• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    VACA: Pěkně! Styl to má stonásobný, ale já už zůstanu u ledek :)

    Mně ta jediná čirá ampule přišla prázdná, jinak bych byl tipoval sůl / koření.

    Nicméně pěkně zabaleno, takhle nalehko si už můžu nechat jen zdát, půlku toho batohu by mi zabrala lékárna a základní necesér, druhou půlku věci pro psa :)

    Jestli se mi přes okolnosti nepříznivé čundru podaří v dohledné době vyrazit, tak to můžu zkusit taky přefotit.
    FINSON
    FINSON --- ---
    VACA: Tvl karbidka! To znám jenom ze Saudkových comicsů! :-)
    VACA
    VACA --- ---
    OTAKAR: Ampule z nevyfouklych petek obsahuji koreni a olej.. Dalo by se to provest lepe, ale ja balik desne na rychlo..

    Ano! V nalgeence 6vajec zatavenejch v pytli, +jeste se tam veslo cca pul litru vody.. Proste vyuzitej prostor:D napadlo me to hned kdyz jsem poprve uvidel to siroke hrdlo u nalgeny a rikal si k cemu vsemu by se toho dalo vyuzit..

    Jako uznavam je tam spoustu zbytecnosti, a to tam jeste nejsou kramy co sem mel po kapsach.. :D ale kdo si hraje....
    VACA
    VACA --- ---
    OTAKAR: Jj, je to svitilna, na karbid. Je to zbytecne zavazi. Kdyz ale ona je tak kouzelna, a to svetlo z je v noci v lese proste daleko vetsi romantika nez sebereplejsi ledka..
    Na hrstku karbidu by mela dat 8hodin sviceni. Ja vsak zapomel dolejt vodu, a tak dala jen cca 5hodin, ale stejne uz jsem sel pak spat, tak co..
    (Spotreba vody je velice mala, cca 1kapka/2fteriny)
    Je cela z bakelitu, krom nadrzky na vodu a horaku, takze neni zas tak tezka jak vypada..

    Je to krasne tiche a sviti to jako ďas..
    Fotky sviceni z lesa u sebe nemam. Mam tu ale fotky z mobilu pro predstavu jak to sviti, srovnani s 10w halogenkou:



    A postupne snizovani expozice...



    ...az na vlakno zarovky


    Myslim ze je to z toho patrne...

    Plamen je pri pohledu ze predu siroky, aby daval co nejvic svetla do zrdcadla. Pri pohledu z boku vsak placaty, aby byl co nejekonomictejsi.



    Vymyslene to bylo dobre, stare je to cca 80 let.




    VACA
    VACA --- ---
    GILDARIUS: Jj, je to presne ona. Je v ni teda jeste zamotanej spacak, proto je to takovej valec, jinak je o mmoho skladnejsi.. (V jadru toho byly taky vlozene ty plzne a mrazene maso. Takze vecer stale jeste studene.. To jeden oceni..:D

    Ja ji pouzil jako podlozku misto karimatky, na pul prelozenou..
    Je to teda trochu tvrdsi spani, ale da se.
    Jediny co bych ji vytknul ze je trochu kratka.. Chybi mi tam cca 15cm.. :/
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    VACA: To na horní fotce napravo od kukri je nějaká svítilna? Není to zbytečné závaží?
    Na co ty nádobky na moč?
    Vejce v nalgene flašce.
    GILDARIUS
    GILDARIUS --- ---
    VACA: To šedivý co mas přiděláne na levé straně je ta podložka na piknik z decathlonu? Trosku o ni uvazuju, zda se to jako fajn věc když si chce člověk na špacíru dachnout/zasoustat


    VACA
    VACA --- ---
    Ps: taky bych vam rad jeste zpetne podekoval za tip na hydrovak z decathlonu. Na vase doporuceni jsem vzal 3l, za 299,-na vyzkouseni kestli je to pro mne perfektni. Zatim nemam Vyhrady. Snad jen ze bych ocenil nejakou cepicku co by zakrivala tu gumu co se strka do papule. Nejakej tip? Treba i na improvizaci..
    VACA
    VACA --- ---
    Neni to muj zrovna EDC gear, spis takova demonstrace sobe samemu, ze i s malym batuzkem ktery pouzivm EDC se da na nejakej den do lesa. Aneb co vsechno se da s 21l batuzkem odnest:




    To tam jeste neni videt 6ks vajec. Schvalne, kdo uhodne kde vajce ukryvaji? .D


    To vse pri zachovani stihleho profilu
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    REDSNAKE: jop, ja zjistil ze na edc mi staci neco obyc - maly ostry a idealne za par stovek a nic s axisem a fiberglass strenka nemam
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LUCKYBSD: todle konkrétně mě moc nebere, ale ganza jsou jako takovej ten obyč nůž do kapsy fajn
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    Nedik OTAKARovi, ktery mi ukazal nuz Ganzo od cinskejch deti minule na pivu, ted maji flash sale za 12,89$, tak jsem vzal 2 :D
    GANZO Firebird F753M1 - CF Axis Lock Pocket Folding Knife -$12.89 Online Shopping| GearBest.com
    http://www.gearbest.com/pocket-knives-and-folding-knives/pp_626390.html
    DRIZDIK
    DRIZDIK --- ---
    SPM: To je moje EDC na motorku .. duck tape, zip ties, kudla, multiool, baterka, pokročilejší nářadí (gola, pár nutů atd), kus termosmršťovačky, zapalovač a gumycuky nebo ta stahovací síť na zadní sedlo,
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    ORISKOVANUTELA: decathlon, mam od nich krosnu 55l za asi 1300, mensi maj levnejsi
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    Zkus Lidl ...
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    Zdarec, doporučíte mi pls bágl +- kolem tisícovky, co budu moct nosit jak po Praze, tak do něj dám letní spacák, mikinu, nebo úlovek z dumpsteru a věci do práce? Mám asi 40l krosnu, ta je fajn, ale do města na denní nošení je velká,a když jedu kalit na víkend s nádradní mikinou a pár věcma tak mi je 25l batoh malej...Ideálně aby měl popruhy jak mají sk8 batohy a síťky na lahev po stranách ale netrvám na tom
    JOPS
    JOPS --- ---
    ty Vase seznamy me pekne nahlodaly... kurva, to zase necham klukum sikmookejm par drobnejch.... fuck :)
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    SPM: jojo stahovaci pasky taky vzdy u sebe :)
    SPM
    SPM --- ---
    KLATIC: ale nárazník IMHO neudrží :-)) jinak do auta IMHO ještě povinná výbava ty plastové stahovací pásky. Zvlášť když člověk třeba ztrácí podběhy :-)
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    me se osvedcilo mit ssebou vsude elektroizolacku... hodila se mi jak v praze, tak v aute, tak v nepalu v horach jsem timnejakymu mistnakovi opravoval boty :)) a vejde se i do maly kapsy
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam