• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PLAGUEDILHádáme vojenskou techniku
    KEB
    KEB --- ---
    ZEPHEER: On byl guvernérem dřív než Arnold? Tak to hledím, já měl za to, že ho zvolili až potom. (nikdy mě to nenapadlo ověřovat)
    ZEPHEER
    ZEPHEER --- ---
    KEB: The Body (Jesse Ventura) Není ani demokrat, ani republikán. Je to reformista. A byl guvernérem dříve než Arnie.. :-)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    KEB: aha, já myslel, že špatně je ten pás jak psal zepheer :)
    KEB
    KEB --- ---
    ZEPHEER: Tady s ním nemusel běhat džunglí :) A guvernátor musel být určitě republikán :DDDD
    ZEPHEER
    ZEPHEER --- ---
    KEB: Aha. Takže "správně" ho udržel jen arnie v T2.. To mne spletlo.. Jinak v americe guvernéři střílejí minigunem :-)
    Ale jinak tam jde vidět ten ohebný kryt toho pásu :-)
    KEB
    KEB --- ---

    motor je i s pásem správně :)


    trochu líp vidět pás :)

    A bod získává prášek aka mladý Áda aka Spock PRAASHEK: spravne
    Za prvé, ve filmu tam ten držák za který ho drží plastovej paňáca vůbec není (foto1) a za druhé: Opravdu bych chtěl vidět někoho jak se s krámem, který váží skorem třicet kilo, drží v natažené levé ruce. Viděl jsem to na pár videích airsofťáků a vždycky mi to přišlo hodně vtipné.

    Jinak podle zajímavostí na csfd (uznávám, problematický zdroj) měli při natáčení predátora snížené otáčky/kadenci. A pro změnu v terminátorovi uzvedl minigun prý akorát Arnold. Beru, že Jesse Ventura (Blain) má stejnou figuru.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    a ve filmu držel ten minigun levačkou za spodek :)
    ZEPHEER
    ZEPHEER --- ---
    KEB: A neměl na klobouku náhodou červenou stuhu?
    ZEPHEER
    ZEPHEER --- ---
    ZAAPHOD: US kulomety mají pás zleva z důvodu, že střelec si sám zbraň přebíjí.
    U naší UK59 a jiných byl zprava, protože se počítalo, že kulometčík bude mít sebou otroka na tahání munice a záložních laufů - říkalo se mu nabíječ. A on navíc navazoval pásy a když tak mu chránil záda. Němci to měli ještě vymakanější - tam na kulomet bylo mám dojem 9 maníků, perfektně sehraných kdykoliv schopných nahradit kohokoli z obsluhy. Protože německý kulomet bylo něco, co dokázalo zastavit ruský urrrá útok velice rychle.
    ZEPHEER
    ZEPHEER --- ---
    Chybí mu ten elektrický kabel v trenkách, a hlavně - kdo kdy viděl u tohohle rotačáku pás s náboji takhle odkrytý. Vždycky tam bývá ten kovový vodič pásu - při rychlosti jakou to žere munici by jakýkoliv pohyb tím kulometem pás zasekl, a navíc by se mu velice rychle přisál ke schránce s náboji.
    MCFLY
    MCFLY --- ---
    KEB: motor je na blby strane :)
    ZAAPHOD
    ZAAPHOD --- ---
    KEB: Nemaj čirou náhodou, ako vlastne všetky US guľomety čo som videl, podávanie nábojov z ľavej strany?
    Also, who the hell is Blain?
    KEB
    KEB --- ---
    zadani Páč je zítra pátek, vezmeme to v pátečním duchu.



    takže co je na plastovým Blainovi špatně?
    Klobouk ten špatně je, filmový Blain ho má zahnutý na druhou stranu. Obvaz na ruce je správně (možná moc bílý). A pás taky není to co myslím. Čili soustřeďte se hlavně na minigun jako takový. Zkuste to prvně bez googlu zase tak těžké to není :)

    KEB
    KEB --- ---
    EL_CHUPAKABRA: Aha, takže je to opačně, nedrbnu do čudlíku ale do tyčky :D
    EL_CHUPAKABRA
    EL_CHUPAKABRA --- ---
    KEB: Tak za snahu spravne

    Nebyl jsi daleko od pravdy, ale je to ještě o něco jednodušší. Je to čistě mechanická věc. Jedná se o tyčový minový nástavec, který se používá při protidnovém použití PT min. tank na tu minu nemusí najet pásem, stačí když přejede nad ní a štrejchne si o něj. Tyčka se ohne v kloubu dole v té silnější části, a z té vyskočí úderník jež spustí rozněcovač. Tenhle konkrétně je do české(československé) Pt Mi-U

    CZK - PT-Mi-U (protitanková mína) :: Miny, granáty a výbušniny :: Palné zbraně
    http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/57561/start/-1
    KEB
    KEB --- ---
    EL_CHUPAKABRA: Mám to! Dálková spoušt, drbnu do čudlíku a přes tu tyčku se impuls přenese do miny a ta vybuchne. Výhoda je v tom, že nemusí být v zemi, ale může být namontovaná kdekoliv jinde (v dosahu tyčky) a fungovat jako fugaz. Co ty na to? :D
    EL_CHUPAKABRA
    EL_CHUPAKABRA --- ---
    KEB: nee
    výhody, velmi obtížná detekce
    "výhody" přesně ty, co jsi popsal

    A malá nápověda, je to udělátor k netradičnímu použití min

    KEB
    KEB --- ---
    EL_CHUPAKABRA: Vypadá to jako bimetalový teploměr do zavařovacího hrnce. :D Na puškovej granát to má moc tenkou a hlavně měkkou tyčku. Takže tipuju nějaký detekční zařízení a nebo pěchotní minu. Pěchotní mina to nebude páč je to moc malý a bylo by v tom prd trhaviny. Takže už to mám. Tyčka bude zapíchnutá v zemi a kolem toho malýho kovovýho čudlíku na konci bude uvázanej drát. Pokud ho někdo/něco přeruší vyletí světlice nebo nějaký jiný ptáček :)

    EL_CHUPAKABRA: Co jsou ty výhody? Tipuju minimální cena a ty střepy musí napáchat mnohem horší zranění než železný střepiny a navíc se budou pěkně kurevsky vytahovat z těla ven, tfuj...
    EL_CHUPAKABRA
    EL_CHUPAKABRA --- ---
    MUADDIB: Maj v jí muzeu pevnosti Konigsberg ve vitrínce. Úplně si pamatuju, jak mě jako bejvalýho ženistu zamrazilo, když jsem jí poprvý viděl.

    A k čemupak je tohle?
    zadani
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam