• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    PEEP: my teprve hezké vhodné místo hledáme...a zatím je zkušenost taková, že každý úřad se na to tváří jinak, někde jsou vstřícní a působí, že chtějí pomoci a někde ty jo se tváří tak, že nemůžeš stát nikde...tak je to třeba kolem Telče, zase v Litomyšli jsou vstřícní a všechno mi vysvětlili...myslím si, že se to budu muset ohlásit, řekli mi, že jakmile to vykazuje známky bydlení nikoliv přechodného tak by to tak mělo být...ale asi lidi, kteří to neřeší a mají to na háku, tak věřím, že by si to možná nějak obhájili :)
    LINROOT
    LINROOT --- ---
    TSOH: Hele je to možný, ale chcem se nejdřív poradit s někym kdo tomu rozumí:-) Jinak ta studna má poloměr tak 1.7m Pár pokladů rozhodně čekám:-)
    TSOH
    TSOH --- ---
    LINROOT: jeje to na dně budou ale poklady !
    no a nejde to vyvložkovat skružema ?
    Betonové skruže a dna - Best
    http://www.best.info/produkty/prvky-pro-podzemni-site/dilce-pro-studny/dilce-pro-studny1/
    LINROOT
    LINROOT --- ---
    TSOH: No ona ta studna je asi 100 let stará a naposled se používala tak před 40 lety takže jí musíme hlavně vyčistit a zjistit celkovej stav tzn. stejně se tam budem muset spustit:-) Ty kameny kterejma je to obložený aspoň kam je vidět zezhora maj min 40 kg hrubě opracovaný
    TSOH
    TSOH --- ---
    LINROOT: jakej máte průměr studny ? nejde to vyvložkovat novejma skružema ?
    než to opravovat a riskovat život ...
    LINROOT
    LINROOT --- ---
    KOOTCHA: No nám se začali uvolňovat kameny kterejma to máme obložený a je to fakt neskutečná mrdačka a lidi z profi firem se tam bojí slízt takže si to musíme udělat sami:-D takže můj obdiv crcat se třeba s 50m
    PEEP
    PEEP --- ---
    LADYWAVE: takze pujdes cestou ohlasky? rekli ti co k tomu potrebujes? jak se na to tvarili? ...btw. pod jaky stavebni urad spadas?
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    LADYWAVE: tak těch 25m2 je v pohodě, ne? Sítě si připojujou i cirkusáci a nemaj s tim problém a trvalý bydlení je imho spíš status, než fakt. Prostě trvalý bydliště mít jinde neznamená, že tam nemůžeš žít, si myslim. V rekreační chatě klidně taky můžeš bydlet a nikomu to divný nepřipadá. Takže řešením je ušít si vestu s flitrama, nechat si narůst knír a se sombrérem vítat úředníky purkrletem, že jsi od cirkusu Humberto :)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    LINROOT: Jo, já bydlim na kopci, no :)
    Soused má 56m, ale vodu někde v 28m, takže já vrtám 35. Ale ať tak, nebo tak. rozhodně ani v 17m fakt nepoznáš, že má soused kadiboudu na zahradě, si myslim.
    LADYWAVE
    LADYWAVE --- ---
    No já sem to právě taky ted řešila a je to přesně jak píše PEEP. Na úřadě mi řekli že se tam prostě nesmí trvale bydlet a nesmí to být připojené k sítím a nesmí to mít víc jak 25m čt. jinak se musí ohlásit...
    LINROOT
    LINROOT --- ---
    KOOTCHA: To bych chtěl vidět tu 30m studnu. Máme 17m a už to je docela masakr když potřebuješ spravit obložení třeba...
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Tyva tak to by mě nenapadlo :))
    Studna +- 30m, kadibouda tak 1,5m v hloubce. To by se tam nesměl pást ani dobytek. To je imho ptákovina.
    TSOH
    TSOH --- ---
    KOOTCHA: sousedy by mohla štvát například kadibouda pokud maji poblíž studnu.... (a nebo lepší auto :) ) ale je fakt, že kde neni žalobce neni soudce... z vlastní iniciativy tam nikdo z uřadu běhat určitě nebude...
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    No hlavně, jak tak koukám, je tam těch proměnnejch snad nepočitatelně :)
    Ale imho chko do toho vstupuje jen v případě ohlášky, což by snad v případě mobilní mariny mohlo při troše dobrý vůle a nebonzáckejch sousedů odpadnout.
    TSOH
    TSOH --- ---
    KOOTCHA: o jaký pozemek se jedná: zahrada, trvalý travní porost, orná půda ? je pozemek v zatavitelném uzemi obce v rámci uzemniho planu ? v CHKO nebo mimo CHKO ?
    ---
    vono moc nejde říct je to tak a tak, ale záleží na dané situaci...
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    PEEP: Dík moc! Zdroj si zkusim najít. Tak to je ale pěkná debilita. Zase nic konkrétního a záleží jakej úředník si to jak vyloží. V praxi teda když s tim hneš každej rok o metr, tak už to neni trvale umístěný, počítám. stejně tak, jako trvalý bydlení. Co to jako je? Trvalý bydliště tam nemáš, žejo a o zbytku se dá zase spekulovat co je a co neni trvalý bydlení. No peklo... O sítích ani slovo.
    PEEP
    PEEP --- ---
    KOOTCHA: tady je to pekne popsane - sory za tapetu

    3.4 Mobilní stavby

    Mobilní stavba, která může být užívána pro účely bydlení, obchodu, služeb, atd., je výrobkem, který
    plní funkci stavby a vztahuje se na něj režim ust. § 108 stavebního zákona, tj. ohlášení stavebnímu
    úřadu. Umístění mobilní stavby, která má plnit funkci stavby musí být v souladu s územně plánovací
    dokumentací a vyžaduje územní rozhodnutí nebo územní souhlas. Pokud neplní prozatím svou funkci,
    tzn. není prozatím užíván ke svému účelu, jedná se o výrobek, který může být skladován (odstaven,
    uložen) na plochách k tomu určených. Pokud by byl takový dům popř. maringotka či jiný obdobný
    výrobek natolik mobilní, že by byl přemisťován po pozemních komunikacích vlastní silou či jiným
    vozidlem a splňoval by charakter vozidla nebo přívěsu způsobilého k silničnímu provozu, nepodléhal
    by režimu stavebního zákona. V případě, že není mobilní, zjišťuje stavební úřad využití tohoto
    výrobku z hlediska jeho faktického využití a to zda se jedná o stavbu, výrobek, který plní funkci
    stavby nebo odstavené vozidlo, které neplní funkci stavby a není ani takto využíváno a je na
    pozemku pouze odstaveno nebo vzhledem k jeho technickému stavu dojde k závěru, že se jedná o odpad.
    Z hlediska působnosti stavebních úřadů stavební úřad zkoumá soulad jejich umísťování, parkování,
    odstavování či odkládání na pozemcích s územně plánovací dokumentací a na základě výsledků šetření
    přijímá opatření k odstranění nezákonného stavu.

    Podmínkami povolování tzv. mobilních domů se již zabývalo ministerstvo pro místní rozvoj, odbor
    stavebního řádu a vydalo k tomu dne 15.11.2006 stanovisko pod č.j. 24188/06-62, kde je mimo jiné
    uvedeno, že předpisy stavebního práva mobilní dům neznají. Za mobilní stavbu lze považovat i
    maringotku, která je výrobkem, a která plní funkci stavby v souladu s ust. § 108 stavebního zákona,
    která na rozdíl od stavby (ve smyslu § 2 odst. 3 stavebního zákona), není výsledkem stavební
    činnosti, nevznikla s použitím stavební nebo montážní technologie, ale jiné průmyslové např.
    strojírenské technologie. Výrobek v tomto případě plní funkci stavby a je zařízením vyrobeným
    továrním způsobem. Takový výrobek musí být prováděn podle pokynů výrobce nikoliv podle podmínek
    stavebního úřadu. Aby takový výrobek nevyžadoval ohlášení stavebnímu úřadu, ani stavební povolení
    musí splňovat tři podmínky současně dle ust. § 103 odst. 1 písm. g) bod 5 stavebního zákona:

    - nesmí být podsklepen,

    - nesmí sloužit k užívání osobami

    - nesmí být užíván k ustájení zvířat.

    Nejpodstatnějším charakteristickým znakem výrobku plnícího funkci stavby ve smyslu stavebního
    zákona je to, že se jedná o výrobek umístěný na určitém konkrétním místě trvale a dlouhodobě.
    Takovým výrobkem může být např. i silniční vozidlo či maringotka, mobilní domy. Podle názoru soudu
    je nejpodstatnějším charakteristickým znakem výrobku plnícího funkci stavby dle stavebního zákona
    to, že se jedná o výrobek umístěný na určitém konkrétním místě trvale nebo dlouhodobě. Stavební
    zákon hovoří zcela obecně o ”výrobcích” a nevylučuje tedy z této definice předem žádné typy
    výrobků, tj. ani silniční vozidla, ať už motorová nebo nemotorová. Bude-li silniční vozidlo
    umístěno na pozemku trvale a bude-li trvale plnit určitou funkci vyhrazenou zpravidla jen stavbám
    (tj. např. bude sloužit k bydlení), bude umístění takového výrobku na pozemku podléhat
    ohlášení.[15] Podle ust. § 108 odst. 1 stavebního zákona, u výrobku, který plní funkci stavby se
    k ohlášení stavby podle § 105 připojí doklad podle zvláštního právního předpisu prokazující shodu
    jeho vlastností s požadavky na stavby podle § 156 stavebního zákona. Pokud nelze takový doklad
    získat, připojí se k ohlášení technická dokumentace výrobce nebo dovozce, popřípadě další doklad,
    z něhož je možné ověřit dodržení požadavků na stavby. V návrhu novely stavebního zákona je uvedeno,
    že i výrobek se považuje za stavbu, pokud plní funkci stavby.

    Stavební úřad posuzuje, zda se jedná o stavbu a podle svého uvážení a místního šetření, pokud dojde
    k závěru, že se jedná o výrobek, který plní funkci stavby, zahájí řízení o odstranění nepovolené
    stavby. V dnešní praxi se můžeme setkat i s mobilním domem, který může být užíván pro účely
    bydlení, rekreace, obchodu, služeb atd., je výrobkem, který plní funkci stavby a vztahuje se něj
    režim stavebního zákona.

    Ve své praxi jsem nařizovala odstranění nepovolené stavby maringotky, kterou jsem posoudila, že se
    jedná o výrobek, který plní funkci stavby a Krajský soud v Brně dne 21. 12. 20011 pod č.j. 29 A
    99/2010 potvrdil. Stavebník argumentoval, že maringotka je přípojným silničním motorovým vozidlem,
    které je určeno k tažení jiným vozidlem, s nímž je spojeno do soupravy, ale s tímto tvrzením u
    soudu neuspěl. Je zcela na posouzení a uvážení stavebního úřadu, zda rozhodne, jestli se jedná o
    stavbu či ne.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Máte někdo prosim přehled o aktuální legislativě ve spojitosti s marinama? Do kdy už je to potřeba ohlásit a do kdy je to prostě jen přívěs na pozemku? Pokud je to připojený na sítě, tak je to pořád ok? A pokud jsou ty sítě problém, tak jaký sítě? Elektrika a voda je v pohodě? Já na to teda dlabu a marinu mám na elektrice píchlo stejně jako letos vyvrtám studnu a řešit to s nikym taky nebudu. Ale Kámoš to aktuálně řeší aby to měl v cajku a přemejšlí o nějakym alternativnim bydlení co si pořeší za pár kaček sám. Roubenku nechá bejvalý s dětma a plánuje buď sbouchat nějakej malej rozkladatelnej bungalov (jako mívají holanďani), nebo mobilheim/marinu. Já ho lanařim do mariny, ale právě zjištuje úskalí a mě by to taky zajímalo.
    PEEP
    PEEP --- ---
    udelal jsem zase pruzkum trhu, ceny lezou nahoru - vse kolem 40 a vys az skoro do nekonecna
    nasel jsem jeden nevsedni kousek s opravdu nevsedni cenou - a ten vykus uprostred - vysoci se uz nebudou muset ohybat :) - ALE ZA 220 000Kc ???

    ...kdyby nekdo neodolal a rozbil prasatko, tak tady je odkaz http://auto.bazos.cz/inzerat/43832381/maringotka-cirkusova-top-stav.php

    a jedna 10m ready to live za 70
    Prodam naringotku - Teplice, prodám
    http://auto.bazos.cz/inzerat/43678271/Prodam-naringotku.php

    druha ready k nastehovani, taky za 70 - ale pozor! s prislibem znacek (!!!)
    Maringotka - Ostrava, prodám
    http://auto.bazos.cz/inzerat/43744656/Maringotka.php

    LADYWAVE: posli nejake fotky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam