• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RUTHANSouboj parezu - skupinove hrani velmi starych pocitacovych her
    K Veci (par mouder):
    - Jde mi o skupinove (něco jako kdysi u arcade automatů, kdy jeden hrál a kolem byl houf radicich.. kdo hraje se bude stridat, dokud se hru nenaucime, pak je mozne hrat i na vice strojich) hrani velmi starych pocitacovych her. Tyhle, hry jsou diky svemu stari, tak slozity, je vetsina hracu neni schopna poradne ovladat, pochopit a tedy poradne hrat.
    - pokud sejde skupina lidi, ktera spoji sve mohlo by se zadarit a mohlo by jit o zabavny process.
    - Logicky vypliva, ze vhodne hry jsou strategie, rpg, simulatory atd..
    - Pokud se vam nechce nikam jezdit a nikam chodit, logicky nema smysl abyste, tady byli.
    -Myslim skutecne stare hry (starsi nez 95 (o roku da se diskutovat)), jako Ultima III, Bard tale, Pool of Radiance, kde se dost lidi nedostane, ani par prvnich obrazovek.
    - Jinak uvitam, kdyz tady bude diskutovat hrani starych her, proste stahnul jsem si hru XY a nevim, jak se tam dela to a to, na tohle je proste to nejlepsi misto na Nyxu, kde byste to meli delat.

    Na nastence nezapomente hlasovat v anketach!


    Za svuj prasackej psanej projev se omlouvam, nejaka disfunkce mezi rukama a hlavou a lenost po sobe cist delaji svoje. Takze drzim palce, pri Questu za rozlustenim mych sifer.
    rozbalit záhlaví
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    CRAZYHEAD: Proste v dosboxu..
    CRAZYHEAD
    CRAZYHEAD --- ---
    RUTHAN: Gratuluji :-). Jaký emulátor nebo GOG?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Hral tu nekdo Might and Magic 1?, premyslim na co dalsiho se vrhnu.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Tak jeden prastary parez pokoren - Ultima0
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Ja se snazil rozjed Win98 image v dosboxu na Androidu, fungovat by to melo, ale me to zatim tuhne.

    Jak sem psal, Darklands 93, coz je moderni az, az.. Jinak Brno, by bych nejaky slo, pokud by bylo misto na hrani..

    LEIN
    LEIN --- ---
    zdarec, bud se neco kouti ? prave rozjizidm na ipodu dosbox.... pred par dny parba na amize, predtim arcademuseum. takze ano, jsem pro...
    nejake gamesy na vyber ? na navrhy jsem liny :D
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    škoda, že to mám do Praglu tak daleko
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Tak zase po case. zkousim, hledat nejaky osviceny jedince.. Co takhle Darklands, nejaky podzimni vikend a Pragl?
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Porad povazuju ideu za dobrou, nenasel by se nekdo v Praglu, kdo by to chtel a realizovat? Staci 2,3 lidi.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Koukam, ze jediny kdo zatim hlasoval co se bude hrat, jsem ja, takze pravdepodobne takovato akce neni pro zdejsi publikum zajimava, coz me trochu prekvapilo, ale je pravda, ze je to ponekud hc.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    RUTHAN: Osobne povazuju Krondor za jedno z nejlepsich RPG vubec (a ve sve dobe tuplem!). Dohral jsem ho mozna osmkrat a pokazdy jsem nasel jeste neco novyho.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Tak muzete hlasovat, co budeme hrat, je povoleno vic hlasu, abychom se nejak sesli, ja jsem zamerne hlasoval pro nejake novejsi hry, abychom nezacili, hned tim nejtezsim, ale mohli "levelovat".
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    DOCKINEZ: Krondor by jeste sel, to je 93, me to nikdy nechytlo, ale asi to bylo kvuli dlouhym dialogum a me angline.

    Jinak nejsme vazani na PC.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Tak neco navrhni, ja se klidne pridam. Bohuzel jsem na PC zacal hrat az okolo roku 1992, takze tech skutecnych parezu z osmdesatych let jsem az tolik nehral.

    A kusy, ktery mam najety skoro encyklopedicky (Krondor, MOO2...) uz zase nejsou z hlediska tohoto klubu zajimavy.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Tak z prvni ankety vyplyva, ze minimalne poprve by se hralo v Praze, ovlavam, se melo byt mozne hlasovat i pro vic moznosti, pokud by nekdo chtel cestovat, tak priste, ted je nutno vybrat hry.
    Stale cekam na ty navrhy.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    Budu vdejnej, kdyz bude sirit info o existenci tohle kluby i dal, abychom meli vic potencialnich spolupracu, mainstream to nebude nikdy.
    Ale nerad bych ted jeste uzaviral nejaky hlasovani s tim, ze by pak prislo hodne lidi s opacnym nazorem, jeste tomu tejden dam.
    RUTHAN
    RUTHAN --- ---
    DOCKINEZ: Heroes - prave, ze neni nic co koumat, tim je to pro zamereni klubu nezajimavy.

    Ty hry na seznamu jsou je zacatek, samozrejme pridavejte, budeme logovat na nastence. Nemam, problem vam dat i prava, abyste tam nalinkovali napsali, nejaky info, proc zrovna tohle.


    PREDSEDA: Ano presne o tenhle princip jde, nejlepe spoleny s nejakou velkou telezivi a na ktery se to bude promitat, byt tech 320x240 asi na ni nebude nic tak extra hezkyho, ale ty hry maj jiny kvality.
    Samozrejme notoricky solisti, si mohou prinest, i svuj komp a pote co mechanismy hry rozlouskneme, tak hrat sami.. Pokud se dohodnem na nejakym rozumnym principu, predavani know-how (jako, ze se vsichni na chvili zvednou a reknout na co prisli a jak se tohle a tohle dela) a nespoilerovani.
    AZRAEL
    AZRAEL --- ---
    RUTHAN: neuromancer bol celkom v poho. zrozumitelny co sa tyka ovladania, ale pekelne tazky...
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    Není mi úplně jasný ten princip - něco jako kdysi u arcade automatů, kdy jeden hrál a kolem byl houf pokřikujících kibiců? Nebo to jsou všechno hry pro víc hráčů?
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Might and Magic II je uplne v pohode, tam neni co koumat - kdo (do)hral trojku, s dvojkou nebude mit problemy.

    Darklands bych klidne zkusil - tahle hra mne vzdycky odrazovala podivnym UI, ale uznavam, ze na ni neco muze byt.

    Imho ti tam chybi Dark Heart of Uukrul, to je uplne uzasna zalezitost. A muzu rict, ze je plne hratelna i dnes.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam