• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PHATEHTML5 a JS v rukou Flash developerů
    Flash pomalu ale jiste umira a je nahrazovan HTML5/JS. Tento klub je o knihovnach, radach a poradach developeru vytvarejicich interaktivni obsah.
    rozbalit záhlaví
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Ahoj, vytvoril jsem si stranku, kde pouzivam HTML5 geoAPI a u iphone mi to hazi presnost na X km i kdyz v druhe aplikaci se ve stejny okamzik dostavam na par metru.

    Nyni jsem na mobilu, tak nemohu dat kod, ale je to nejzakladnejsi example… je to standard a bebo mi neco unika?
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    KEL: Tu přesně myslím. A kód už nemám. Je mi jedno, jak to bude technicky, tomu nerozumím. Ale chtěl bych, aby to fungovalo i v lednu a na to někoho sháním :)
    KEL
    KEL --- ---
    HERKULES: jestli myslíš tu jednoduchou slideshow, tak to zabere kodérovy chvíli. Na to ani html5 nepotřebuješ a bude to rozhodně lepší, než to nějak blbě konvertovat, protože počítám, že zdroj nemáš.
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    Prosím, hledal jsem na webu, ale je to pro mě španělská vesnice, tak to zkouším i tady.

    Mám na webu jednoduchou flash animaci, kterou bych, vzhledem k okolnostem, chtěl předělat na html5. A nemůžu něco user friendly (nejllépe online) najit.

    Nenašel by se tu někdo, kdo to má zmáklý a pomohl by mi, prosím.

    Díky moc
    CHLEBEK
    CHLEBEK --- ---
    Zdar, mám prosbu... Nebyl by tu někdo schopnej "vydloubnout" funkcni swf file? Abych tuhle hru http://www.duelovky.cz/reversi#p=game mohl hrát mimo webový stránky? Trochu jsem se v tom hrabal ale přijde mim že je tam nějaká ochrana.
    VOJTEK32
    VOJTEK32 --- ---
    Musím se přiznat, že pomalu ale jistě pronikám do HTML5. Škoda jen že ty prohlížeče se vyvíjí tak pomalu. Je tam tolik dobrých věcí, ale když to nepodporují všechny prohlížeče, tak proč bych se tím zabýval. Raději to pořeším v jQuery. Na svých webovkách (http://tvorba-webu.besaba.com/) mám hodně pokusů, ale zatím to do profi úrovně má hodně daleko.

    TRANCEWARP
    TRANCEWARP --- ---
    Hele decka... hledame nakyho mastera...

    Web coder HTML/CSS/JS (part time/full time)
    Do zavedeného herního studia na Břevnově hledáme kolegu/kolegyni se zápalem pro perfektní responzivní web a citem pro detail.

    Technologie:
    HTML5
    CSS / SCSS / Bootstrap 3
    Javascript (primárně jQuery)
    základy v Ruby on Rails výhodou

    Další požadavky:
    Perfekcionista
    Dodávat věci včas
    Nechat si poradit
    Citlivé grafické vnímání
    Trpělivost

    Nabízíme:
    Kancelář na Hládkově (Břevnov - 15 min pěšky od ČVUT, 5 min tram z Hradčanské), celé poslední patro s výhledem na Prahu
    Skvělou partu 10 kolegů, kteří toho hodně umí a rádi poradí
    Úplně volnou pracovní dobu (pokud je komunikace funkční a práce odsýpá, jinak to stejně nemá cenu)
    Polohovatelný stůl (záda má člověk jen jedna)
    Sedací pytle a jiný cool stuff (gramce, bedny, drona, hry, elektroniku, atd.)
    Pracovní počítač dle výběru (za odměnu)
    Dobré peníze

    Děláme pouze velké herní webové projekty, dokonalost kódu a perfektní zpracování je nutnost. Již šest let produkujeme hry a řešíme komplikované projekty pro Seznam, Alzu a další velké hráče.

    Vaše CV plus portofolio prosím posílejte na martin.bohac@allodium.eu
    Martin Boháč
    Allodium s.r.o.
    www.allodium.eu
    SLASH
    SLASH --- ---
    JAACOB: react vyzera dobre, ale ako vravy autor, je to hlavne knihovna na budovanie rychlych a efektivnych komponent. V tomto ma Angular napriklad hodne navrch, ze je to komplexny framework na budovanie web aplikacii.

    Okrem toho Angular 2.0 bude rychlostou porovnatelny z React (ovsem za cenu straty 2 way binding)..
    JAACOB
    JAACOB --- ---
    TBC: kolega v praci delal inhouse administraci v Reactu a co jsem mu zlehka koukal pres rameno a neco si o tom cetl, nevypadalo to zle. V angularu jsem se chvili vrtal taky a nerikam, ze je to zle, ale nez to clovek dostane do krve a nauci se co si muze dovolit a na co si dat bacha, muzou tam vznikat docela zhuverilosti...
    Proč Facebook React zabil jQuery - Zdroják
    https://www.zdrojak.cz/clanky/proc-facebook-react-zabil-jquery/
    SLASH
    SLASH --- ---
    TBC: Angular, jQuery?
    TBC
    TBC --- ---
    Jaké používáte opensource HTML5 frameworky pro web?
    WERT
    WERT --- ---
    nabidka prace: Potreboval bych nekoho kdo zvladne udelat (naprogramovat) jednoduchou 2D behaci hru v HTML5.

    Grafiku dodam. Vice v poste, diky!

    SLASH
    SLASH --- ---
    Ake su vase nazory na ReactJS ?

    Ja som totizto hladal nejaku slusnu nahradu za Flex. AngularJS za pouzitia TypeScriptu sa tomu asi najviac priblizoval. Ale teraz ked google chce v podstate od gruntu prekopat tento zabehnuty Framework, aj za cenu spatnej nekompatibility.. toto rozhodnutie vyvolalo masovu nevolu vyvojarov a mnoho ludi hlada nahradu.

    Najslubnesia sa javi ReactJS, mala by byt rychlesia, ale ja neviem, moc sa mi nepaci ich filozofia a styl kodovania..

    Ma s tym niekto z tohto klubu skusenosti?
    VOJTEK32
    VOJTEK32 --- ---
    Moc nechápu otázku. Prostě si stačí upravit tu šablonu podle svých potřeb a normálně to nahrát na server.
    FAAREX
    FAAREX --- ---
    Zdravím, měl bych jeden dotaz na zkušenější.

    Mám koupenou doménu, na kterou bych chtěl umístit svou responzivní a hezkou webovou stránku.

    Vybral jsem si jednu šablonu z http://html5up.net kde je k free stažení.

    Nemám ale vůbec znalosti a zkušenosti co s tím dále udělat a jak to "naprogramovat".

    Byl by tady prosím někdo ochotný mě nasměrovat, případně vysvětlit, co budu potřebovat, abych to rozchodil?

    Vím, že to nebude asi tak jednoduché jako ve squarespace, ale rád se něco doučím :)

    Předem moc díky za jakoukoliv reakci.
    SLASH
    SLASH --- ---
    OOPS: the dark force is strong with that one!
    OOPS
    OOPS --- ---
    SLASH: pracuje pro Adobe, ale v podstate jako iOS/Mac engineer
    SLASH
    SLASH --- ---
    OOPS: takze Lee uz nepracuje pre Adobe, ale pre Apple :) ?
    OOPS
    OOPS --- ---
    Swift video tutorials by Lee Brimelow :)
    Swift Video Tutorials
    http://swiftvideotutorials.com/player.html?id=1
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam