• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GGGBrutalismus - drsná poezie
    GGG
    GGG --- ---
    miluju online antikvariaty !

    NOIK
    NOIK --- ---
    koho zajímá finská poválečná architektura, tak i v českých antikvariátech nebo na aukru se dá sehnat někdy taky tahle kniha http://www.antikvaari.fi/naytatuote.asp?id=897827

    DAN_F
    DAN_F --- ---
    GGG: Obal působí lehce 90's, ale jde o nefalšovaný rok 75. Uvnitř je pak hromada fotek z Tapioly co jsem neznal a celkem dost plánů. Super.
    GGG
    GGG --- ---
    DAN_F: !!!!
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    GGG: Šel jsem dnes vyzvednout a narazil tam na tohle:



    Tak jsem ji vzal taky.
    M0R
    M0R --- ---
    dík
    M0R
    M0R --- ---
    UNCLEAN: kde to je?
    UNCLEAN
    UNCLEAN --- ---
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    tu mam, hodne dobra
    GGG
    GGG --- ---
    dnešní úlovek

    ERVIN
    ERVIN --- ---
    RUZOVYKOLOUSEK: Ale ta "kostka" ctí barvu tý kanadsky šindele na okolních střechách :-D
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    RUZOVYKOLOUSEK: Ano proto píšu že se mi to líbí v určitym stádiu výstavby - až to dokončí žádnej zázrak to určitě nebude.

    Nedivil bych se kdyby tam nasadil další štok :-)
    RUZOVYKOLOUSEK
    RUZOVYKOLOUSEK --- ---
    ADAMIRA: takhle se dostavovalo v devadesatkach, at to byl panelak, nebo stary barak. takovy hnusny hrib v jine barve, uplne jiny materialy, okna mimo, hrozne vosklivy imho, akorat to znici puvodni stavbu.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    ENGUMAZ: tak ono z toho budou nakonec regulerni dvě patra, takže tam IMHO není nějákej architektův úmysl dělat z toho něco extra.

    Ta fotka je opravdu špatná, i když chápu že to nemůže být jenom fotkou, tohle je pohled ze obloukový, když se na to člověk dívá v podvečer od botiče, z větší dálky ( :D ) .

    Ale jasný, spoustě lidem se to vůbec nemusí líbit...
    ENGUMAZ
    ENGUMAZ --- ---
    ADAMIRA: Akorat se mi to nezda hezky, sorry..
    architekt se mel drzet oken nize, imo..
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Ještě jedna věc, jestli jsem OT tak se omlouvam.

    Tady si na Vršovický nějákej mistr nastavuje ateliér a večer, když už se setmí ale dělníci tam ještě svítí to vypadá moc dobře. Tady na tý fotce to není vidět, ale vzadu je "uvnitř" toho atelieru jeste nejaka kulovita zeď co jde nad střechu - no prostě IMHO další věc která by vypadala líp kdyby se nechala nedostavěná. Moc se omouvám za tu fotku, zkoušel jsem novej objektiv tak jsem experimentoval, pokusím se jestli si vzpomenu to vyfotit líp.

    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    POLAR_BLAZE: jj házel jsem vedle do pražskýho auditka, super fotky :)

    Btw. nevíte co to tam teď vyváděj? Vypadá to jako kdyby ho zateplovali :-)
    POLAR_BLAZE
    POLAR_BLAZE --- ---
    ADAMIRA: JO!
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Doufám že to není moc OT, ale tahle fotka se mi hrozně líbí, normálně bych to nechal takhle, včetně toho "krytu" na Svatoplukově, jak od Zemana :-)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam