• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    MUCHOMOORKA
    MUCHOMOORKA --- ---
    Ahoj, schanim maringotku. Turnov a okoli (nebo kdekoli, kdyz to bude s odvozem ;). Do 80 000,-. Cim vetsi, tim lepsi. Preferuji drevo.
    Diky za tipy! :)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    HEJSEK23: jak to funguje? mam tam jen malyse z bazaru :) zatim jsem neresil ani expanzku. natahl jsem si jen kabel s vypinacem do mariny a poustim si vodu jak nocni lampicku.
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    KOOTCHA: to zní dobře! :D ja aktualne privedl ze studny do mariny vodu a elektriku.
    ....mas ve studni vodní elektrárnu?
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    GHANTA: no nevim jak ty tvoje, ale jinak to jotulky maj - http://jotul.com/cz/vyrobky/kamna/rada-f-260/jotul-f-263-s dvojitej plast
    EMK
    EMK --- ---
    ZELCA: právě. Design je super, ale... Pokud něco vydrží hřát několik hodin, tak sem s tím. ;)
    ZELCA
    ZELCA --- ---
    otázka jestli neni lepší sehnat něco do čeho se daj dávat i hnedouhelny brikety, zrovna s nima topim a kdyz kamna naladuju tak vydrzej hrat klidne celej den - veril bych ze i 24h. A to mam kratkej komin, taky v aute.. ale ty jotulky se mi moc libi designove
    GHANTA
    GHANTA --- ---
    4 hodky mi vydržej hořet v autě, tam je krátkej komín. V místnosti s dobrym komínem vydržej o něco déle. Když je otvor na minimum, dřevo nehoří plamenem, jenom je tam žhavý. Cirkulace vzduchu není žádná. Mezi vrchní deskou a ohněm je litinovej plát, stejně jako po bocích, kterej tam je na volno a dá se vyndat. Oheň tak přímo nejde na boky a vrchní desku.
    GHANTA
    GHANTA --- ---
    já mám přesně tyhle http://www.krbylevne.cz/...vita-zakaznika&utm_campaign=GoogleNakupy&gclid=CN_vo6eC1cwCFUJmGwod9nsPsg

    Vozím je už třetí zimu v transitu a stejný mám v místnosti 6x5m. Vyráběli se dvě velikosti, 30cm a 40cm. Kratší maj na boku koně a ty větší lva. To snad nemohl nikdo tvrdit, že v těchto třicítkách vdrží oheň týden. Tam vydrží oheň max. 3-4 hodiny, podle toho jakym dřevem topíš. Když stím jedu na hory, tak si beru jasan, nebo dub, nafofruju co to dá kolem 11h a teplo dávaj tak max 6 hodin. Kamna se daj dobře obožit šamotkama, to jsem udělal v místnosti, nebo se na to dá položit lávovej kámen, na kterym si vařim a to taky akumuluje teplo. Dá se do nich cpát jen a pouze dřevo a musí tam vždy zůstat vrstva popela, protože nemaj popelník. Kamna mají dvě díry na komín, jedna jde ze zadní stěny a druhá je na vrchní desce. Nožičky se dají odšroubovat. Tyto kamna jsou hodně oblíbený mezi chatařema. Oheň v nich vydrží hořet nepřetržitě, dokud se nepropálí dno, ale musí stále někdo přikládat :D
    GESTO
    GESTO --- ---
    GESTO: imo lepsi kamna jsem v zivote nepouzival a to jsem bydlel na ruznych mistech a topil drevem/uhlim
    GESTO
    GESTO --- ---
    TSOH: Ja jsem bydlel v baracku kde kam se poridily a jsou skvely
    TUKI
    TUKI --- ---
    ZATAMOKO: je to starší cihlová stavba, zateplená střecha, žádnej zázrak....
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    TUKI: jake ma ten domek tepelne ztraty? nebo aspon jaka je konstrukce a izolace?
    TUKI
    TUKI --- ---
    mohu jen doporučit, vytápím s tím 3 sezonu domek 85m čtverečních, v pohodě, do mariny asi zbytečně výkon, no nevím...bryketa vydrží zhruba 12 hodin...
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    TSOH: kamos je ma v maringotce a luxusně mu to topilo celou zimu, nespalil ani kubík. Ale jak pišu ma to v marině tuším 7m
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    kamarad ma maly jotulky a je to pecka. fortelny zpracovani, hezky na pohled a ta spotreba dreva spociva v jakymsi dokonalejsim spalovani, ktery je ovlivneny cirkulaci vzduchu a tepla, ktery nevyleti hned do komina. ale jsem ted jen na tel., tak nebudu googlit. kazdopadne ja bych do nich se hned.

    ja aktualne privedl ze studny do mariny vodu a elektriku. dodelam sprchac, koupim prutokac, privezu lednici a bydlim. pristi tejden instaluju wifinu :)
    EMK
    EMK --- ---
    MATT: že se do toho pořad seru. Je to dobrá úvaha. Moje kamínka mají mít výhřevnost 3.6kW.
    Ale v zimě musím přikládat hodně často. Gotku mám jakžtakž odizolovanou, ale kamna to teplo skratka neudrží...
    MATT
    MATT --- ---
    jen takova uvaha k tem nejmensim: jestli maj objem 40 litru a vyhrevnost dreva by byla 9000 MJ/m3, objem by odpovidal energii 40*9=360 MJ. kdybych chtel topit 10 hodin, budou mi kamna konstantne davat (360/10/3600)=10 kW. coz je sice hodne, ale vychazi to z absurdnich (limitnich) predpokladu, kdyz to bude 100 hodin, uz je to jen 1 kW a to snad ohen ani nehori. abych to shrnul: tejden zhnuti je imho z energetickyho pohledu blbost.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam