• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STEMBUSDUAL SIM - mobilní zařízení všeho druhu - podělte se o zkušenosti
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    HOLAKAC: brzo by měla vyjít LUMIA 530, která bude 4"

    Jinak já měl před tím Galaxy S duos, který byl 4" ale znovu bych ho už nikomu nedoporučil, respektive žádnej android od samsungu bych už nikomu nedoporučil, bez ohledu na to kolik to má jader a ramky atd....
    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    Pritelka shani dual sim telefon, v zasade jediny parametr je max velikost 4", mate nejaky tip ? Chtel jsem ji doporucit Nokii 630 co mam ja, ale prej to je moc velky ;/

    Koukam na nabidky e-shopu, a vsechno do 4" je zaroven pomerne slaby, napr. Galaxy S Duos 2 (S7582) mi s 2jadrem a necelym 1gb ram prijde slaby, android se na tom musi obcas skubat.

    Mate nekdo nejakou zkusenost s temahle mensima 2simkacema ?
    TRAGIKOMIX
    TRAGIKOMIX --- ---
    DARUMA: Co tim myslis? Jinak uz ten Redmi1S prisel.. Ja jsem tam proste jen vypnul prioritu defaultni appky a ted mi vsechno jedes pres muj oblibeny chompSMS.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Nemáte někdo tip na SMS aplikaci, která má dobře pořešenou práci se dvěma simkama? Díky
    TRAGIKOMIX
    TRAGIKOMIX --- ---
    TRAGIKOMIX
    TRAGIKOMIX --- ---
    DARUMA: Zatim nic..
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    TRAGIKOMIX: Kupovali jste k tomu nějaké kryty/pouzdra?
    TRAGIKOMIX
    TRAGIKOMIX --- ---
    DARUMA: Ojj, to je fer cena.. My s kolegou objednali pres http://www.arol.cz/ .. Snad to budem mit behem tohoto tydne..
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    TRAGIKOMIX: Kamarád mi ho přiveze přímo z Číny. 2741 Kč.
    TRAGIKOMIX
    TRAGIKOMIX --- ---
    DARUMA: Pres koho jsi objednaval?
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    V pátek mi dorazí Xiaomi Redmi 1S, takže můžu zodpovědět případné dotazy.
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    Nová Prestigia s WP 8.1 budou za senzační cenu – MobilMania.cz
    http://www.mobilmania.cz/...ova-prestigia-s-wp-81-budou-za-senzacni-cenu/sc-3-a-1327202/default.aspx
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    Recenze Nokia Lumia 630: první Dual SIM s Windows Phone | mobilenet.cz
    http://mobilenet.cz/clanky/recenze-nokia-lumia-630-dual-prvni-dual-sim-s-windows-phone-15894
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    STEMBUS: tak tel už mám 3 dny doma a...zatím jen superlativy, jak na OS (tedy WP8.1) tak na samotný řešení dual sim v podání microsoftu...

    telefon je svižnej, migrace z androida (kontakty fotky atd) díky vestavěný app (fugnuje i na jabko) je otázka chvilky. Integrace s gmailem taky funguje 100% a přijde mi to daleko lepší než gmail aplikace, pokud má člověk víc gmail ůčtu tak je lze nechat oddělený nebo klidně sloučit do jednoho.

    Má to integrovanýho klienta pro IBM Lotus notes, takže i pracovní e-mail pro mě OK.

    Nokia Navigace + GPS funguje skvělě, je fakt rychlá a... FULL verze zcela zdarma.

    Ke všem android aplikacím jsem našel WP alternativu, která funguje stejně. Tedy krom airbank aplikace, která prý bude...

    Oproti mojí Galaxy S Duos hračce to má rychlejší HSDPA data (3x) takže 3G internet konečně funguje jako internet a né 56kb modem. IE prohlížeč je také ok a není třeba řešit jinej....

    neumí to FLASH a asi fakt není možnost jak ho to naučit (u androida to šlo), takže holt flash věci NE-E. Pouze HTML5 - ale... kdo píše v HTML 5 zatím žejo? :)

    Dual sim je řešen tak že je tam všechno 2x, tedy jak správa volání, tak zpráv - a je tam dokonce možnost to sloučit pod jedno volání a jedny zprávy - tedy vše bude vidět pod jednou ikonkou zpráv a uvnitr rozlišeno názvem dané SIM který je u každé události uveden.

    Výběr SIM pro zprávy a volání je k dispozici při skoro každý práci s tím. Dokonce jde předem u kontaktů nastavit z jaké SIM bude vždy volán.

    Hotspot funguje fakt rychle a spolehlivě, tedy jde opravdu využívat na "jedno kliknutí".

    Foťák je 5mpx bez blesku, takže kdo čeká NIKON zrdcadlovku tak překvapivě NE-E ;)

    512MB RAM zatím nikde jako problém nepociťuju. V klidu jde přepínat mezi X aplikacema, které běží svižně a i v případě, že je shodíte (navigace, offline mapy.cz, "runkeeper").

    jedinej aktuální problém je, že z WP store byl staženej whatsapp kvůli BUGům, což se vztahuje na všechny WP8 a WP8.1 telefony aktuálně, čili nejde nainstalovat - to se ale snad během pár dnů změní.


    Kdyby měl někdo jakýkoliv dotaz tak klidně do pošty....

    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    Nokia Lumia 630 Dual SIM - Funkce pro dvě SIM karty – Uživatelská příručka - Nokia - Czech
    http://www.nokia.com/...nce/?action=singleTopic&topic=GUID-1AF29027-8B2D-42C7-8220-BA52917EE9B6-8_10
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    ICESUNLAB: Právě jsem ho objednal. V pondělí by měl být doma, tak uvidíme :)

    Mám ho ještě se slevou za 3597,- což ...za ten pokus stojí :))
    ICESUNLAB
    ICESUNLAB --- ---
    STEMBUS: v tom případě bych uvítal recenzi ve smyslu porovnání - měl jsem android a teď tohle... za předpokladu, že nejsi BFU :))
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    ICESUNLAB: ptal jsem se na to na vícero frontách a všichni mi říkají, že 512MB je dostatečný neb to prostě není žravý jako android. Faktem je, že kohokoliv znám tak má na WP 512 a na plynulost si nestěžuje.

    A pokud app potřebuje víc než těch 512 tak to má v min.requirements a takovou app tě to ani nenechá nainstalovat (prý existuje pár app, které vyžadují 1Gbps)

    Já osobně už mám androidu docela dost, takže čekám na vydání a za ty prachy si ho prostě pro srandu tak jako tak koupim a uvidím :)
    ICESUNLAB
    ICESUNLAB --- ---
    STEMBUS: zajímavý poměr ceny/výkonu. těch 512MB ram je na widle asi ok, že?
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    Firefox OS 1.3 přidává podporu DualSIM - Root.cz
    http://www.root.cz/zpravicky/firefox-os-1-3-pridava-podporu-dualsim/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam