• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    CoolDry | COOLDRY 5 litrů | COOLDRY
    http://www.webareal.cz/cooldry/COOLDRY-5-litru-d2.htm
    sice drahý, ale prej dost funkční
    a prej i v hornbachu maj nějakou stříbrnou odraznou. je to dobrý i na zimu.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    na druhou stranu je to trochu jak pest na oko. kdyz teda nemas marinu v primorskym mestecku :)
    NYA
    NYA --- ---
    ZATAMOKO: Ja mela prvni leto pozink natrenej tmave cervenou a marina se ohrala rychle uz dopoledne. Pak jsem dala jednu vrstvu bile a rozdil byl velkej, cele dopoledne byla teplota ok a celkove pres den taky lepsi.
    Tak na zaklade sve zkusenosti mohu doporucit natrit, ale bilou:)
    KCE
    KCE --- ---
    já bych dal pozink a ten este natrel ;) ale spis na bilo, podle mě to rozdíl dělá značnej
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    KRALIK: on už to je lak přímo od výrobce, je to BlachProfil T18 ECO, tak bychom ani nic nenatirali :)
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    ZATAMOKO: skoro bych rekl, ze s 15 cm vaty je to fuk. ja mel cistej pozink + 5 cm vaty a odpoledne uz bylo vevnitr k nevydrzeni. no a ten pozink samo casem trochu lisku chytne. takze bych to spis natrel. vydrzi to dyl.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Mám další konstrukční dotaz .)

    Nemůžeme se shodnou na barvě střešní krytiny. Bude to trapézový plech a možnosti jsou čistej pozink nebo RAL8017 (čokoládově hnědá = tmavá).

    Je to velkej rozdíl co se rozpálení na Slunci týče?
    Izolace bude 150mm vaty.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAHUTA: přesně tak
    Bude tam uvedeno co to je a jaké to má využití, přípustné využití a vyjímečné využití.
    Jelikož není nikde napsáno, kdo tu vyjímku uděluje, můžeš použít i to.
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    CUKI: UP? jako Uzemní plán?
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAHUTA: Na tom trvalém travním porostu je důležité co je napsánu v UP.
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    TSOH:
    CUKI:
    jako stavebního pozemku mam mraky-600m, zastaveno jen 55m. Problem je že se s marinou na stavební nedostanu. Dobre místo je na pozemku psanem jako Trvalý travní porost-cca 1ha - na kterém jsou z 90% 40-ti lete stromy,křoví i jungle a vzrostlé nálety. Samozřejmšě se mužu ptat na uřadech,ale nechci zbytečně poutat pozornost nějakou hloupou otázkou. Napadlo mne to uhrát na včelín+prostor na zahradní nářadí apd.
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: To záleží na charakteru stavby, většinou ten nejbližší pozemek okolo je také stavební. Vyjímkou jsou rozsáhlé pozemky, do kterých je stavba třeba i dodatečně umístěna.

    Běžné je to například u hájoven, vechtroven, bývalých obydlených zemědělských usedlostí,.. Zpravidla se jedná o oplocenou oblast.
    MAHUTA: Vše zjistíš snadno z územního plánu a KN jak na tom jsi ty.
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: Pokud se, ale jedná o samotu, která bude mimo zastavitelné území obce, tak tam je stavební pozemek většinou jen pod stavbou ne ? Nebo tak mi to alespoň vysvětlovali na uřadu..
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: Marina bude z pohledu zákona vždy jen stavba do 25m2 na stavebním pozemku, na kterou nepotřebuješ an i ohlášení. To CHKO nemá moc vymahatelné pravidla jelikož jsou dost neurčitá.
    To se používá ve fakt extrémních případech-bohužel.
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: no, ale zase to CHKO ... ale, asi bych se toho na jejim místě nebál..
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: Tam kde je dům je z 90% automaticky stavební pozemek, takže je to ok. Akorát u větších pozemků se stane že je zastavitelná jen nějaká část. Tam bych se toho asi nebál pokud se umístí nějak rozumě.
    TSOH
    TSOH --- ---
    MAHUTA: u toho domu to tak nebije do očí... ale asi to bude hlavně o tom ,, kde neni žalobce, neni soudce,,
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    MAHUTA: ty mariny resej hlavne ve stredoceskym kraji a jinych exponovanych mistech... do Karpat z Prahy daleko, vis jak :)
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    MAHUTA: tak se jdi zeptat... jen na sebe možná zbytečně upozorníš, když to dva roky ikdo neřešil
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    SMYSLOV: jasně, jsem na samotě v CHKO B. Karpaty,kamoš tu u mě ma marinu a vim že to není legal ,nicmeně už 2 roky ok. Bude si ji odvažet a přemyšlim o marině pro navštěvy,pro děcka když prší,pracovnu apd. Mam domek,pozemek na samotě,bydlet mam kde. Není to rozdíl takto? nezaleží to třeba na obci? nedohledal jsem nikde uspokojive odpovědi...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam