• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    HOMBREEE: když to čtu nenapadlo tě si třeba koupit jen šasí s kolama a postavit si na tom co chceš?...
    HOMBREEE
    HOMBREEE --- ---
    Zdravím zajímal by věš názor. Chci si koupit marinu a dát si jí na pozemek, od koupě od překupníků jsem po přečtení tohoto fóra upustil. Je tedy možnost, koupit nákou starou schátralou ze stavby kolem 30 000kč, celou ji demontovat, zateplit a přestavět..

    Ale za tuto cenu jsem na bazoši našel i staré vyřazené autobusy. Což mě docela zaujalo, protože jejich délka je cca 11,5 m což tak dlouhou maringotku neseženu. Je jasné, že si to vyžádá dost úprav celkové zateplení, vyřešení otvírání oken atd., ale pokud budu kupovat starou marinu tak by mě to čekalo taky.

    Chci se tedy zeptat na váš názor co si o tomto nápadu myslíte. Chtěl bych ji využívat pro celoroční bydlení a je jasný, že přes okna bude velký únik tepla, ale kdyby se zadělaly třeba laminem a dala se tam izolace tak by se tím mohl problém vyřešit. Nebo je nebezpečí, že se i přes izolaci bude na skle srážet vlhkost a tím pádem může docházet k plesnivění?

    Taky mě napadlo celý autobus s vnější strany obestavět balíky slámy a udělat z toho jako by slaměný barák. Má někdo takové zkušenosti, ze by si maringotku zatepli zvenčí slámou? To, že s ním v budoucnu už nehnu neřeším.

    Možná to je blbost, ale představa mít jednou tak vekou obytnou plochu mě docela láká..

    Vyřazené autobusy Karosa - Jihlava, prodám
    https://auto.bazos.cz/inzerat/66949493/Vyrazene-autobusy-Karosa.php

    Dík za vše postřehy a připomínky.:)
    VELADA
    VELADA --- ---
    VELADA
    VELADA --- ---
    MARINGOTKA DELKA 8 M.ZATEPLENA VČ.PODLAHY - Brno, prodám
    https://auto.bazos.cz/inzerat/66742899/MARINGOTKA-DELKA-8-MZATEPLENA-VCPODLAHY.php
    MERRYJUANETTE
    MERRYJUANETTE --- ---
    Zdravíčko, kdyby někomu v maríně nebo jinde chyběly kamna, mám za odvoz jedny již zmiňované Petry.
    Vypadají velmi slušně, osobně jsem je nezkoušela mám v chatě níž vývod do komína a dřív jednám než přemýšlím :) Ale prý fungují dobře.
    Případně na Vás čekají v lese v Brdech a kdo dřív přijede, ten bere.
    Napište a pošlu číslo ;)
    JOHY
    JOHY --- ---
    SMYSLOV: vypadá jak tři co máme po berouskovi
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    nevím zda bylo docela zajímavej projekt

    "Šuplíkový" projekt: Maringotka | EARCH.
    http://www.earch.cz/cs/architektura/suplikovy-projekt-maringotka
    EDAK
    EDAK --- ---
    kdyby nekdo chtel, tak mam na prodej separacni toaletu. do mariny jako delana.
    [ OFFERINGNABÍZÍM: Prodam separacni toaletu villa 9011 / Karlin, Vinohrady, Velke popovice / 7000 CZK ]
    CUKI
    CUKI --- ---
    FEEX: v pondělí běžím na patentní úřad a ne že tě tam potkám ve frontě předemnou! :-D
    jinak v podstatě to není tak úplně mimo, pokud to bude dobře parotěsně uzavřeno a bude to nějaká plíseň"bezpečná" pro konstrukci, tak proč ne. T strukturu co dokáže plíseň vytvořit, to je něco. Jen se bojím že nebude mít dostatek vlhka...
    FEEX
    FEEX --- ---
    CUKI: jako taková ta chlupatá bude izolovat určitě,,. Tak stačí prikrejt paroteskou a máš hotovo ;))
    CUKI
    CUKI --- ---
    FEEX: třeba má ta plíseň lepší lambdu :-D To jsem zatím v žádných stavebních tabulkách nenašel...
    EMK
    EMK --- ---
    Já se takhle jel podívat na marínu která vypadala docela dost slušně, ale co se ukrývalo pod slupkou byl fakt hegeš.
    FEEX
    FEEX --- ---
    Ale aspoň 3cm plísně :)
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    SANCHA: pokud je to v inzerátu tak si pod tim představ že když odloupneš vevnitř sololit tak pod nim najdeš 2cm napůl vydrolenýho polystirenu :)
    RAJCAK
    RAJCAK --- ---
    SANCHA: obvykle vata nebo polystyren . ppř kombinace objího . tak 10 cm . to si myslím bude takovej standart u typu Orličan .
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    Ahoj vespolek. Chtěla bych se zeptat, co si mám představit pod pojmem zateplená maringotka? Mám na mysli čím bývají zateplené a jak silná je ta vrstva třeba. Děkuju
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    RAJCAK
    RAJCAK --- ---
    NOMAAD: malý kamna Petry . Koupíš je v kdejakym bazaru za pár korun . Trenýrková teplota do patnácti minut .
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam