• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    EDAK: pouziteho kociciho steliva mohu dodat velke mnozstvi:) predpokladam jde hlavne o hrudky s curanim, ne o bobky, ty bych nedoporucoval ohledne toxoplazmozy..
    EDAK
    EDAK --- ---
    TSOH: http://www.wikihow.com/Get-Rid-of-Mice-Naturally
    Je tam nekolik moznosti, matovy olej, pouzity kocici stelivo a susene hadi exkrementy :D ale ten olej by mozna moh docela fungovat...
    TSOH
    TSOH --- ---
    QNEDLEEQ: dik
    MMMN: myš i plave... ale jak jsem psal níže o namazání pruhu něčeho odpuzujícího na pneu (+ spodek schůdků) by za pokus možná stálo...
    MMMN
    MMMN --- ---
    TSOH: Nejaky domorodci pouzivaj okolo domu malej vodni prikop proti mravencum.
    Mysi jsou sice vetsi, ale zase v pripade maringotky by to byla otazka kol a schodu...
    To byste nekdo moh zkusit, jestli takovejch 5 bazenku dokaze udrzet v odstupu i mysi.
    (ja jsem mesice ve fazi shaneni vhodnyho pozemku, pak teprve budu moct shanet neco na nej, takze bohuze nemuzu vyzkouset osobne)
    TSOH
    TSOH --- ---
    PEEP: mam starou drevenou maringotku a obavam se ze si koušou i polystyren ve stenach... asi bych to musel dat hodne do kupy... (za poslednich 8 let nic az letos je cela louka a okoli derave od myších der.. i lidi ve vesnici rikali ze maji problemy).
    QNEDLEEQ: s tim jidlem jsem uvazoval o bubnu ze stare pračky ale to asi budou cítit...
    jinak mam v zemi zakopanou staro konev od mléka (2 namražené petky ledu docela ochladi jidlo na vikend) tak pripadne tu konev budu pouzivat ne veskere jidlo... ten boj musim vyhrat... :)
    PEEP
    PEEP --- ---
    TSOH: vis kudy ti tam lezou? nestacilo by to poradne zadelat trebas zbytkem tahokovu? pujcit/poridit kocku...
    TSOH
    TSOH --- ---
    neresi nekdo problem s invazí myší ? letos je to první rok docela extrem... (vlastně první rok co mi tam lezou) nechtěl jsem se klonit k nějakému jedu, ale asi už budu muset... ještě jsem si říkal zda by třeba nestálo za pokus namazat kola ve vodorovném pruhu cca 10 cm něčím co myši nemají rádi (třeba olejové mazivo ?). byl by to humus, ale pokud by to fungovalo...
    NYA
    NYA --- ---
    MARINGOTKA: zkus

    Nemovitosti bez provize: Pronájem pozemku bez realitky - stránka č. 2 - bezrealitky.cz
    https://www.bezrealitky.cz/vypis/nabidka-pronajem/pozemek?page=2

    Pronájem pozemku bez realitky, Potštejn, Královéhradecký kraj, inzerát č. 381579 - bezrealitky.cz
    https://www.bezrealitky.cz/nemovitosti-byty-domy/381579-nabidka-pronajem-pozemku-potstejn
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    MARINGOTKA: mam obdobny problem, hledam pozemek v rozumne vzdalenosti od prahy. za udrzbu ideal, pripadne za rozumny najem, voda velky bonus, el také plus, ale obojí je vlastne luxus, který si rád odepřu.
    MARINGOTKA
    MARINGOTKA --- ---
    Ahoj, chci se zeptat jestli víte o nějakém obecním pozemku k pronájmu. Nebo nějakém levnem pozemku kde bych mohla pristavit maringotku? Příroda je samozřejmě nejlepší, kdekoliv v ČR. Díky za jakýkoliv tip, urcite pomůže.
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    NYA: tak jsem přijel z prohlídky (bylo tam asi 8 maringotek) a musím ti dát za pravdu, na první pohled zvenku všechno pěkně nově natřený a čistý, ale pak člověk vezme za rohovej sloupek s novým lakem a kdyby do toho dloubl trochu větší silou, tak mu zůstane v ruce, nátěr samozřejmě jen tam kam je vidět při zběžné prohlídce, jinde bez ošetření, některý kousky zespodu docela silně zkorodovaný...byli tam i dvě pěkně zachovalý, ale zase za velikej peníz...budu pokračovat s hledáním a pak hodím foto co jsem ulovil ;)
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    NYA: s kondenzovánim vody v izolaci má pramálo společnýho jestli je maringotka dřevěná nebo plechová - záleží na provedení izolace, parotěsný fólie (pokud tam vůbec nejaká je) apod.. hnít začne cokoliv když je to chybně odizolovaný
    NYA
    NYA --- ---
    KOCOURR: lepší kupovat maringotku od někoho, kdo ji měl na zahrádce nebo v ní rovnou bydlel a prodává jenom jednu.
    tyhle hromadný prodeje, kdy má člověk výběr, jsou od světských (lidi od cirkusu) a ti to šmelej a lžou .. můžeš od nich koupit celkem dobrej kousek, ale bude imo dražší, než má skutečnou hodonotu.

    zkus se podívat pěšky nebo autem po okolí, maringotky mají lidi po zahradách hodně, občas je využívají, občas ne. a zeptej se jich osobně, jestli ji nechtějí prodat

    za mě rozhodně dřevěná, v létě se to tak nerozpálí a v zimě nekondenzuje vlhkost ve vrstvách pod izolací
    JOHY
    JOHY --- ---
    KOCOURR: kovový rám neznamená plechová.
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    JOHY: no zatím hledám, pro konkrétní kousek jsem se zatím nerozhodl, myslíš že z palubek by byla lepší? Na nástěnce tohodle klubu se zase doporučuje spíš plechová, prý víc vydrží, ale asi to bude kus od kusu...bohužel s bydlením (byť víkendovým) v maringotce zkušenost zatím nenám, takže si rád nechám poradit...
    JOHY
    JOHY --- ---
    KOCOURR: hroznej umakart...ale rozhodně neber plechovou
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    Ahoj, nemáte někdo zkušenost s tímhle prodejcem:
    MARINGOTKA VYBĚR 30 KUSU.DELKY 3 AŽ 10 M.RUZNE DRUHY - Brno, prodám
    http://auto.bazos.cz/inzerat/50393087/MARINGOTKA-VYBER-30-KUSUDELKY-3-AZ-10-MRUZNE-DRUHY.php
    ?
    zítra se tam jedu podívat, pač sháním nějakou maringotku k rybníku, btw. kdybyste někdo věděl o nějaké zajímavé na prodej nejlépe v okolí Žďáru nad Sázavou, tak info do pošty prosím, díky
    FEEX
    FEEX --- ---
    PEEP: peknej, nevíš, jestli je to 1113? máš ba bez kontakt? chtěl bych probrat uchycení boxu.
    PEEP
    PEEP --- ---
    FEEX: nejaky typek od Melnika, potkal jsem ho na solar foru, kde resi solary na auto - ma doublecab od byvalych hasicu, tedka ma nastavbu shozenou a dava ji do kupy... co se trouby tyce, tak ho presvedcuju at jde do plynove,
    btw. rundhauber jede palubni napeti na 12V? ...to je dost zvlastni..
    MMMN
    MMMN --- ---
    DARJEEL: R6ANDREW psal ' jakmile je kdekoli napsano "design" tak automaticky ignoruji, ', a na to jsem reagoval - tedy obecne, uz bez souvislosti s tou konkretni, predtim zminovanou maringotkou.

    A zrovna dnes jsem si na to vzpomnel, kdyz jsem videl svoje nastenne svetlo v koupelne, ktere se rozpada,
    a u ktereho ani jeho slovensky vyrobce nevi, jak se v nem po instalaci na zed nedestrukcne vymenuji zarovky (takze jsem mu musel trochu pomoct, a proto se ted rozpada).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam