• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    ono de imho hlavně o to, že maringotky sou momentálně hodně hipsta cool, každý chce bydlet nezávisle a alternativně a rozjel se kolem toho solidní büznüs
    TSOH
    TSOH --- ---
    HOMBREEE: no jak jsem kupoval asi pred 9 lety a tenkrat mi to přišlo levnější než čtu inzeráty ted... ale vetsina lidi si myslim chce koupit maringotku která je funkční... pokud narazíš na nějaký inzerát s rozpadlou boudou na podvozku tak to bude opravdu za půlku částky co máš v inzerátu... možná by stálo i za pokus obvolat nebo obeslat e-mailem šroťáky... ale je fakt, že ty ceny zas tak furt nesleduju..
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    HOMBREEE: onehdá sem to tu řešil. pokud vynecháš slovo "maringotka" tak ten podvozek seženeš do desítky
    HOMBREEE
    HOMBREEE --- ---
    TSOH: ceny maringotek už nějakou dobu sleduji. Jen opravdu výjimečně je cena pod 20 000kč s tím, že si ji musím dovézt odněkud z Moravy nebo je dlouhá 4m. Takhle to mám 100km a odvezu si podvozek na valníku za autem sám. Nebo máš zkušenost, že se dá sehnat stará maringotka kolem 10 000kč?
    TSOH
    TSOH --- ---
    HOMBREEE: řekl bych že drahý... kup nějakou starou maringotku na rámu.. strhni ji a rám natři... budeš tak na půlce investice... (a pak jde samozřejmě o čas do toho vložený..)
    HOMBREEE
    HOMBREEE --- ---
    Zdravím,

    myslíte, že je to výhodná koupě podvozku pro stavbu maringotky?

    Podvozek maringotky - Sbazar.cz
    https://www.sbazar.cz/urbanpetr108/detail/21062005-podvozek-maringotky
    FEEX
    FEEX --- ---
    To máš napsaný obráceně, ne? Přišli by mi logicky, že na metr horizontálně dva vertikálně..
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    ono by taky neškodilo v létě ty kamna rozebrat, vnitřek přemazat kamnářskou hlínou, zatěsnit dvířka, roury a tak. pak to nebude čoudit ani při zatápění ;) ty moje petry v dílně vypadjí zevnitř hrozně, ale mám je v dílně. kdybych u toho měl spat, tak se k tomu trochu chovám.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    Urcite je dulezita vertikala, nicmene velky vliv ma atmosfericky tlak a teplota vzduchu. Dokonce mam nekdy pocit, ze kdyz tlak nekdy "sedi dole", tak je to vyznamnejsi nez nejaky ten stupen celsia.
    Ja to pak resim tak, ze treba nepouzivam noviny, ale pepo, mam vychytany velikosti trisek a trochu si s tim fajrem vyhraju a rozhorivam postupne...
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    to dava smysl :) urcite to ma co delat s atmosferickym tlakem. ja su pamatuju, ze u kamose v roubence se nejdriv do komina (pres cistici dvirka) davaly shoret zmackany noviny. presne proto aby se komin zahral
    EMK
    EMK --- ---
    DOKKTOR: hele je fakt, že když tady bylo v noci -20°C tak to hulilo.
    EMK
    EMK --- ---
    PEEP: před pár dny když jsem je instaloval.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    a neni to jen tím, že je zima? mám v dílně petra, komín má tak 6-7 metrů a čoudí to při zatápění, čili když je studený komín. viděl bych to tak, že když ti to přes noc vyhladne, tak to ztratí tah
    PEEP
    PEEP --- ---
    EMK: kdys naposledy cistil komin?
    EMK
    EMK --- ---
    KRALIK: no, něco na tom bude.
    Ale začalo se to dít až teď. Předtím sem několik dní topil a v pohodě.
    Co jsem tak pochopil, tak tam původně byly Petry.
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    EMK: muzes mit samozrejme jen zasrany trubky nebo nejak spatne dolehajici spary, ale spis to bude malo vertikalnima metrama. uz jsem to tu nekdy psal a opakuju, ze nevim, kde jsem k tomu prisel, ale mel bys mit na kazdej metr vertikalne 2 metry horizontane a za kazdy koleno snad pul metru navic. proste aspon 2-3 metry nahoru zvenku mariny
    EMK
    EMK --- ---
    KRALIK: já si to myslel no.
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    EMK: jo, malo ti to tahne.
    EMK
    EMK --- ---
    Zdar vespolek, určitě spousta z vás má v maríně Petry.
    Já je teď pořídil taky, ale mám jeden problém.
    A to ten, že mi občas hulí dovnitř.
    Někdy jen když zatápím, ale občas i v noci a to už je problém.
    Nevěděl by někdo proč?
    Nemám ještě zvednout komín, nebo tak něco?
    Díky za jakékoliv nasměrování. ;)
    MASOO
    MASOO --- ---
    CUKI: ruzny redukce prodava meva roudnice nad labem, ale nevim, zda je to to, co potrebujes (a neni to v praze no...)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam