• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    NYA
    NYA --- ---
    SIHAJA: nikoho, kdo by mel takhle prtavou marinu neznam. Zalezi, co od ni chces, na bydleni je clovek rad za kazdy metr.. Kdyz chces mit kuchyni a potrebujes ulozny prostor. Taky muzes chtit misto pro neco jako dilnu..
    Kazdy ale potrebuje ruzne mista.. U nas ve vsi maji zakladnu dva, co maji postavenou obytnou nastavbu na landroveru, je to fakt prtavy, ale vejdou se oba:)
    SIHAJA
    SIHAJA --- ---
    Máte někdo zkušenosti s tímhle typem maringotky? https://www.sbazar.cz/pesekjakub/detail/25646421-maringotka
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    TSOH: zaizolovat celou trubku ve venkovní části (udělat dvojitej) - mně to jinak hrozně dehtuje
    KCE
    KCE --- ---
    ja mam kolem komina uz asi 5 let klasickou skelnou vatu jeste z dob komunismu :)
    TSOH
    TSOH --- ---
    PHRASE: co přesně s tim budeš dělat ? obalit komín v místě kde prochízí skrz strop (stěnu) ?
    na toto bych řekl, že je lepší http://www.krby-turbo.cz/cz/7779.keramicka-snura-do-dvirek-kulata-10mm-cena-za-1m/ ale jak říkám, nevím co chceš přesně řešit...
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    Ahoj, nechcete se někdo složit na balík minerální izolace 2 cm tlustý (potřebuju obalit komín) nebo nemáte někdo zbytek pls?
    MASOO
    MASOO --- ---
    JEAGER666: taky bychom nepohrdli
    MASOO
    MASOO --- ---
    CUKI:
    KCE: jdete s tema lambdama uz do prdele;)
    JEAGER666
    JEAGER666 --- ---
    Čus, nezbyl vám někomu kus celotexu( nebo ekvivalentu) 5cm cca 50x50cm? potřebuju zadělat díru po komínu a nechce se mi kupovat celou desku.....
    CUKI
    CUKI --- ---
    KCE: Odpovídal jsem na:

    "PANPOSPA --- --- 10:11:56 6.10.2017
    CUKI: mám na mysli normální plechovou dodávku.. jde mi o to, že si kousek níž psal, že se mirelon až na vyjímky nepoužívá jako izolace, což je podle mě kravina, protože na zateplení dodávky je ideální... proto se tě ptám, čím bys teda zateplil dodávku"

    Bavili jsme se o dodávce a mirelonu a ty aniž by jsi si to přečetl, řešíš maringotku, kamion a PIR???

    Takže z v tvém textu žádnou logiku nevidím.

    Na maringotku je to něco jiného a i tam bych za sebe šel do stříkaného PU, nebo něco na ten způsob, pokud by se zateploval jen mezi prostor. Jinak bych šel do nějaké kvalitní vaty na vnější k-ci vnitřního prostoru.

    Jak jsem psal mirelon jsem 2cm neviděl takže ani nevím jestli je to deskový materiál nebo nějaká role. Nedokážu si to dost dobře představit.
    KCE
    KCE --- ---
    obrazek je ten pir, vyplyva to z logiky textu
    a tady neni rec o dodavkach ale maringotkach, ty kastle jedna
    CUKI
    CUKI --- ---
    KCE: Promiň ale ten obrázek není mirelon ani náhodou.
    To vyvaření je problém nicméně řešitelnej. Tyhle desky musíš taky nějak přilepit a lepidlo nebude zrovna košér, že?
    Nevím čemu říkáš blemcaný PU, ale ten o kterém mluvím já má v reálu lambdu 0,024-0,025 Tedy skoro polovička toho mirelonu.
    Deskový PIR jsou samo jinde. To si ale do auta dodávky nedáš, na to budeš potřebovat nějakou kastli.
    KCE
    KCE --- ---
    ty vole cuki.. ne kazdej si chce oblemcat dodavku puckem..
    udelal sem nekolik dodavek 3cm miralonem s alu vrstvou a u sebe mam 3cm fasadni polys a pres to 3cm miralon s alu. a kdyz sem pridaval okno, jednoduse odlepim, vyriznu, vratim.. to samy nejaky opravy karoserie atd. az ti nekdo nabori bok nebo ti uhnije podbeh, sem zvedavej jak to budes vyvarovat aniz by ti ta pena vzplala..a nasledne cely auto
    kdyz uz je rec o lambdach, ja ted delam kamion pir deskama s alu, to se s blemcanym pu neda srovnavat ani v ty lambde, ani nasakavosti, o pozarni bezpecnosti nemluve. zameckovy spoje, desky az 1200x2400. (nejen) do maringotky ideal...


    ..a kdyz je to pro nekoho drahy, je ted novej model xps, s lambdou blizko tomu pir, jen ta pozarni bezpecnost pokulhava..
    Synthos XPS Prime D 30 L - Styrotrade, a.s.
    http://styrotrade.cz/cs/produkty/spodni-stavby/extrudovany-polystyren-xps/synthos-xps-prime-d-30-l/
    CUKI
    CUKI --- ---
    doplnění polyuretanových desek stříkanou polyuretanovou pěnou ITPUR S48: http://www.polyuretan.cz/cs15-.html?ref=163

    tohle se pak dá jednoduše zarovnat.
    CUKI
    CUKI --- ---
    GESTO: Pokud má 2cm a není hlazená tak reálnou má něco kolem 0,04 (udává se 0,038). Jenže ty co se používají jako kročejová izolace jsou na tom prakticky vlivem zpracování mnohem hůře.
    Přiznávám že tu 2cm širokou jsem nejen neviděl praktický test, ale ani jsem ji neviděl prodávat. Pokud by z jedné strany byla hliníková fólie, byla by to velká výhoda. Pak by to stačilo přelepit parotěskou ve spojích a nebylo by to marné. Otázkou je která dodávka má dostatečně rovné povrchy, aby se to dalo nalepit napřímo. Respektive nevím jak bych si s tím poradil.
    Pokud má někdo nějaký link na tu 2cm verzi, tak nepohrdnu.

    Jinak bych doporučil spíše toto:
    https://i0.cz/s/nosf/e3OhQ4/833518.png
    Stříkaná izolace automobilů | stříkaná izolace-izoláček
    http://www.izolacek.cz/strikana-izolace-automobilu.html

    Zde je lambda téměř poloviční, což v malém prostoru, kde bojujete o každý cm nutnost.
    Dá se pěnit přímo z klasické stavební pistole, ale je na to speciální typ láhve která stojí skoro 400Kč. Obyč pěnou bych to nedělal, protože poměr nadouvadla je neznámý. A výsledek taky.

    GESTO
    GESTO --- ---
    DOKKTOR: a ja narazim nato ze stou lambdou nema pravdu. Stim zhotovenim toje jasny, zase nepotrebujes paroteku kterou stejne jinak musis dat.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    GESTO: řekl bych, že naráží na to, že to musíš lepit celoplošně, jinak ti pod tím bude kondenzovat voda a reznout kastle.
    MASOO
    MASOO --- ---
    MARTINAA: vy ste meli ten skvelej s alu vrstvou, to je jeste jinaci liga;)
    GESTO
    GESTO --- ---
    CUKI: lambdu to ma stejnou jako vetsina izolacnich materialu a narozdil od vetsiny z nich nesaje vlhkost..
    MARTINAA
    MARTINAA --- ---
    PANPOSPA: my jsme miralon v dodavce meli a dobry, klidne bych do nej sla znova
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam