té Vaší,
    Máme rádi domy s příběhem a s duší, víme že v novém bychom nikdy nebyli tak úplně spokojeni. příběh Vaší rekonstrukce, fotky rekonstrukcí, povedených i nepovedených. Pokec okolo (spíš z hlediska estetiky a životního stylu, než nějaká konkrétní technická řešení.
    rozbalit záhlaví
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    MART1NKA: Som cca v 2/3 :)

    BUDDHA
    BUDDHA --- ---
    Ahoj, já to mám zatím ve fázi obrázku, čeká nás v lednu jádro. Nemáte někdo doporučení na kvalitní firmu z Olomouce (okolí?). Případně pokud byste měli myšlenku jak udělat lépe, tak si nechám poradit. Byt po babičce 50let bez zásahu, takže vč. přípravy elektřiny do pokojů, podlah...

    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    MART1NKA: Vytiahla som vodu na lodzii nech mozem polievat kvety. Kuchynsky kout uz stoji. Docasny zacnod ma bozi prkynko.

    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Odvaha mi nechýba :)

    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Jako to jsem nikdy moc nepochopil, ze si lidi davaj sadros na strop co ma 2 metry 20 :-D Uspory tepla pekny, ale klaustrofobie a rychlejc vydejchanej vzduch pres noc (naky ty m3 to udela). Kvalitu zivota to asi nezvedne... (kdyz nepocitam, ze se snizi frustrace pri tahani kabelu k lustrum)
    MELUUU
    MELUUU --- ---
    Tak uz se konecne blizim do finale.

    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Rozšířit balkony, zvětšit obýváky. Jak se dá z paneláku udělat bydlení snů | Radio Wave
    https://wave.rozhlas.cz/rozsirit-balkony-zvetsit-obyvaky-jak-se-da-z-panelaku-udelat-bydleni-snu-8889972?player=o
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Tohle mě docela zaujalo...
    Watch The Restoration Man | Prime Video
    https://www.amazon.com/The-Restoration-Man/dp/B08LX684RS
    KOX
    KOX --- ---
    Ahoj, nemáte někdo reference na https://www.stavba-design.cz/ ? Děkuji
    ALTOR
    ALTOR --- ---
    REDSNAKE: Co2 a dalsi vedeni plynu a revize.. ale se vsim se da zit
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: Samozrejme mame na kamna pravidelne revize
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ALTOR: Konkretne? Vyresim to hlasicema CO2 a bude, ne?
    ALTOR
    ALTOR --- ---
    REDSNAKE: To je pravda. Jediny co by mi vadilo jsou rizika s ni spojeny (mensi nez driv ale stale tam jsou)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ALTOR: Ok, ta karma ma vlastne dost vyhod a asi s ni dokazu zit. Dik.
    ALTOR
    ALTOR --- ---
    REDSNAKE: Pri soucasnych cenach bych cekal zhruba 120-180k za celododavku. Kdyz to poslepujes po profesich tak muzes neco usetrit jen budes muset vic behat sam.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Ahoj,

    zvažovali jsme v 2kk vyměnit karmu za plynový kotel kombinovaný s malou nádržkou na vodu a wafky vyměnit za radiátory (celkem 2ks radiátorů) plus malý radiátor v koupelně. S tím samozřejmě souvisí výměna plynových rozvodů za měď a vyvložkování komína (jsme v nejvyšším patře, takže by to nemělo být snad dlouhé).

    Dvě kalkulace mi na tyto práce vyšly kolem 150k, přijde mi to jako hroznej randál....
    Mimochodem, u jedné kalkulace řemeslník nacenil radiátory které se dají sehnat kolemk 4,5k na dvojnásobek, tedy téměř 10k, takže jsem ho poslal do kšá rovnou.

    Máte prosím někdo zkušenost s podobným projektem a jak to vycházelo cenově?
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    Ahoj, chystáme rekonstrukci cca 50metrového bytu v Praze, máme pár neobvyklých požadavků a tak nějak se nám do toho nechce, protože půlku času nejsme v ČR. Doporučili byste architekta/studio, kteří by to zvládli celé, tj. projekt vč. realizace?
    TRUST_NO1
    TRUST_NO1 --- ---
    Obema moc dik!
    VENDULKA
    VENDULKA --- ---
    TRUST_NO1: Rekonstruuju byt v Praze, prakticky stejně velký. Elektrina me vyšla na nějakých 78tis + poplatky za navýšení jističe na trifazovy. Nechávala jsem si dělat kalkulaci ještě od jiné firmy, kterou jsem nakonec odmítla a tam ty komplet nový rozvody elektřiny vyšly podobně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam