• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    MARINGOTAK: viz nastenka!
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    Ahoj. Nevi nekdo o zateplenem mobilheimu ve slusnem stavu? Interier nemusi byt top, jakoze stul a sedacky tam nemusi byt, periny taky ne, to se necha sehnat, ale topeni by tam melo byt finkcni, klidne i kamna na drevo, jestli se to vubec dela.. Cena okolo 100 000 Kc a nekde pobliz Nymburska, aby jsme to nevezli z Brna, rozpocet je uz tak napjaty.

    Ptam se abychom nenaleteli podvodnikum, jako tem, co sekaji ty rozpadajici se maringotky.

    Za info dekuji pekne
    MARINGOTAK
    MARINGOTAK --- ---
    zdravím, má někdo zkušenost s výrobcem panem Navrátilem a kvalitou jeho Maringotek? Ta inspirace (zelena maringotka dole je udajne od p.Navratila). Děkuji
    MASOO
    MASOO --- ---
    KCE: mám traktor, domov, cestu, zem, nic víc nepotřebuji;)
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    PHRASE: S tím pánem teď po telefonu hodně mluvím:)

    Je moc milej a vstřícnej, ty maringotky dělá na zakázku a má podval a maringotku,co my kupujeme (ne od něj), nám bude převážet (a hodil výbornou cenu!). Dám pak reference, zda bylo vše ok. Kupujeme nakonec hotovou s diy sedlovou střechou, takže budeme hodně vysoký i hodně široký.
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    tady ještě jedna moc pěkná inspirace, co teď koluje na fb


    tady k ní víc fotek
    Maringotka - Praha - Sbazar.cz
    https://www.sbazar.cz/moninavratilova/detail/47278230-maringotka

    Tolik světla uvnitř, to chceš!
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    tady jedna inspirace ze stavby vlastní maríny na podvozku
    Bydlení v maringotce – Honza Němec
    http://www.honzanemec.cz/tiny-house/
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    MASOO: Víceméně ano. Nic tam nekupujeme.
    MASOO
    MASOO --- ---
    LALOBA:
    ROLEX: Melnik je ale ta stara pisnicka se zelenym naterem a natrenejma kolama, ne?
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    MARTINAA: vykaslat. ale udelej si nad tim strechu, at mas marinu v suchu. nebo aspon v rovine, at ze strechy nekape voda na steny
    MARTINAA
    MARTINAA --- ---
    poraďte, čím natřít maringotku.. a jestli vůbec. je kupovaná od překupníka, tzn. zvenku odprejskává tlustá vrstva zelenýho nátěru, pod tím vyschlý starý dřevo. dřevo chce jasně vyměnit, ale letos to určitě nedám. přemýšlím, jestli je vhodný to aspoň do té doby něčím natřít, napustit... nebo se na to úplně vykašlat?
    CUKI
    CUKI --- ---
    BALOSH: Ber to jako dobrou zkušenost, teď už víš co je jaký problém a proč to dělat tak a nedělat jinak.
    A sklon? Dříve měli domy podlahy ve sklonu aby voda mohla odtéct :-)
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    Za mě určitě stavba nový radši než rekonstrukce :-/ znova bych se do toho už nepustil. Všechno shhnily, šrouby zarezly, všechno krivy, zkroucený a pohybující se.

    Nejhorší co se mi stalo, prodlužoval jsem o metr dylku, mezitím mi odpadlo vypodlozeni na druhy straně a ztratila se rovnost. Takže moje přístavba je vodorovné a zbytek maringtky padá z kopce do strany nebo naopak :D moc piva a slunicka najednou no
    JAMES23
    JAMES23 --- ---
    ROLEX: Máš pravdu, ale připrav se na fakt tězkou dřinu a cca půl roku až rok... Volil bych komprimis, něco se stěnama, ale bez izolace (EPS na nahovno ty chces aspon XPS neco PIR/PUR jak psal KCE)
    LALOBA
    LALOBA --- ---
    ROLEX:vlastni stavba je super napad, ale neni to za 3-4 tydny bydlet. ta od melnika vypada dobre, cena asi odpovida.
    ja bych asi na vašem místě zvážila, jaký typ a délka mariny by mě (vám:) vyhovoval. Němka mi přijde praktická, že má 2 místnosti, 9 metrová je taky o něčem jiném, než sedmi, je to pokoj navíc :) Pro bydlení ve dvou na stálo mi to s odstupem přijde dobrý kriterium výběru krom ceny, stavu atd.
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    vlastně čím dál víc si říkáme, že podvozek a vlastní stavba je nejzajímavější a hlavně nejkvalitnější řešení..
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    maringotky Urbánek u Brna: je to takovej kolotočář a maringotky jsou, zdá se, jen nakoupený a přetřený a drahý. Byli jsme se podívat i na tohle (https://nemovitosti-reality.hyperinzerce.cz/...zerat/14349316-prodam-maringotku-nabidka-brno-venkov/) a to vlastní moc milý pán a o Urbánkovi nám neříkal nic hezkého a tak nějak nám potvrdil naše obavy. Jo na tý jeho maringotce je teda dost práce.

    co nás docela zajímá je toto (https://auto.bazos.cz/inzerat/92146293/Maringotka.php) , je to moc hezky udělaný, v podlaze a stěnách polystyren, ve stropě vata. Nic moc okna ale ty se dají vyměnit. Z toho vzorku, co jsme zatím stihli vidět na živo či na inzerátech, tak mi to vlastně připadá jako slušná cena, v ceně dovoz na místo. Mám dobrý pocit z těch lidí, co to vlastní i z tý mariny samotný.. Nevíme, přemýšlíme..

    Koupit podvozek a postavit to sám: moc si na to netroufám a chceme (potřebujeme) vlastně za cca 3 - 4 týdny bydlet. Je to vlastně nejlepší varianta, víš co tam ja za materiál a děláš si to prostě dobrý, chce to ale více času a prostor na to:/
    CUKI
    CUKI --- ---
    KCE: Tak tak. Do mariny kde je problém s místem na izolaci je to asi jedna z mála schůdných variant.

    ROLEX: tobě radím ale spíš popřemýšlet jestli si jí nechceš raději postavit, nebo nechat postavit. Jistě v okolí někoho najdeš.
    Klasická marina po rozumném zateblení bude jen taková úzká chodba. Pokud koupíš jen podvozej můžeš i udělat širší.
    FEEX
    FEEX --- ---
    SMYSLOV: je pryč :/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam