• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WOJTYLAE.D.C., tašky, batohy, urban tacticool , urban survival, urban gear, jak přežít v džungli velkoměsta i výlet k babičce
    BAAL
    BAAL --- ---
    Jsem rád za vaše dobré rady k predchozímu dotazu, trochu bych ho rozvinul dál, kdyby se tu našel někdo kdo by mi v tom udělal trochu jasno.

    Zkoušel jsem načíst "správný" způsob oblečení v zimě, nejsem outdorař, takže o tom vím prd.

    Došel jsem tedy k tomu, že by měli být zhruba 3 vrstvy.

    1/ Merino podvlíkačky a nátělník, či jiné kosmické materiály což jsme tu diskutovali předtím.

    A co dál?

    2/ Různé outdoor články nabízejí softshell bundu

    3/ Nepromokavá bunda s membránou , goráč za astronomické peníze

    Jinde se k tomu staví tak, že:

    2/ Fleeska

    3/ Softshellka a stačí


    Nejsem a nebudu žadný horal, neplánuji vystoupat osmitisícovku, jde mi více méně o celodenní střelecké závody/střelnice většinu víkendu v roce včetně zimních, jarních a podzímních. Kupříkladu tento:-) S tím tedy, že třeba Parka od Alpha Indrustry je fakt super teplá, ale na toto se moc nehodí, jelikož se nedá zrovna strčit za pásek u kalhot. Takže by se mi hodilo nějaké trochu víc lightweight rešení.

    Tipy/ názory/ zkušenosti?

    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    KADLIK: Zkousel jste nekdo do decathlonu nabehnout v zephyrech a porovnat to vedle sebe? :) Za tu cenu bych mozna zalozni papuce koupil.
    KADLIK
    KADLIK --- ---
    To mi připomíná
    OBUV Z6-S GORE-TEX - Decathlon
    https://www.decathlon.cz/obuv-z6-s-gore-tex-id_8395685.html

    To je těžší model zephyru EDC to asi úplně nebude spíš nějaký ten vyjlet mimo cesty za myslím si příjemnou cenu
    KADLIK
    KADLIK --- ---
    STEVE: mě osobně to připadá jako když prabos vyrábí něco jako lowa zephyr a co sem koukal vyjde to i s cenou dost obdobně
    STEVE
    STEVE --- ---
    Koukal jsem na nový Prabosy a nevypadají úplně zle....netestoval jste někdo?
    Prabos Plus a.s. a Vybaven.cz představují modelovou řadu obuvi "Zelená zóna"! | | Vybaven.cz
    https://www.vybaven.cz/...prabos-plus-a-s-a-vybaven-cz-predstavuji-modelovou-radu-obuvi-zelena-zona/
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    JOPU: "v Hudy mi řekli, že moc chodim" :)) povedené
    JOPU
    JOPU --- ---
    AUDIAC: Zrovna jsem teď po třech letech podvlíkačky IB vyhodil a spodky mi nikdy nevydrželi déle než půl roku, v Hudy mi řekli, že moc chodim a nepoužívám přes to kalhoty z dnešních látek, které je neprodřou. Takže za mě je merino od Icebreakeru super nejpohodlnější a nejkomfortnější v terénu i po několika dnech, ale je to dost choulostivý, tedy vše co jsem měl na nohách. Co mám IB triko necelý 4roky to je pořád pecka i teď na vandru do těchto mrazů. Takže na spodky a podvlíkačky doporučuju já pořídit merino v kombinaci s nějakou syntetikou pro větší mechanickou odolnost.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    BLOWUP: no já i ten malej vodbavuju jednak v nem vozim veci co do letadla nesměj a druhak mi neuletí letadlo :-D ale manipulace je samozřejmě u 4 kolečka mnohem lepší... tedy na hladkym povrchu... :-)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    WOJTYLA: ja bych bez ctyr kolecek uz teda nekoupil nic, ta manipulace je nebe a dudy. Hlavne u palubniho zavazadla je to s tim poskozenim tak trochu jedno, s tim manipulujes sam. Ale i u velkyho kufru se mi s tim jeste nikdy nic nestalo.
    ELDERIK
    ELDERIK --- ---
    JINX: Kamarád má tohle a nemůže si to vynachválit. Hlavně ty kolečka. Ale cena je vyšší.

    G-RO: Revolutionary Carry-on Luggage | Indiegogo
    https://www.indiegogo.com/projects/g-ro-revolutionary-carry-on-luggage-travel-bag#/
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    JINX: Rozhodne nedoporucuju kufr se ctyrma koleckama venku. To ti proste driv nebo pozdejc umlatej ty kundy co to kladaj.
    Ten muj malej Samosn ma takovy kolecka jak kdyby byly z koleckovejch brusli a jsou hodne schovany. Musi se to sice tahat a kdyz na tom je este taska a je to plny tak to neco vazi ale zatim sem s tim zlital celej balkan stylem 5 dni 4 prelety dva roky kazdej mesic a kufr stale drzi. (Uces taky :-)))
    KURE
    KURE --- ---
    JINX
    JINX --- ---
    WOJTYLA: nad Samsonite uvazuju taky akorat jsem slysel ze u nekterych verzi upadavaj kolecka :( kazdopadne ptam se proto, protoze na ten Crumpl jsem nasel par recenzi na Amazonu a vsichni jej hodnoti na muj vkus az moc kladne. Tak me zajima jestli ma i nejaka negativa
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    JINX: Vyoada moc pekne. Nevim jak na tom bude ten venkovni matros kdyz to budes nehavat odbavovat protoze s tim zachazej jak dobytek.
    V tomhle mi celkem dobrou sluzbu dela muj malej Samsonite kterej je stale velikosti kabinovyho ale oo rozevreni zipu se sa dost nafouknout a ten vnejsi matros vydrzi snad vsechno.
    JINX
    JINX --- ---
    Je tady nekdo kdo vlastni cestovni zavazadlo https://www.crumpl.cz/9097/track-jack-board-trolley/ a mohl by poreferovat jake s nim ma zkusenosti? Pripadne existuje neco zajimavejsiho?
    SPIRALCZ
    SPIRALCZ --- ---
    STEVE
    STEVE --- ---
    WOJTYLA: tuším, že to sem vozil taky Proarms
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    VACA: Nahodou, to musi bejt fakt krutoprisny kdyz jede na pionyru na koupak se skorepinovym batohem :))
    Akorat teda byla rec o motorkach, a tam se jak ta kuze, tak ty batohy potkavaj dost casto. Samy sasci, no :o)
    VACA
    VACA --- ---
    AZIM: Ja s timhle souhlasim. Mam zrovna leteckou avirex a-2, a s batohem to proste neni vono. Mozna tak jeste kdyz se nese lezerne prez jedno rameno. Ale to uz pak postrada vyznam batohu a je lepsi taska, ze...

    Ovsem na motorce je to neco uplne jinyho, z mojeho pohledu. Tam se tohle maze, a vozim batoh prez "kožbu" naprosto bezne..
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    AZIM: Ale no tak myslet si to samozrejme muzes ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam