• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOY_BOXKompostovani
    Domaci kompostovani a vse o nem. Zpracovani odpadu, recyklace, vyroba vaseho prvniho vermikomposteru aneb slecno, mohu vas pozvat na svuj zizali caj?, mami, to neni stara svacina, ja jen kompostuji v kapse a dalsi, pribuzna temata.
    rozbalit záhlaví
    VEVER
    VEVER --- ---
    MISTRKAT: to jsou chvostoskoci, podle mě. Možno nechat, ničemu nevadí.
    MISTRKAT
    MISTRKAT --- ---
    Ahoj, po asi 2 měsících se mi ve verkikompostéru objevili tadyti malí bílí broučci. Je to problém? Pokud jo, věděli byste, co pomáhá?

    MISTRKAT
    MISTRKAT --- ---
    Ahoj, po asi 2 měsících se mi ve verkikompostéru objevili tadyti malí bílí broučci. Je to problém? Pokud jo, věděli byste, co pomáhá?

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Kvaseni je zrejme vporadku.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Me prijde ze by to chtelo nejakou kyprici komponentu. Protoze dole vznikla vlastne jilova zatka
    KEB
    KEB --- ---
    RAINBOF: to je IMHO hotovo, já dopadl stejně, už dvakrát. Asi tam toho dáváš moc a nestíhají to žrát. To je v kombinaci s horkem nejspíš moje diagnóza. Kolik je přiměřeně to netuším
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KEB: spodek kvasenej vrsek jen lehce
    KEB
    KEB --- ---
    RAINBOF: smrdí to?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KOZINA: to bohuzel neni v mych moznostech ja tak tam kam metro dojede. ale i tak ti dekuji.
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    RAINBOF: v pondělí budu v práci (naposled do konce roku), když si přijdeš do Roztok, dám ti od nás..
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    RAINBOF:
    Kalifornské žížaly 50 ks :: CHOV A DISTRIBUCE ŽÍŽAL
    https://www.zizaly.com/products/kalifornske-zizaly-50/
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    odpoledne vyrobim sondu a mrknu jak to je ale zda se ze blato zalepilo diry mezi patry. Takze asi shanim zizaly :) mam kompostacek maly takze staci malo zizal. Kdyby nekdo mel... a jinak teda tedka si budu drzet cast vedle abych to mel na ocich.
    VEVER
    VEVER --- ---
    RAINBOF: tak, jestli je tam takhle mokro, musí se to proložit třeba platama od vajíček...bahno by tam vůbec nemělo nastat.
    Vajíčka tam klidně být můžou, vypadají jako takový ovál, na koncích špičatý, uplácaný z žížaly :) Je to nějaké 2-3 mm velké, dá se tam prostě kouknout, jestli tam jsou.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Tak jsem dal zizalam chvili pust a zda se ze konecna nahore je vylozene blato dole lehce kvasici hmota. Dal jsem okurku a nic.

    Prijde mi ze zily jen nahore a ted se utopily. Je mozny ze tam budou vajicka a obevi se casem zpet ?
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    já to riskla a už spolu vegetujou skoro 2 měsíce a zatím pohoda
    TERUSEZBUSE
    TERUSEZBUSE --- ---
    ja myslim ze jo, moje kalifornsky z vetsi miry pochcipaly, tak jsem posbirala u kamosky hnojni a pridala je. tenkrat to fungovalo dobre.
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    Nevím, zda je možné dát do jednoho vermikompostéru žížaly hnojní i kalifornské?
    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    VSICHNIMAME: to záleží, já měla moc mokro a stačilo přidat piliny/ nebarvený karton... Moc sucho bych zase pokropila...

    Ad žížaly, hnojní jsem měla a vše fungovalo skvěle, ted mám kalifonské cca měsíc a přijdou mi opravdu háklivější na prostředí, ale brzy na závěry...
    ZRIZENEC
    ZRIZENEC --- ---
    Ahoj, násadu žížal mám domluvenou a zrovna doma připravuju vícepatrový kompostér z plných přepravek. Jak velký mám udělat díry mezi patrama, aby se tam žížaly protáhly? Dočetl jsem se, že se dělají okolo 3mm. Opravdu se tím pak ty žížaly protáhnou do vyššího patra? Přijde mi to malý, ale zase vždycky se dají zvětšit. Můžu poprosit o názor zkušených?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam