• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    PHRASE: ja trochu zvedal...
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    neuvažoval jste někdo zvednout maríně střechu? k provzdušnění prostoru a možnosti spaní nahože mi to přijde jako ideální řešení, otázka, jak moc velký oser to bude...





    HAKIM
    HAKIM --- ---
    Zdravím, s mojí Laskou jsme začali shánět Maringotku pro bydlení :-) Upravit či rekonstruovat si ji event zvládneme ;-) Sháníme něco z těch větších (třeba i 9 m ), dřevěné stěny a nejlépe na kolech ... Neví někdo o něčem ?
    Přejeme příjemné dny *
    ZOE
    ZOE --- ---
    Gregs Gypsy Bowtop Caravans - Home
    http://www.gregsgypsybowtops.co.uk/
    NYA
    NYA --- ---
    WASHO23: no vida, jsem si myslela, že to musí nějak jít .. mi to tak řeklo několik lidí od autodopravy (včetně jednoho kamaráda), tak jsem to brala jako fakt.
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    NYA: ale smí. jsou na to special řidiči s nějakym zvláštním povolenim co můžou řídít i věci bez technický, jelikož na spoustu věcí, který takhle přepravujou, ani technická dá se říct neexistuje. navíc to musí bejt označený snad žlutym majákem a tak. podrubnosti úplně neznám
    QYDO: ale určitě je to varianta která bude dražší než prostě nechat to odvézt plaťákem
    QYDO: ideálně přesně tak. rodiny Berousků apod. takový maringoty s ofiko SPZ maj a za úplatu jsou svolni k půjčení i odtažení pomocí jejich Liaz 4x4.....
    SIEMENZ
    SIEMENZ --- ---

    mala za 11t
    vlek stabak - Hradec Králové, prodám
    http://auto.bazos.cz/inzerat/31807537/vlek-stabak.php
    HUGORASTIS
    HUGORASTIS --- ---
    RFK
    RFK --- ---
    smí se to tahat max rychlostí 25 km\h.značky jsou na to jak na stavební stroje
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    ja si myslim, ze pokud to nepotahnes kdovijak nesmyslne (hlavni tahy nebo v dopravni spicce pres mesto) tak bude mit spousta lidi (i ty policajti) pochopeni. notabene nekde mezi vesnicema...
    GESTO
    GESTO --- ---
    XLOBOX: nj kamos takhle odvez 9m maringotku avii furgonem :) si z nich traktorista kterej jim ji vytah na silnici delal srandu ze az je chytnou tak jim vemou i rodnej list :D
    XLOBOX
    XLOBOX --- ---
    QYDO: spis zadnej z tech "olckulu" nema spz..
    QYDO
    QYDO --- ---
    to je vlastne fakt ze by stacila naka spz z nejaky pojizdny mariny podobnejch rozmeru a trada. Predpokladam ze zadnejch z tech olckulu stejnak nema cislo "karoserie" nebo podobny veci
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    QYDO: Jenže to táhneš podválu kterej má technickou jako cokoliv jinýho.

    Dřív byla běžná praxe v ZD, že pokud potřebovali přetáhnout po cestě nějakej vlek bez značky tak měli zadní rampu se světlama a SPZ kterou jen přidrátovali k vleku dotáhli dopředu kabel a v klidu odjeli kam potřebovali.

    Případně co tatík včelařit s kočovným vozem, tak žádnou značku neměl. Pouze předepsaný osvětlení. Vždycky zašel na dopravku oznámil převoz vozu z místa a do místa b a den kdy pojedou. Za nějakej poplatek dostal povolení se štemplem a jel.
    QYDO
    QYDO --- ---
    ted placnu, ale kdyz se treba stehuje nekam celej barak a tahne se to na tech spesl prepravnicich atd. tak jestli proste nema zakon nakej aparat na to, jak prepravit po silnici neco co nema technickou, znacky nic... nemyslel jsem to tak jakoze zavolam 158 "cau blbecci, tahnu maringotku bez technicky, chytte si me"
    NYA
    NYA --- ---
    QYDO: na silnici to bez technické nesmí, tak to určitě nikde nehlásit, pokud ji tahneš :)
    nicméně pokud si dáš dozádu světelnou lištu a vybereš si čas, kdy není provoz a je nižší pravděpodobnost kontroly, tak je to ok. podval je asi nejdražší varianta, kterou jsem při převozu shledala.
    no vzhledem k tomu, že marinu moc často nepřevážíš, ti to na silnicích většinou projde i bez té technické.
    QYDO
    QYDO --- ---
    jen me to zajima, maringotku nechci - je mozny to tahnout s nejakym doprovodem? tim myslim treba nahlasit ze to potahnes, mit naky doprovodny vozidla pred a za autem atd.... nebo pokud to nemam papiry a vsechny nalezitosti, tak to proste nesmi na silnici a hotovo tecka? pripadne jsou tyhle opatreni levnejsi nez velkej podval?
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    SIEMENZ: musis jim ujet :D
    SIEMENZ
    SIEMENZ --- ---
    XLOBOX: no ale je to o papiry... :/
    XLOBOX
    XLOBOX --- ---
    Zrovna kolem mě na kraji Prahy projela Tatra se zapřaženou maringotkou bez osvetleni, nějakýho trojúhelníku, prostě ničeho. Takže takhle se to dělá :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam