• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XLACHTANWorld of Warships

    Tato diskuze je také domovem námořního klanu NYXCZ
    Pozvánka na NYXCZ Discord server: https://discord.gg/aecgVZn

    Údaje pro přihlášení se na TeamSpeak: ts.norl.cz / Active25

    BONUS kódy
    https://www.wows-gamer-blog.com/2023/10/bonus-codes.html?m=1

    World of Warships - Commander Skill Rework: Recommended builds
    https://thedailybounce.net/...-warships/world-of-warships-commander-skill-rework-recommended-builds/

    REWORK BUILDS - Dokumenty Google
    https://docs.google.com/...o_nVSP8_fpa1igg0t48pXZFIu0/preview?pru=AAABd1gDm8I*wZ2VlBW1m1GVMKkhdftMIQ

    WoWS Fitting Tool
    https://wowsft.com/ship

    rozbalit záhlaví
    TIGERLOVER
    TIGERLOVER --- ---
    WASPER: Jean Bart je skvělá loď. :D
    BLUMIR
    BLUMIR --- ---
    WASPER: Jak potom můžeš tvrdit, že Katori je na T3 OP, když toho jsem neviděl co je rok dlouhej. A soudit nějaký národ že má krámy jen proto, že se nevidí ve hře je dost povrchní...

    Statistiky jsou taky deformované, jelikož lodě zařazené do hry později hrají již zkušenější hráči, kteří se učili (a zhoršili statistiky) lodím, které byly ve hře dříve.
    WASPER
    WASPER --- ---
    BLUMIR: :) Osobní subjektivní názor stavím na svých osobních subjektivních zkušenostech a z toho co jsem viděl ve hře četl na wows fóru, viděl na youtubech.

    O frantících soudím že jsou nahovno kvuli tomu že je ve hře prakticky nepotkávám.
    Japonský DD soudím podle toho že se je ve hře naopak potkávám velmi často a hodně často uhýbám torpédům.

    Jinak ano souhlasím že to nehraju denně a několik let, většinu bitev mám z nižších tierů a vím že kolem VII se to začíná hodně lámat a lodě začínají být výrazně lepší a na X snad žádná loď není vyloženej krám.
    CABA
    CABA --- ---
    WASPER: Konigsberg a Nurinberg jsou prchači, tzn přiblížím se co neblíže bez spotu, otočím se zádí a střílím mrskám z lodí se a tám a prchám. Tahle je hraji a docela mi to funguje a baví mne to.
    BLUMIR
    BLUMIR --- ---
    WASPER: Mě by zajímalo, na čem ten osobní subjektivní názor stavíš, když soudíš frantíky od kterých máš 2 lodě, japonce od kterých jsi nahrál pár DDček, od rusů jediný křižník? Takový příspěvek je pak "hozená rukavice" a nediv se reakcím, zvlášť když stavíš na ... ...na čem to vlastně stavíš.

    Oceňuji že sem dáš herní nick aby jsi mohl být lustrován.

    Osobně oceňuji že jsi překonal zlo jménem Hawkins a zkusil Britské CA.



    WASPER
    WASPER --- ---
    Ale no tak pánové, odborníci a zkušení hráči, chtěl jsem se podělit o svoje cca 2 leté zkušenosti a proto jsem to nadepsal "obsobní subjektivní názor" abych tu trochu rozproudil debatu, pokud vám to vadí že sem píšu subjektivní názory a ne pravdu (kterou ani vy neumíte pojmenovat), tak to rozporujte dejte si mě do blaklistu a nebo běžte do prdele. :)

    Osobně jsem si tuhle diskuzi booknul abych se tu něco přiučil, ale drtivá většina přípěvků je o tom jak hra stojí za hovno jak wargaming neco posral a jak vám dáva ukoly které nejdou splnit jak nerfnuli lod která byla op atp. Omlouvám se že jsem ten váš spolek věčně remcajících oragutanu trochu rozčísnul svým NÁZOREM ne příliž zkušeného hráče, který vás tak nasral, že jste dokonce něco odpověděli.

    Ohledně toho Konigsbergu - je to lod která ze všech lodí co jsem měl bouchala uplně nejvíc. Ohledně nurnbergu - je to loď kterou miluju ale pro začátečníka je prostě hodně těžká a jde potopit jednou dobře umístěnou salvou a až teď po cca 400 bitvách začínám chápat jak ji efektivně hrát.

    Mám vyježdený komplet němce BB a komplet Amiky BB. A pak dalších asi 20 lodí směs (křižníky dd letadlovky němce japonce brity italy koneckonců můžete se podívat mám ID Wasp420) A opravdu Americký bitevky mi přijdou výrazně snazší než Nemčouři, víc děl lepší přesnost děl. Mnohokrát se mi stalo, že jsem s německou bitevkou na 10km plnou salvou do boku jiné bitevky dal 5k dmg. A mnohokrát se mi stalo že v uplně té samé pozici jsem z americkou bitevkou dal 4 citadely.

    BLAAZEN
    BLAAZEN --- ---
    NYXALLAH: JJ pořad uhybat a kropit, má rychlý reload, tak se da dobre trefit a sebrat mraky HP. Nikdy ne bokem, ale to platí obecně u všech lodi.
    NYXALLAH
    NYXALLAH --- ---
    BLAAZEN: Köningsberg teď testuju a z děl jsem nadšenej, musí se manévrovat no.
    BLAAZEN
    BLAAZEN --- ---
    NYXALLAH: Köningsberg a Nurnberg jsou skvely lodě, mají výborný dela co docela rychle manevruji, dokážeš s nimi potrápit i daleko vyšší tiery. To co píše je nesmysl, jen neumí hrát.
    SALO
    SALO --- ---
    NYXALLAH: ten subjektivny nazor je ale kopa nezmyslov, ktora sa nezaklada na realite
    NYXALLAH
    NYXALLAH --- ---
    Promiňte, že do toho skáču, ale přesně takovýhle subjektivní nazory mě zajímají.
    SALUSA_SECUNDUS
    SALUSA_SECUNDUS --- ---
    prece kdyby hrali vsichni to samy je to nuda a ze ma kazdy vlastni tier list k tomu patri, nemusime hned tomu rikat s despektem snuska nesmyslu

    Budme na sebe hodni! :)
    TIGERLOVER
    TIGERLOVER --- ---
    Ti Němci mě fakt rozesmáli.
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    KURE: snůška nesmyslů od ID WASPER, mě se neptej :D
    KURE
    KURE --- ---
    XLACHTAN: co to je? :D :D
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    Ale zase jako je to hezký pohled do hlavy standardního hráče, ne že ne :D Dobrý vědět.
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    Bitevkám teď vévodí Nemci a závěsu Američani a Japonci
    Torpédoborcům dlouhodobě vévodí Japonci.
    Letadlovky Američani (ale letadlovky jsou uplně jiný styl hraní než cokoli)

    Cože prosím? :D
    WASPER
    WASPER --- ---
    NYXALLAH: Zdar. Osobní subjektivní dojem:
    Do tieru III jsou všechny lodě a národy +- stejny. Na Tieru IV se trochu ukazuje jak dobrý budou na na Tieru X.

    Můj dojem je že Rusáci jsou dlouhodobě nejvíc OP.
    Bitevkám teď vévodí Nemci a závěsu Američani a Japonci
    Torpédoborcům dlouhodobě vévodí Japonci.
    Letadlovky Američani (ale letadlovky jsou uplně jiný styl hraní než cokoli)

    No a križníky - tam se to opravdu nedá říct. Rusáci pěkně zapalujou, Nemci mají hydro, Američani Radar a Japonci pekelnou přesnost zásahů Italové mají pěkný ROF.


    Rusové rychlý lodě.
    Němci rychlý dobře manévrující lodě až na výjimky blbý děla (velkej rozptyl ale nejlepší penetrace), dobrý sekundáry.

    Amíci pomalý lodě, dobrý děla.

    Japonci výborný děla, rychlý lodě ale dost papír.

    Frantíci - až na výjimky děsný krámy.

    Italové - docela dobrý lodě.

    Britové trochu neohrabanějsí lodě, krátký dostřel ale uměj smoke.

    Mrkni se na statisiky ze hry co jak vyhrává na např https://wows-numbers.com/ship/4290689008,St-Louis/
    Tady z toho je vidět že OP loď na T III je Katori


    Osobně ti mohu nedoporučit začínat z německou větví projít skrz papírové křiřníky konigsberg a nurnberg je peklo a frustrace než je človek dostane do ruky - velmi často stačí jedna salva a tvá lod je nakousky.

    (což jsem udělal já, za američany je s bitevkama mnohem jednodužší, Japonci mají výborné torpédoborce.)
    _OZZY_
    _OZZY_ --- ---
    MADDOGCZ: dik, byl jsem pryc :)
    WIPER
    WIPER --- ---

    MADDOGCZ: dekuji!
    MADDOGCZ
    MADDOGCZ --- ---
    Pro velitele (a ostatní):

    Vyloučil jsem Str3con (v klanu neuhrál ani jednu bitvu) a přijal jsem Merlin_Sawall.
    WIPER
    WIPER --- ---
    prijmete me nekdo prosim do clanu - Merlin_Sawall? zadanka in game poslana
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam