• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    HANZULE
    HANZULE --- ---
    D4NIX: Urcite ji minimalne jednou povezu az najdu misto, pokud to bude kousek tak v nedeli nad ranem za traktorem a pokud to bude dal tak budu muset zainvestovat do podvalu tam by oficialne nemelo vadit ze to ma vic jak 2.65 na sirku

    Za maringotku jsem dal 10000 a 3000 traktoristovi ze mi ji pritahl. ono jenom kdyz bys ten podvozek rozrezal a odvez do sbernejch surovin tak si minimalne 6000.
    D4NIX
    D4NIX --- ---
    HANZULE: Neplanujes ji prevazet po silnici? Ze si ji udelal sirsi jak 2,5m.
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    jo pardon, sem to nejak prehlid. dik
    KEJKLIR
    KEJKLIR --- ---
    WASHO23: to spíš ty mi, byl jsem rychlejší! :)
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    KEJKLIR: visíš mi pivo :)
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    TWORBO: třetí položka odshora "maringotka 13000"
    KEJKLIR
    KEJKLIR --- ---
    TWORBO: pise 13000,- (treti polozka zhora)
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    HANZULE: a marinu jako takovou si poridil zdarma,ten podvozek?
    KULHY
    KULHY --- ---
    HANZULE: Super inspirace a voditko. :) Díky za podrobné info.
    HANZULE
    HANZULE --- ---
    K nápadu stavět takovouhle zalezitost me prived ID MAGGI_ON1. Staví hned vedle mne neco podobneho jen trosku mensí. Začal jsem někdy před prázdninama a venuju se tomu skoro porad, ale jsem na to více mene sam. Co se tyce matrose tak je to drevena konstrukce ve ktere bude 16cm skelne vaty (je nejlevnejši a dych narozdil od polistirenu) zvenku pak na tom je hobra (to jsou ty desky co jsou videt na videu) pak bude odvetrávana mezera a palubky (idelne modrinovy kdyz se podari sehnat za rozumny peniz) a zevnitr pod izolaci parobrzda a zase dřevenej obklad nebo OSB a mozajka z rozbytych dlazek. Na strese bude folie ne z PVC ale TPO. Nemela by uvolnvat ftalaty ci co a dyl vydrzi.
    Je to postaveny na podvozku nemecky maringotky, kterej jsem protahl jeste o 1.6m dozadu. Prez nej jsou dany tramky 3.14m a na nich to stojí. Vnitrni rozmer by mel byt šířka 2.8m délka rovné části 8m plus kopule o poloměru 1.4m. co se tyce oken tak si je asi zkusim udelat sam, chci oteviratelne ven aby mi to neubiralo vnitrni prostor a tokovy se bzosovy nesezenou a levnyho truhlare jsem jeste nesehnal.

    Tak tady je stavajici rozpočet, snazim se si psat kazdou blbost i par sroubku abych vedel na kolik me to vijde. Puvodne jsem si myslel ze to postavim za 150000 i s interierem ale to se mi urcite nepodari.

    MARINGOTKA
    CELKEM 114705
    drivi 1000
    hofatex 17747
    maringotka 13000
    material 388
    zelezo 1200
    drevo 4764
    barva 1240
    zelezarstvi 380
    vruty 3500
    svarovani 800
    drevo 9500
    bity 120
    bity 130
    barva 320
    izolace 19233
    dřevo 19008
    palubky strop 4944
    vruty 2461
    zelezarstvi 120
    TPO folie 10050
    Varic a trouba 2400
    karma 750
    tmel a pena 500
    sadros 300
    hofatex 850

    Tady jsou fotky z toho videa:
    https://picasaweb.google.com/hanz.naceste/MaringotkaManaDomecekCast1
    Jo a v priloze je planek v AutoCADu.



    PETPET
    PETPET --- ---
    HANZULE: Husty! ted jsem to videla v prispevku Miry 6krose a nemam slov! Nadhera! Preju hodne sil a jsem zvedava na pokracovani!
    KULHY
    KULHY --- ---
    JJ přidávám se k dotazu na materiály, ceny, čas, řešení komplikací a historky ze stavby. :)
    D4NIX
    D4NIX --- ---
    HANZULE: Na kolik prijde takovahle hruba prestavba?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    HANZULE: dobrá práce! čím budeš zasklívat ten oblouk?
    HANZULE
    HANZULE --- ---
    KULHY: jo jo je to trochu sirsi, vnitrni je 2,8
    KCE
    KCE --- ---
    jednim slovem: super! :)
    KULHY
    KULHY --- ---
    HANZULE: Pěkná práce, zdá se mi to nebo je trošku širší než běžně mariny bývají?
    HANZULE
    HANZULE --- ---
    Tak todle si stavím:
    Maringotka, Mana, Domeček - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xdrJhojuAQI
    MASOO
    MASOO --- ---
    NYA: tak my uz nebudeme, ja stejne jen zavidim:)
    CLOWN
    CLOWN --- ---
    DARJEEL: vsechno jde, ale jedno dobry heslo je "proc veci komplikovat kdyz jdou jednoduse", pokud to tam nepujde po sve ose nebo pokud uz nevlastnis maringotku, tak bych spis zvazoval neco min narocneho jako treba tu jurtu. Jinak se daj koupit treba nastavby z nakladaku za par tisic.


    Ja takhle stravil dva dny heverem podkladal predek nakladaku cihlama do vejsky asi pul metru abych si srovnal baracek v kopci ;)
    KULHY
    KULHY --- ---
    NYA: Ukaž ji konečně už celou! :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam