• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HANOUCHcirkevni restituce v Cesku. Pro nebo proti ?

    Církevní restituce v Česku. Pro nebo proti ?




    pravidla auditka platna od 13.8.2012:



    • Zadne nadavani nebo osobni utoky (okamzite RO 24 h)

    • veskere reakce na zabanovanou osobu budou nasledne smazany


    • Kazdy nazor je vitan, pokud je prezentovan slusne.


    • Snazte se svoje tvrzeni podlozit nejakou vecnou argumentaci.

    • Diskuze je oznacena jako polo-odborna. Proto se prosim, snazte svoje teze alespon trosku oprit o nejaka fakta.

    • Snazte se diskuzi neodvadet od tematu restituci. Na tema ruznych forem (ne)viry v boha je na nyxu urcite dost mnohem fundovanejsich auditek.


    • A pratele budme tolerantni, budme prosim tolerantni.








    Hradela Restituce
    Právně historická expertiza Univerzity Karlovy v Praze
    Zákon è. 218/1949 Sb.
    Majetkové vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi
    Dopis kardinála Duky senátorům za ČSSD

    rozbalit záhlaví
    SHPAGIN
    SHPAGIN --- ---
    VIRIK: a jak souvisí s českou katolickou církví francouzské jeptišky-ostřelovačky?
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    btw. ustašovci s českou katolickou církví souvisej jak?
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    Navíc se tohodle "argumentu" teď chytla celá levičácsko-nacionální fronta. Už mi to přišlo i od komunistů, trockistickejch skupin a že prej je to antifašistická povinost.

    A teď už se tu Shpagin ptá dikcí STBáckýho agenta, přesně s tou naváděcí otázkou, už chybí jen vlastizrada.
    SHPAGIN
    SHPAGIN --- ---
    Relevance? já jsem otevřel téma prolomení hranice roku 84 a přinesl několik příkladů.
    Nedostal jsem jedinou odpověď k tématu, zato množství irelevantních sr**ek o jeptiškách-ostřelovačkách apod. (taky bych tu mohl psát o spolupráci katolíků s nacisty, ustašovci apod. a nedělám to - je to silně OT)

    Tak jestli chcete dál debatovat, neodbíhejte pořád.

    Tedy - co si zastánci církevních restitucí myslí o tom, že přibývají požadavky sahající za rok 1948? Podle neoficiálních zdrojů se tyto požadavky týkají 2/3 veškerého požadovaného majetku.
    Děkuji za odpověď.
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    SHPAGIN: a jakou to má relevanci k tomu řádu a k těm tvejm pseudoargumentům? Kromě chytrálkovského spojení s nacismem?
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    SHPAGIN: no ty vole, to je jak screenshot z Fallouta - mutant se dvema hlavama a rukou, ktera ma dva lokty? Naprosto nechapu, co to ma vypodobnovat.

    btw pokud jde o ten "protislovansky zivel", tak to byli na sklonku 30. let v ceskym pohranici napr. socialni demokrati taky. Ono se ted moc rado mluvi o tom, jak v Sudetech ceskym pohranici "byli socani proti nackum", ale uz se nerika nic o tom, ze spolu vzajemne nice nevychazeli, zato ale kdyz slo o postoj vuci Cechum, nachazeli spolecnou rec az prilis snadno.
    SHPAGIN
    SHPAGIN --- ---
    VIRIK: vždyť jsem napsal, že ne? umíš číst??
    "v článku se nepíše ani tak tom, že byl nacistický, ale že ho nacisté využívali (historické konotace) k propagandě. "

    Ale prosím neodváděj pozornost od tématu. Tím jsou restituční požadavky jdoucí za rok 48. Nějak se nám množí.
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    aha, takže když si na leták národního odporu dám tvůj ksich, jseš nacista!
    SHPAGIN
    SHPAGIN --- ---
    SHPAGIN
    SHPAGIN --- ---
    SHPAGIN
    SHPAGIN --- ---
    VIRIK: v článku se nepíše ani tak tom, že byl nacistický, ale že ho nacisté využívali (historické konotace) k propagandě.

    (to ovšem nemění nic na tom, že to byl vždy ostře protislovanský živel, nepřátelský k místnímu obyvatelstvu)

    A jinak - co to má společného s tím, že požadují majetek konfiskovaný před rokem 1948?!?
    Vždyť to je předmětem diskuze!!!!

    btw
    Německému řádu se rozplývá vidina Bouzova a dalších miliardových majetků – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/...meckemu-radu-se-rozplyva-vidina-bouzova-a-dalsich-miliardovych-majetku.html
    Jen houšť...
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    a další propaganda, co si klidně ten německej řád, kerej byl antifašistickej, prohlásí za nacisty.

    Hlavně že levičáci vstupovali do NSDAP a pracovní fronty jak na pásu. Inu, to se pak musí na někoho svést.
    SHPAGIN
    SHPAGIN --- ---
    DOCKINEZ: odkazoval jsem na kauzu boromejek, pak radu maltezskych rytiru. zdaleka nejnehoraznejsi je pak pozadavek radu nemeckych rytiru.
    http://www.literarky.cz/civilizace/89-civilizace/16446-navrat-nmeckych-ryt
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    SHPAGIN: já když napíšu, že jdou požadavky za rok 48 a podložím to odkazem ke konkrétní kauze, ty napíšeš, že je to majíčkovina nebo co

    Ale ty zadnou "konkretni kauzu" nepredkladas, synku.
    SHPAGIN
    SHPAGIN --- ---
    VIRIK: argumentuješ trapně jako vždycky. ŘMR je ukázková kauza pokusu o prolomení roku 48.
    To byla linie dnešní debaty. Zatím jsem k tomu z tvé strany neslyšel jediný věcný argumenti, od druhého diskutujícího jsem se dočkal vlastně jenom slovíčkaření o tom, jestli je snaha prolomit restituční hranici 48 někde explicitně uvedená.
    Zráta času tady...
    SHPAGIN
    SHPAGIN --- ---
    VIRIK: neuraž se, myslím, že nejsi duševně zdráv. Snad ještě jednou - čssd je de facto pro restituce. Nejvíc v osobě sobotky a gajduškové.
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    on do toho fakt zapletl maltézáky?

    OMG

    a pak kdo je tu vedle.
    SHPAGIN
    SHPAGIN --- ---
    PISKVOR: zaprvé ses neptal mě. za druhé - to dá rozum - to nikde explicitně uvedené není, že jde o snahu prolomit rok 48. Ve skutečnosti tomu tak je, ale těžko tě přesvědčím. Benešovy dekrety leží v žaludku dlouhé řadě institucí, nejen církví. Koneckonců o tom ale celá debata není.

    Faktem zůstává, že řada požadavků za ten rok jde. Že cca 2/3 požadovaného majetku je z konfiskací před rokem 1948. (Co třeba kauza maltézských rytířů? ). Podle tebe to je v pořádku???
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    je to jen populismus, snaha vytvořit dojem, že církve mají jinou pozici než jiní restituenti a vyvolávat závist a na základě ní si sehnat víc hlasů pro svoji demagogii.


    PISKVOR: jen pro zajímavost, před nedávnem jsem se poptal na původ fotografií z levicovejch webů, kde jsou prezentovány biskupové, kněží i jeptišky jako fašistky co se chytsaji zabíjet chudé lidi a židy. Samozřejmě, odpověď přišla, včetně jmen jeptišek na fotografii a ukázalo se, že ve válce, ve střetu tam třeba jedna jeptiška skutečně byla, ale v rámci francouzkého hnutí odporu a byla to partyzánská ostřelovačka co úspěšně zastřelila několik důstojníků SS a okupační správy... a takto se dalo jít od fotky k fotce by se ukázalo, že to co dnešní rudé hnutí prezentuje jako svůj boj proti fašistům jsou fotky - často spolupracovníků odboje, přímých aktérů boje proti fašismu nebo přímo antifašistů. Stejná strategie, jako když po válce bývalí kolaboranti v rudých kabátcích prohlašovali odbojáře, partyzány i antifašisty za agenty západu, nacisty a postupně je eliminovali z veřejnýho života...
    VIRIK
    VIRIK --- ---
    PISKVOR: nejspíš ano, tohle už mi připomíná, jak jsem někde oponoval nějaký blbosti a připomenul historii, samozřejmě šlo o USA a dostalo se mi odpovědi jak nic nevím, jak vláda v USA s kapitalisty vyvražďuje programově chudé lidi a ničí je a jsem oběť PR.

    Jako s tím prolamováním toho roku 48, žejo. On nechápe, že o to nejde, že jde o něco co bylo bezprávně sebráto okupační mocností a bylo to vyjmuto z benešových dekretů. Mele pořád jen o roku 1948 a jeho prolamování, aniž by teda přiznal o co opravdu jde v těch několika případech.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SHPAGIN: No, když myslíš. Zeptal jsem se tady, jakým způsobem má to vyrovnání prolomit hranici, která je explicitně stanovená v zákoně o církevním vyrovnání; jediné, co se alespoň trochu podobá odpovědi, bylo toto - bohužel, to se až moc podobá na Petra Cibulku ("je to celé konspirace, nemám k tomu data, ale já jediný znám pravdu, všichni ostatní jsou buď slepé ovce, nebo lžou"), než abych tomu mohl uvěřit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam