• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    RODWY
    RODWY --- ---
    CUKI: Me neprijde spatny dat celoplosne modifikovany pasy (asfalt) na falcovku,kdyz clovek nema na novou.)Pri dobre pokladce je to klidne na deset let!
    RODWY
    RODWY --- ---
    NYA: pod asfattovy pas je potreba penetrovat..na drobnou opravu bych to nedaval!
    RODWY
    RODWY --- ---
    NYA: zaletovat pripane nanytovat plech zaplatu na pu tmel.)pripadne jen nalepit bez bez nytovani.
    A jeste existuje bitumenova paska s al.folii,ktera taky nakou dobu vydrzi..tu muzu pripadne poskytnout.)
    FEEX
    FEEX --- ---
    CUKI: moc to resis, opravoval sem takhle střechy náklaďáku kde sem bydlel xkrat, jde o to. Že nechceš, celou asfaltovou střechu, ale místa kde je trhlina, rejha atd. Kde pouzijes kus do 40x40 cm. Nemusíš zhavit ani tu střechu, kde nevíš jak je hořlavé izolace atd. Ake kus "ipy" zespoda rozteces letlampou a pak to priplacnes jak záplatu.
    NYA
    NYA --- ---
    CUKI:
    FEEX:
    DYSTOPIK:
    ok, tak moc díky za rady
    CUKI
    CUKI --- ---
    NYA: jenom lokálně je to to ipou ok, ale pokud je to někde ve sklonu tak ti to může odtrhnout sníh. I když to u mariny asi nehrozí :-D
    To co popisuje je falcovej plech, teoreticky by se dal i vyměnit, ale je to pěkná pakárna protože v těch falcech jsou spojky, který na jedný straně už neuděláš. Jinak podle mě ten mammut sám o sobě by stačil. Ten další plech by přinesl více problémů než užitku. Teplem ho upravovat nesmíš. aby jsi ho dobře přilepila musíš ho očistit=tedy poškodit ten pozink. A mezi by ti voda udělala větší neplechu než když tam ten plech nebude... Když ti nebude vadit že to bude vypadat jinak tak gumoasfalt a jednou za čas přetírat.
    NYA
    NYA --- ---
    no, asi chci ošetřit jenom lokálně to místo s dírou, mám malý miminko, tak na opravu budu mít max dvě hodiny, co se nechá pohlídat.
    střecha je natřená dvěma vrstvami tmavočervené barvy na pozink a jednou vrstvou bílé, tak už ji asi znovu natírat nechci.
    je spojovaná z pruhů plechu, je tam takový žebrování (asi by bylo nejlepší to vyfotit)

    vidím teda dvě možnosti : buďto přilepit kus ipy lepidlem na asfaltové pásy, nebo kus plechu klempířským tmelem?
    nebo šlo by to s tou ipou a letlampou aplikovat lokálně, ne na celou střechu?

    zbyla mi tuším ještě pixla té tmavočervené, tak tu záplatu pak mohu ještě natřít
    CUKI
    CUKI --- ---
    NYA:celoplošně ipu na plechovou krytinu mariny bych moc nedoporučoval pokud je spojovaná.

    Ale na tu opravu můžeš použít třeba tvrdnoucí lepidllo na asfaltové pásy za studena a pak celou střechu zatřít gumoasfaltovou barvou, nejlépe stříbrnou nebo bílou.
    Plech sám o sobě totiž dost dilatuje a při celoplošném přelepení by mohlo dojít k poškození v místě styku 2 spojů. Navíc dost tepelně namáháš to dřevo pod tím plechem.
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    NYA:
    Izolace HAK - Montáž asfaltových pásů Garden
    https://www.youtube.com/watch?v=eI-ezMTp93Y
    NYA
    NYA --- ---
    FEEX: hele a jak se s tím pracuje? položím ipu na místo a zahřeju letlampou, nebo je v tom ještě něco?
    FEEX
    FEEX --- ---
    NYA: znova letlampou a ipou.
    CARLOZ
    CARLOZ --- ---
    NYA: zkusil bych klempířský tmel.)
    NYA
    NYA --- ---
    poradili byste prosím, čím zalepit díru v pozinkové střeše?
    vypadá jako vryp a dlouhá cca 10 cm.
    původně byla zalitá asfaltem, kterej ale jeden chytrák odloupnul, pak jsem na ni udělala záplatu z plechu přilepenýho mamutem, což fungovalo asi dva roky, pak už ne.
    budu marinu prodávat, tak chci, aby byla střecha v pořádku a už se to nerozlepilo, i když novýho majitele samozřejmě upozorním, aby si to občas zkontroloval.
    čím by to šlo udělat? nějakým tmelem?
    CUKI
    CUKI --- ---
    DYSTOPIK: tohle je starý. mimo jiné to používali už starověcí egypťané. U nás to ale význam nemá, protože to nedá ani to co dá "pasivní" chladnička-sklep
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    Do rozvojovejch zemí perfekt řešení..
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    TSOH: vypadá skvěle, ale obávám se, že tyhle chladničky na principu odpařování fungujou jen v prostředí s vysokou teplotou. Tady by to asi jen časem obrostlo mechem:)

    Chtěl jsem si udělat něco na způsob kýbl v kýbli, ale v nějakym víc utěsněnym a kapilárnim módu, aby se to zefektivnělo, ale čim víc jsem se o to snažil zjistit, dozvěděl jsem se, že ti to bude chladit prostě jen když to fakt odpařuje za vyšší stálý teploty.

    Každopádně tyhle jsou fakt šik..

    možná když by se to dalo třeba jako zadní stěna solární trouby, tak by to v létě fakčilo:)
    TSOH
    TSOH --- ---
    treba to nekoho inspiruje.. :)
    MittiCool chladnička vyrobená z hliny nepotrebuje žiadnu energiu
    http://www.kreativita.info/mitticool-chladnicka-z-hliny/
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    Image and video hosting by TinyPic
    GOMERA
    GOMERA --- ---
    GIRK: Dovozci karavanu s kteryma jsem mel tu cest to resi znackou sundanou z jineho karavanu. Dokonce i v pripade tahani z Nemecka. Pry vzdy v pohode...
    GIRK
    GIRK --- ---
    KRALIK: diky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam