• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    FATALLUBA
    FATALLUBA --- ---
    SUOTAM: Mam presne tyhle palubky na baraku a vrele bych Ti doporucil za ty penize koupit neco jineho.
    1) jejich kvalita je diskutabilni. Prkna krivy jak hokejky, tudiz prorez jako debil.
    2) na AB kvalitu pomerne dost defektni
    3) nutno stoprocentne predvrtar, nebo pouzit Rapitec nerez.srouby s predvrtanim

    Jako alt.obchod zkus palubky Koten z Jihlavy.
    Novinky » PALUBKY KOTEN JIHLAVA
    http://www.palubky-koten.net

    Pak si taky myslim, ze bez venkovni izolace budes mit v marine peklo. I kdyz to das na rost a vytvoris provetravanou mezeru, tak Ti to rozpaleny plech neochladi.

    Asi bych si nastudoval nejakou difuzne zavrenou skladbu a podle toho to udelal. At v tom nevyteces za velky penize a nejsi zklamany.

    https://www.knaufinsulation.cz/řešení/difúzně-uzavřená-obvodová-stěna-dřevostavby
    CUKI
    CUKI --- ---
    SUOTAM: Aha 2cm už nějakou f-ci maj, No já se právě setkávám s tím, že tam často ta mezera není, ale i tak bych místo mezery raději přidal izolaci.
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    a mozna si to spatne pochopil, 5mm je mezi jednotlivejma palubkama , mezi oblozenim a plechem budou minimalne 2 cm.
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    CUKI: nevim z ceho usuzujes,ze dreveny oblozeni,ktery zamezi tomu,aby se rozpalil plech o nicem.
    a ze musi bejt za folii mezera je jasny a mam to v planu,jinak bych ji tam nedaval zejo
    CUKI
    CUKI --- ---
    SUOTAM: 5mm je fakt o ničem. navíc pokud nezajistíš cirkulaci, tak bych s nějakým zlepšením nepočítal.

    SUOTAM: Od reflexní folie, kde není žádná mezera si taky nic moc neslibuj, koukej na měření nezávislé zkušebny a ne na to co říká katalog.
    Raději bych přidal tu stříkanou PU. Každej cm se počítá.
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    mame to na celorocni bydleni, jinak bysme to tak obri nedelali:)
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    SUOTAM: pecka máš to promyšlený! a je to myšlený tak že budeš bydlet celoročně?
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    SMYSLOV: do podlahy budu davat topnou folii, da se instalovat primo pod podlahu, takze nebere misto jako topny kabely. jinak davam vsude 6cm strikany, na podlahu 8cm extrudaku. plus sunflex folii a topnou folii.. tak to snad bude dostacujici
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    SUOTAM: Tak ono Rhombus je anglicky kosočtverec. pro nás co nemáme PC v češtině, nebo dokonce(!!!) nepoužíváme google je výsledek hledání např https://duckduckgo.com/?q=rhombus&ia=web = )

    a navíc je ta palubka dokonce "tvar RHOMBOID"! = D

    (jestli je to terminus technikus pro lidi palubek znalé tak jsem rád poučen. = )
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    SUOTAM: já měl orličana dovnitř přišlo na původní izolaci a obložení dalčích 3cm polysterenu s parotěskou a palubky na vejšku... a do střechy jsem nevlez to byl plán na později takže tam byla původní... jen jak píšu v létě slušný peklo naštěstí po západu slunce to šlo celkem rychle vyvětrat a plech rychle vychladl... jen jestli se chystáš na trvalé žití my jsme to měli jako tři roky chatu v který jsme trávili celé léto a čtvrtý rok jsme dali celoroční žití... po mejch zkušenostech bych si střechu ošetřil důkladně a stejně tak bych měl topení v podlaze
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    SUOTAM: prvni odkaz na googlu. jinak se da sehnat o pulku levnejc
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    Obkladová a pohledová palubka SECA sibiřský modřín RHOMBUS 24x68x4000 mm | Stavebniny DEK
    https://www.dek.cz/...24x68x4m-8ks-bal?gclid=EAIaIQobChMIvOaBrt2T5AIVF6maCh0FHwxNEAAYASAAEgI1o_D_BwE
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    Co si mám představit por Rhombusem..? = )
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    ten rhombus se instaluje s 5mm mezerama takze je to dost vzdusny.
    strechu sem puvodne planoval dvojitou,taky s vzduchovou mezerou,ale z toho zatim seslo. kazdopadne co sem koukal ted v chorvatsku,tak tam maj uplne vsechny karavany dvojitou strechu,vedi proc..
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    kolik cm izolace si daval?
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    SUOTAM: no já měl izolaci jen zevnitř a léto umělo bejt peklo... co jsem nestihnul tak jsem chtěl střechu natřít odraznou barvou... jen se ptám vzduchová mezera snad bude makat... čekaj nás do budoucna velký vedra
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    strikana izolace zevnitr, zvenku nic,tam jen vzduchova mezera. ale ocekavam ze to v lete bude fungovat dobre,slunicko se opre do toho obkladu,ale plech se nerozpali..
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    SUOTAM: a mezi ten rošť půjde izolace?
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    pozinkovany plechy 0,8,lepeny+nejtovany.
    oblozeni sem jeste moc nepromejslel,ale bude to zas nakej rost z lati nebo a na to navrtany oblozeni.


    FOSSIL666: jo tos byl ty,ja te vubec nepoznal:)
    KCE
    KCE --- ---
    FEEX: by me taky zajimalo. a taky jestli je to hlinik, zelezo nebo inox
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam