• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    JACOBO22
    JACOBO22 --- ---
    LALOBA: mám tu navíc jedny Petry kdybys chtěla..ty jsou dle mého idealní
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    zajímavé, díky za tipy...
    GOMERA
    GOMERA --- ---
    NYA: Hledme, hledme, cos to nasla za zajimavost...
    Ja myslel spis neco ve stylu: http://www.sezam.cz/...66-llumar-ve-50-sr-cdf-tepelne-izolacni-folie,-super-svetla,-prenos-svetla-49

    Ale zkusenosti s tim nemam. Jen to ted chci na zimu do dodavky...
    To tvoje je podezrele levne a ... pro pani s fenem ;-)
    KCE
    KCE --- ---
    DARJEEL: kdyz tam na to mas misto.. bych to klidne i problemcal jilem at je to jednolity...a muze to byt nakonec i nakej ten art ;))
    NYA
    NYA --- ---
    NOMAAD, KCE: dik :)

    DARJEEL: do domečku bych si dala raketová kamna - je to jako pec, lze být diy, spaluje dřevo a pak ještě uvolněný dřevoplyn. neni to model do mariny, ale to domku imho chytrý a krásný

    https://www.google.cz/...ih=598&dpr=1#q=rocket+stove&rls=org.mozilla:cs%3Aofficial&tbm=isch&imgdii=_
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KCE: tže bys to nalepil hned na kamna? Mně nevadí, že se to "jádro" bude rozehřívat 2 dny, jde mi o to, když jsem v tom prostoru dýl (týden třeba), aby se to postupně prohřálo a právě drželo teplo...
    KCE
    KCE --- ---
    taky kdyz ty samoty naskladas primo na dotek ke kamnum, jista akumulace probehne..
    ja mam treba na kamnech zezhora mramorovou desku a urcite to pak hreje dyl, pripadne si ji dam pak na zem pod nohy:)
    za me kamna petry, kdyz to nalozis uhlim/briketama a zapalis od zhora, mas teplo celej den/noc
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    PISTA1: ok, díky :)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    DARJEEL: Ne, mám jen zkušenosti z klubkama, vytopili celej barák a ráno ses o ně ještě spálil :)
    Něco vedle je naprd, potřebuješ aby dotyčná věc přišla přímo do styku s plamenem aby se pořádně ohřála a pak mohla uvolňovat teplo ven. ;) Toho kupou šutrů vedle kamen fakt nedocílíš :(
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    PISTA1: a co varianta vedle kamen nějaká akumulační věž z cihel nebo kamení? Máš s tím (nebo někdo další) zkušenost?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    LALOBA: Potřebuješ něco s kupou šamotu, kterej naakumuluje teplo, ideálně starý dobrý klubky ;)
    KCE
    KCE --- ---
    no kdyz uz, nya ma u me schovanou velkou desku 30 miralonu s alu vrstvou ;)
    tez z toho mam vlozku do stresniho okna a do vetracky v koupelne ;)
    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    NYA: Jedu si polystyrenovou variantu,akorát jsem tu desku ještě oblepil gafou,právě kvůli tomu aby vydržela a zatím to vypadá že dobrý.
    LALOBA
    LALOBA --- ---
    PISTA1: Aha, ja zapomnela dodat LOL :]
    me predevsim rozsekalo to video a dostala jsem nutkavou touhu se podelit, kdyz tady probehla ta "pani s fenem" :]

    Vazeni, jaka mate kamna? Hledam neco, co topi jak das, nezabira misto, vzdrzi pres noc a zaroven se na tom da varit.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    LALOBA: Než vyhodit 800 za tohle, tak bych za ty prachy koupil čerta na trubu ;)
    Na odraz ti stačí silnej alobal kterej funguje stejně, ale role je za 50 :)

    LALOBA
    LALOBA --- ---
    NYA: tak když jsme u těch fólií, narazila jsem na odrážecí termo fólii za kamna, prý to funguje i za kamny na tuhá paliva, teoreticky by to třeba mohlo pomoct cirkulaci teplého vzduchu i v maríně. Dávám to sem ale především proto, že mě taky zaujala ta paní s fénem, ale tohle je možná ještě lepší (od 2:35 min začíná názorná instalace ;)
    NYA
    NYA --- ---
    našla jsem tohle. kdovíco to bude, nicméně zkusím to a mohu podat report, jak funguje, pokud by to někoho zajímalo
    se mi líbí ten obrázek s pani s fénem, jak to sama zvládne nalepit :))

    tesamoll® Termoizolační fólie na okna (1,7 m x 1,5 m) - tukanrg.cz (zednické nářadí, šroubováky, kleště, svěrky, litinový nábytek)
    http://www.tukanrg.cz/index.asp?menu=1026&record=4613

    Termoizolační fólie na okna šetří peníze a zlepšuje pohodu domova
    http://www.ceskykutil.cz/termoizolacni-folie-na-okna-setri-penize-a-zlepsuje-pohodu-domova
    NYA
    NYA --- ---
    GOMERA: vida, to jsou dneska technologie moderní :)
    ty ceny nevypadají nijak nedostupně a je to upgrade, lepší než měnit celá okna.
    mockrát díky!
    GOMERA
    GOMERA --- ---
    NYA: Jeste me napada varianta s nejakou termo folii na stavajici okna. Ale asi to nebude uplne low budget...
    NYA
    NYA --- ---
    máte (nejlíp nízkorozpočtový) nápad na zazimování oken?
    ty moje jsou docela velká a sice mají dvojsklo, ale prostor jimi docela prochládá.

    napadly mě varianty: (některé teda docela provizorní:)
    1. našroubovat zvenku na marinu jedno okno navíc a zatěsnit pěnou. Na jaře opět sundat
    (nevýhoda - větrat by šlo leda dveřmi)

    2. nechat si uříznout sklo ve velikosti 'skla co je v rámu vidět' a vsadit ho do rámu stávajícího. zatěsnit dost dobře, aby mezi skly nekondenzovala voda.
    (nevýhoda - v rámu pro druhé sklo, i s mezerou mezi nimi, není dost místa, otázka uchycení skla)

    3. (dost provizorní) polystyrenová deska, vsazená přes noc do okna přes sklo.
    příp. vč. okenic
    (nevýhoda - kromě toho že je to fórový, je tu vlhkost, která poliš rychle zničí)

    4. (asi nejlepší, vedu v patrnosti, letos ale nejspíš nestihnu) vyměnit okna za lepší, s otevíráním ven.


    no, zajímalo by mě, jak máte řešená okna vy. příp. i vaše mínění o mnou navrhnutých variantách, to ale není nezbytně nutné :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam