• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    MASOO
    MASOO --- ---
    CLOWN: nejde o stavbu, chci zkusenosti, rady a dokopat se k rozhodnuti, zda ano ci ne

    FEEX: vida

    GESTO: diky jednu uz jsem videla, majitel ale ted jede na mesic pryc a ja bych rada vyresila svou zimni otazku vcas, mozna bych zajela, napisu ti
    FEEX
    FEEX --- ---
    MASOO: u nas je stavi myslim svagr uzivatelky twilightzone
    CLOWN
    CLOWN --- ---
    MASOO: znam hodne lidi, kdyby byl zajem tak by urcite znamej za cestovny dorazil na par tejdnu udelat workshop. Stavi jurty uz 20 let.
    MASOO
    MASOO --- ---
    napada me, tady by mohl nekdo znat nekoho, kdo zije celorocne v jurte?
    ja vim akorat o typovi ve Valci - ma na nej nekdo kontakt?
    KCE
    KCE --- ---
    TSOH: napad je kralika, ja jen zprostredkovavam;)
    TSOH
    TSOH --- ---
    TWORBO: vlasy jsem zkoušel v kombinaci s okusama... ale myslim ze to moc nefungovalo.. (hlavne kdyz napadne sníh...)
    KOUSICEK: dik.. to zni zajimave..
    KCE: dobrej napad... a za par korun ( http://www.stawebniny.com/sadrokarton-ud-profil-28-27-06-delka-3m/d-77355/ )
    SUR
    SUR --- ---
    TSOH: proti srnkam a jine zveri,se u nas pouzival sacek z vlasama.
    KCE
    KCE --- ---
    TSOH: okapy se taky daj ze sadrokartonovejch profilu...
    KCE
    KCE --- ---
    taky tu mam jednu s motorem ;)

    CLOWN
    CLOWN --- ---
    tady si dovolim jednu s motore, majitel v tom zije uz pres 20 let

    TWORBO
    TWORBO --- ---
    to zni dobre:)
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    Lneny olej svarit s lidskymi vlasy a piskem. Vzniklou hmotou natrit kminky. Smrdi to, a skripe to mezi zuby...
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    TSOH: na srnky prej plati/ ale nevim, nezkousel jsem/ posypat okoli trochu lidskejma vlasama - dostanes zdarma celou igelitku v nejblizsim holicstvi
    TSOH
    TSOH --- ---
    tak jsem si řikal, že by nebylo špatný sem občas dát nějaké nápady pro inspiraci, vylepšení atd.
    určitě stojí za to si dát na maringotku okapy

    jedna větší bouřka a sudy jsou plné...
    stačí si naohejbat pozink:
    k udržení teploty potravin mám zakopanou pod maringotkou starou konev na mléko.. pravda lednice to neni, ale lepší něco než nic... (a když se dovnitř hodi namražená petka s ledem...)

    v maringotje jsem měl původně umyvadlo, které jsem chtěl vyhodit, ale nakonec jsem ho tam nechal. Zavěšený kanystr s cca 15 L vody je vcelku fajn... a dobře se doplňuje...
    jinak pokud má někdo nějaký nápad jak ochránit stromky před srnkama tak sem s nim... okusy si sundaj a tak to řešim plotem takhle:
    CLOWN
    CLOWN --- ---

    CLOWN
    CLOWN --- ---
    CLOWN: jen pro zajimavost inzeratu, cena je docela vysoka cca 60k
    CLOWN
    CLOWN --- ---




    tohle prodava kamarad a tady je k tomu jeho advert. prepsal bych to, ale nemam klavesnici :)

    Here for sale is my brockhouse ex army comunications trailer.
    converted to a living trailer this trailer has been in my famaily for 20 years and she as been a good home work house and shed
    its 16 ft in length tows wonderfull on the back of the mk also for sale on ebay listing bedford mk 4x4 mobile stage i have used the trailer over ther years as a home then sound system and fornt house for the stage half converted now with only the kitchen remaining the rest is a empty canvas to build as you like there are many brockhouses about but this is the only one ive seen with a 7x7 pod that can be built together single handed in around 20 minuites
    right the bad points are. the brakes need sorting the fuild bottle was smashed so theres no fuild in the system the brake air hoses have been cut off the handbrake dose work fine but no brakes when pul;ling with the unit the one rear light and a plate on the back door have been broken by thiefs and vandals she will need tyres two i have two new ones to putt on the front and the rear are pershed but they are over 1.5"" thick so up to you to change the rear ladder has been bent and a plate needs welding where the doors open to the pod from a blocked gutter mainly apart form that she a great trailer to much to list socall me to answer any questions steve
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    KCE: Přesně to mám na mysli. ;-) Čili + 100 000. Btw. jakou bys doporučil velikost? Koukal jsem, že většinou se prodávají sedmimetrovky, ale dá se narazit i na desitimetrovku. Mám jít po desetimetrovce pro dva? Nebo sedmička stačí.
    KCE
    KCE --- ---
    jo a vareni, funkcni kuchyn, ulozny prostory..
    KCE
    KCE --- ---
    hele pod 100k slusny funkcni bydleni neudelas. samo je to o tom co si pod tim pojmem kdo predstavi. pro me je to bejvak s dvermi a okny, bez zatejkani, s vyresenou kondenzaci, izolaci do -20, s topenim, elektrikou na led svetla, notas a muziku, tekouci vodou, sprchou, pripadne hajzlem.

    horni strop asi neexistuje:))
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Jaké jsou tedy zhruba náklady na pořízení a následnou rekonstrukci maringotky, aby se v ní dalo celoročně bydlet? Teď neřeším co nejlevnější variantu, ale co nejlepší variantu co se týče kvality bydlení. Dík.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam