• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    SWIST
    SWIST --- ---
    SWIST: Nebo ne hliníkové.. Nevím, přesně materiál. :)
    SWIST
    SWIST --- ---
    VACA: To co píšeš jsem už taky slyšel, ale mám takový pocit že snad i dokonce tady.. :)
    STENNY: Pokud vím, tak si snad i ty vratidla mění za hliníkové. Minimálně jsem to tak viděl u někoho na fotce. Spíš to bylo custom made, ale má to docela logiku.
    STENNY
    STENNY --- ---
    VACA: Já přidám dvě věci:
    - Tohle se týká především TQ s plastovým vratidlem, tedy právě třeba CATu.
    - I viditelně nošený TQ je doporučené čas od času vyměnit, pokud na něj praží slunce. Ta plastová vratidla na slunci/teplotními změnami degradují jako každý plast.
    VACA
    VACA --- ---
    K tomuhle bych si dovolil taky jeden postreh, sice primo od vojaku v poli ktery nosej TQ viditelne na vystroji..

    Jde o to ze kdyz se na to clovek chce opravdu spolehnout ze mu to nekdy treba bude zachranovat zivot, tak se nosi ze zasady nikdy pred tim nenapnutej a neutazenej TQ.

    Pro tydle ucely maji treninkovy TQ na kterejch se uci aplikace..

    U nich panuje presvedseni ze TQ jespolehlivej na jednu aplikaci, a s pouzitym TQ uz se zivot neriskuje.
    Asi s tim mozna maji nejake zkusenosti, nevim. Ale probehl apel abychom si s "ostrymi" TQ nehrali, ze se pak musi menit..
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    STENNY: jnepovedlo... jako pokud se rozhodneš to zničit tak ukroutíš každej.... nicméně zkoíušel jsem oba a oba fugovali stejně i při velikym zataření přes penovou podložku srolovanou
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Tak objednáno, jestli kvůli nekvalitě z číny vykrvácím, tak uvidíte!
    STENNY
    STENNY --- ---
    WOJTYLA: Povedlo se ti to nějak zničit, při normálním testování? Na pravý CAT jsem jednou upadl a přerazil vratidlo, takže moc nevěřím ani tomu, ale.. :))
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    TABORACEK: mnyslim že drží vobojí stejně
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    WOJTYLA: Ja je mam taky, ale proti tomu originalu k tomu zase takovou duveru nemam. Sice to drzi, ale ten original drzi o dost lip...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    CROSS: ja si posilal ze zelandu treba kotlik anebo stary kratasy, rikal sem si, ze to nemuze bejt problem, za celej balik mi vymerili 1500 Kc, fakt zlodejna.
    SWIST
    SWIST --- ---
    Nemáte někdo tip na krabičku (klidně i dělenou), nebo nějakou sadu která by se akorát vešla do US M16 sumky? Mám jednu kterou bych chtěl mít na alici, ale někdo z ní odpáral boční krytí u víka, takže se bojím aby z ní nevypadávali věci..
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    testoval jsem a drzi to jak blázen....

    C A T Combat Application Tactical Tourniquet Tip Military Police EMT Prepper-in Travel Kits from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group
    http://www.aliexpress.com/...ice-EMT-Prepper/32616885881.html?spm=2114.10010108.1000015.6.Kj7qMb&s=p
    TOM
    TOM --- ---
    DARUMA: jako související produkt s tím nožem se mi ukázaly povědomé kleštičky, bez kterých si nedokážu představit život
    kupoval jsem je here
    Kleštičky na nehty True Utility SlimClips, 15 g |
    http://shop.pod7kilo.cz/klesticky-na-nehty-true-utility-slimclips-15-g
    za tu cenu si na aliexpress pořídím 4 kusy
    Ultra Slim Small Foldable Stainless Steel Nail Clippers Keychain EDC Pocket Tool-in Travel Kits from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group
    http://www.aliexpress.com/...Stainless-Steel-Nail-Clippers-Keychain-EDC-Pocket-Tool/32575844505.html
    CROSS
    CROSS --- ---
    SWIST: byla u mě (švajc tj. mimo EU) na návštěvě matka. Zapomněla si brejle. Vzal jsem brejle, poslal jí je poštou. Celníci je stopli a nacenili (už nevim na kolik), pomohl dopis sdělující celníkům, že ať si brejle nechaj, než platit ten výměr, koupí si matka radši nový. Takže nejstarší povolání (kterým se mylně označujou ku**y) nepodceňovat.
    SWIST
    SWIST --- ---
    DARUMA: viz OTAKAR: plus snad ještě když se jim cena zdá podezřele nízká tak ti to můžou nacenit sami a z toho vycházet. Ale ještě jsem neslyšel, že by se to někomu stalo.
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    DARUMA: Teoreticky DPH od 22 EUR, clo od 150 EUR. Věci lehce nad prochází v pohodě, nicméně u dražších věcí už to bude horší (elektronika např.). Můžou chtít doložit doklad o platbě.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    DARUMA: Nikdy mi nenapadtili aniprt. Bez ohledu na cenu zbozi.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Jak je to s DPHáčkem a případným clem z Aliexpressu? Od jaké částky ho můžou celníci napařit?
    RUZZA
    RUZZA --- ---
    HANZEL:
    TOMASINO: no... v tom je prave problem, ze to sviti jak dabel... kdyz si s tim v noci svitis na neco blizkeho tak vidis tmu a bily flek... na blizko je to bez nejakeho difuzoru k nicemu... zlata cervena ledka
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ehm, za našeho mládí nic takového nebylo, jediná navigace byla "do tmy doma" a žijeme... a to nikoli pro nedostatek snahy o opak ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam