JIMIQ: mám 5kWp a snad to rozšířím dle plochy střechy někam mezi 10-15kWp (podle místa a osvitu, bohužel na západ bohužel stíní v létě kopec a obere o večerní příděl, takže je otázkou, zda tam přidávat západní string panelů), ale v zimě to vyrábí dost málo (třeba ne zrovna jako dnes, kdy díky tlakové výši je poslední 3 dny jasno a vychlazené panely dávají dokonce o téměř 15% více, ale jak bylo zataženo a inverze, tak to byla v nejlepší chvíli dne setina výkonu a těch 50-60W jakoby výroby nepokrylo ani spotřebu střídače a řídícího systému).
Teď se budu zaměřovat na ukládání té nárazově vyráběné energie v zimě. Asi nejlépe (cena/výkon) bude elektrobojler/kotel jako pomocník k plynovému kotli, kde se bude ohřívat voda do topného systému (když bude nějaký výkon) a když bude ohřátí na max. a ještě bude výkon, tak možná řízené přímotopy/konvektory (bojler zatím udrží vodu na později).
A samo nějaké citlivé zateplení (ale opravdu citlivé, protože zničit si to zadrženou vlhkostí uvnitř by byla katastrofa).
A na léto samo klimatizace, ideální spojení výroba-spotřeba.
Baterie cenově klesají, takže možná dojde na 10-15kWh pack, zatím mám jen nouzově z trakčních baterií kapacitu jen na vyrovnání skoků v produkci z panelů (střídač to umí i bez baterií, ale s bateriemi zvládá i režim pokrytí ze solaru co jde a zbytek z baterie/sítě... bez baterek bohužel musí být výkon FV nad spotřebou, jinak skočí natvrdo na Utility = venkovní síť)