• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    BILLIUS: mráz je hubí až při -15°C..... https://www.bing.com/search?q=%C5%A1t%C4%9Bnice+dom%C3%A1c%C3%AD+a+mr%C3%A1z&;qs=n&form=QBRE&sp=-1&pq=%C5%A1t%C4%9Bnice+dom%C3%A1c%C3%AD+a+mr%C3%A1z&sc=10-21&;sk=&cvid=6EAFD6B268954DA59D764CB774C98344&ghsh=0&ghacc=0&ghpl=
    Je otázka, zda dostaneš ten mráz do škvír a skulin kde by mohlo být o zrnínečko tepleji........držím ti palce aby se likvidace podařila dočista dočista!
    BILLIUS
    BILLIUS --- ---
    BILLIUS: [update/snad solved] k stenicim. vse jsem vypral, utrel, vysal, vykouril necim podobne sirne svici, vystrikal ATAK MikroCif a nakonec na 3 dny prohnal ozonovacem. nevim jak dlouho trva kdy populace zviratek mozne zase ozije. jen musim rict, ze 3 tydny a zatim klid. tak zaklepavam a pripadne pojedu v zime na dovolenou a necham je tu vsechny umrznout!!! preji vsem bezbrouci bydleni
    MAWRHIS
    MAWRHIS --- ---
    BILLIUS: ozonovac jsem zrovna chtel navrhnout, my ho celkem uspesne pouzivali k likvidaci smradu koure. Tak drzim palce aby se ti nenastehovaly i do auta :).
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    BILLIUS: tam je dulezity, aby se zamezilo preziti stenic v ruznejch sparach a hlavne zdech. tzn. ze pokud mas nakou vapor barrier v ty maringotce, tak abys ten prostredek nasprejoval tak, aby dosahl az na tu vapor barrier pod drevama a taky v elektrickym vedeni, kam se casto uchylujou v pripade prave naky exterminace. ta firma co byla u nas mela s sebou specialne vycvicenyho psa bigla, kterej je vycenichal a ukrejvaly se mimo jine taky v zasuvkach a ve skvirach kolem nich. takze ta firma vypla elektriku a do vsech zdirek od elektriky strikali ten prostredek a pak zalepovali izolepou, aby to tam pusobilo. tak snad budes mit stesti a uspejes a zbavis se jich. ja sem si uzil svoje..
    BILLIUS
    BILLIUS --- ---
    DEVIL: Vse jsem vypral na 90. Ostatni veci do pytlu a do vyhrateho auta za okno. Pouzil jsem doutnak na stenice a vse vysprejoval. V samotne maringotce jsem potom na 4 dny pustil ozonovac. Potom by nemelo nic prezit, ani ja. Tak uvidime, jak to dopadne.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    BILLIUS: ja sem vsechny veci co sem mel dal do pytlu a nechal 3 dny venku v -40ti. novy matrace i ty perovaci podlozky, zalepil vsechny skviry kolem zasuvek, zavolal deratizery, ktery celej byt fumigovali a 24 hodin se tam ten sajrajt nechal pusobit...
    doporucoval bych jak rika anonka, zavolat naky firme, protoze jakmile nekam zalezou a tam prezijou, tak to cely budes opakovat do nekonecna. nebo nechat maringotku uplne promrznout par dni
    ANNONKA
    ANNONKA --- ---
    BILLIUS: vím od babičky - vynést všechno z bytu, vybílit vápnem, nábytek venku rozebrat pokud jde (postele, možná skříně), vydrhnout lyzolem a mazlavým mýdlem, uschnout na slunci!, co lze vyvařit to vyvařit, co nelze to spálit (čalouněné). Celý činžák naráz, jak jedna přežije je zle.
    V dnešní době nejspíš povolat deratizátora, vlastně ti na hmyz se jmenují asi jinak ....
    BILLIUS
    BILLIUS --- ---
    Ahoj, nemate prosim nekdo zkusenost se stenicemi? Exterminoval jsem je konkretne v drevene maringotce biocidnim insekticidnim kourem a v druhe fazi ve spreji a napada me tak, ze se radi schovavaji ve vselijakym zakouti, v kterych je nejspis nedokazu zahubit. Nebo nemate nekdo nejake rady jak jste se jich ucinne zbavili?
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    GASPODA: vzdyt jo.. byl to jen pokus o humr
    GASPODA
    GASPODA --- ---
    HEJSEK23: kola na spalkach me jeste netrkly, cece, zatim spalky plnej pouze podpurnou a antihoupaci funkci ;) kola stejne nemam moc kam schovat, abych setril pryze nebo co... ;)
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    GASPODA: to zni dobre! 🤭😁
    jakoze mas kola na spalkach? cece tje hodne genialni
    GASPODA
    GASPODA --- ---
    HEJSEK23: mam to na kolech i na spalcich, jako uzemneni beru oj zapichnutou do zeme, ale k FVE mam i zemnici tyc... mozna alespon pro zasmani zkusim dotaz na mistni firmu, co mi reknou... abych nevyrobil nejakej lapac blesku.. :)) selskym rozumem jde blesk cestou nejmensiho odporu, kterej uzemnenim strechy asi trochu snizim, ale imho nevyznamny...
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    GASPODA: jednou sem to taky resil a bylo mi receno ze je to blbost. tak uz sem to pak neresil. 😎
    btw. Mas ji na kolech nebo na spalkach?
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    GASPODA: mel bys pozvat hromosvodare a nechat ho posoudit,jestli je tam hromosvod potreba, pokud jo,tak by ho tam mel odborne namontovat. Delat to jen tak svepomoci muze byt kontraproduktivni
    GASPODA
    GASPODA --- ---
    Cau lidi z maringotek.. Mame na marine 4xFVE panely na plechovy falcovany strese. Strecha je dost pravdepodobne neuzemnena, ptze marina ma drevenou konstrukci. Mam v planu to prizemnit CY16 dratem, aby to nekomu nedalo slupku - z terasy je to v dosahu. Otazka, co blesky tresky, zatim jsem to neresil, rovina, vsude okolo stromy, asi 25m vzdelene mensi VN na sloupech, nekdy se objevuje nazor, ze radeji nechat neuzemeny, na druhou stranu tam ta FVE muze asi indukovat napeti.. Hromosvod samozrejme nemam (mel bych?). Resim kraviny? Je to maly? Samozrejme to nema zadny revize na elektro, zeano..
    ZETOR_13
    ZETOR_13 --- ---
    TSOH: ochranne pasmo znamena, ze objekt jako takovy chranen neni, ale nesmis na nem delat upravy, ktere by ohrozili raz pamatky. Takze cokoliv vyridt je podstatne slozitejsi, vcetne treba kaceni stromu.
    Dal uz by to chtelo vedet vic. Osobne tipuji, ze karavan u pamatky vetsinu lidi nasere. Urcite pokud ji to zastini nebo je to na navsi u kostela. Ale treba decentni maringotka vedle zriceniny v lese by projit mohla. Pokud jde o pasmo kolem zony, tak se mozna nenapadny karavan nekde v rohu u vlastniho baraku ztrati. Jak rikam, chtelo by to detaily a fotky/ A samozrejme bude zalezet na bonzacke aktivite sousedu i navstevniku a vztazich s mistnimi urady
    TSOH
    TSOH --- ---
    TSOH: Jedná se o zastavitelné území obce, ale pozemek je malý a nelze na něm dle územního plánu ani chatka.
    TSOH
    TSOH --- ---
    Namá někdo zkušenost s tímto ,,omezením,, pozemku: ochr.pásmo nem.kult.pam.,pam.zóny,rezervace,nem.nár.kult.pam ?

    Mám trochu obavu, co by se ze strany úřadu stalo, pokud bych na to dal malý karavan...

    PHRASE
    PHRASE --- ---
    SUOTAM: super to mate, pekne to prokouklo!
    KHOLIS_T
    KHOLIS_T --- ---
    Ahoj, sorry za spam, nechtěl by někdo návěs skříňovej? Chtěl jsem do něj dělat bydlení, ale věci se změnily... Kdyžtak veškerý info PM.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam