• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    TABORACEK, HANZEL: pokud na to prijdu a budu je zalovat...jako ja netvrdim, ze se to bezne deje a ze to je jednoduche, ale zas tak slozite to taky neni imho.
    kontaktni kartu nemam ani tak proto, ze si nedovedu predstavit, ze bych bezkontaktni bezne pouzival a byl casto okradan, ale proto, ze PIN mi prijde jako fajn zabezpeceni i proti kradezi karty. jednou jsem kartu ztratil a prisel na to a zablokoval ji az ctvrty den (patek-pondeli). u bezkontaktni mi to prijde jako docela provar. takze prestoze je moje kontaktni karta uz rozlamana a osoupana, nevidim duvod, proc se ji zbavovat. bohuzel ji brzo skonci platnost.

    dva obliene aforismy pro HANZELa:
    "to, ze nejsem paranoidni jeste neznamena, ze po me nejdou"
    "ja vim, ze jsem paranoidni, ale jsem paranoidni dost?"

    :D

    zpet k EDC: RFID-stinene obaly ne karty? co mate, co doporucujete?
    HANZEL
    HANZEL --- ---
    LORD_WANG: co by jim v tom asi tak mohlo branit... treba ze hned druhy den by se v blesku psalo jak ta a ta restaurace okradla zakaznika??? ty platby nejsou anonymni, takze presne vis za co se platba strhla...

    ve statech bylo uplne bezne ze si "swajpli" kartu a pak tam teprv tukali ceny, dyska... nehlede na to zes nedaval zadny pin, nic... ze zacatku trosku nezvyk ale kdyz clovek platil treti veceri, uz mu to vubec neprislo divne...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    LORD_WANG: nemám stíněnou a neni na ní link... je to zakázková vec:-)
    SVORO
    SVORO --- ---
    SVORO: a ten limit je pak 55 000 za rok http://penezenka.blesk.cz/jak-pouzit
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    LORD_WANG: no to sice maji, ale tyhle bezkontaktni platby funguje jen a pouze online a kdo ten terminal ma se jaksi vi. Ano, to samo o sobe neni uplne zaruka bezpecnosti, ale kdyz dostavas od banky platebni terminal, hezky pekne se jim upises, ze dukazni bremeno je na tobe, takze pochybuju o tom, ze by se s tim nekdo obtezoval, protoze banka jim ty prachy pak stejne sebere...
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    TABORACEK: počkej,bezkontaktní terminal ma každá trafika a lecjaka restaurace ma bezdrátové. co jim brání v tom,aby si sami zaplatili večeři, kterou jsem neměl,zezadu a nenapadne?
    SVORO
    SVORO --- ---
    TABORACEK: Hele jsou tma dva "stupně" první když kartu koupíš a aktivuješ je potřeba telefoní číslo tak je tam ten limit jak píše. Pak se dá udělat "upgrade" kde tu kartu spáruješ se svým Jménem a adresou...
    HANZEL
    HANZEL --- ---
    WOJTYLA: me taky ne... a to mam 10 let starou polorozpadlou platenou ;)
    HANZEL
    HANZEL --- ---
    LORD_WANG: proste mi prijde paranoidni myslet si ze na kazdem rohu cihaji lidi co ti chteji na dalku cist platebni karty, cipy z obcanky, pasu, kopirovat dalkove ovladani k autu, brane u baraku, na netu sleduji kazdy tvuj pohyb a kopiruji vse co natukas na klavesnici... jako fakt sorry, ale to aby clovek vubec nevychazel ven, bydlel v olovené pyramide a svuj tinfoil-hat nesundaval ani pri ceste na zachod ;)
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    LORD_WANG: Ono to s temi bezkontatknimi karatami taky neni tak jednoduchy jak by se mohlo zdat. Protoze ta karta nenaprasi svoje cislo a ty vsechny cvc kody, ale ten RFID cip je pocitac ktery funguje na principu challenge/response, takze prosta kradez (z) karty pomoci rfid ctecky z alza neni zadna sranda (pokud to je vubec mozne). Daleko vetsi problem je to u biometrickych pasu, kde se daji ziskat o dost zajimavejsi informace.
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    WOJTYLA: mas stinenou? link?
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    CROSS: a co je to za providera ty kreditky?
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    mě karta nefunguje ani krz zavřenou peněženku.-)
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    CROSS: přesně. k paypalu i RFID stínění.
    CROSS
    CROSS --- ---
    HANZEL: tak zase abych se vrátil k EDC, když vidim všude ty peněženky s RFID stíněním, nabývám pocitu, že na každým rohu číhá někdo, aby mi odcizil identitu.

    TABORACEK: jo, psal jsem to proto, abych tě povzbudil to udělat (tj. tu kreditku si pořídit). Za konkrétní banku nebudu lobovat, ono to bude všude stejný, vydavatel tý mojí mě nasral, protože mi nedokážou autorizovat online monitoring tý karty (no roky jsem žil bez toho...), maj to nějaký rozbitý.

    Na PayPalu udržuju v přepočtu něco kolem dvou tří tisíc, na tom si moc kapsu nenamastěj a já netratim. (Kromě toho, že to nakonec utratim za životně důležitý taktický klíčenky, případně na Bricklinku.)
    LORD_WANG
    LORD_WANG --- ---
    HANZEL: muzu se zeptat proč? vzhledem k tomu,ze karta na vstup do budovy funguje i z 15ti cm,tak si mužu v metru s na do koupit službu "krádež z karty" od libovolného podnikatele v metru. PIN me nikdy neobtezovalo natolik,abych toužil po jeho zruseni
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    SVORO: Jo tohle si musim poridit taky, ale myslel jsem ze za celou zivotnost ty karty jenom 10k korun, nebo to jsem mel spatne?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    HANZEL
    HANZEL --- ---
    LORD_WANG: notyvoe :D to uz mi prijde jako ferova paranoia;) nic proti a bez urazky... kazdy dle sveho ;)

    to ja uz se nemuzu dockat az zacne airbank posilat bezkontaktni nalepky takze budu moct platit priveskem na klice :)
    SVORO
    SVORO --- ---
    Hele k tomu placení přes net na "pofiderních" stránkách používám http://penezenka.blesk.cz/ dá se koupit v trafikách jen ji prostě dobíjíte zase v trafice....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam