• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    INDIANCentralizovaná správa stanic a ostatních prvků v síti - automation/monitoring/alerting a dalsi devops nastroje
    FIELDMAN
    FIELDMAN --- ---
    Hledám spolehlivý VDSL2 modem. Čím jednodušší, tím lépe.

    Prostě jen modem se switchem a možná DHCP (za tím budou dvě Aruby I.On). Aruba samotná nic takového nedělá (pokud nechci experimentovat s off-brand VDSL2 insertem do SPF traye)

    Poradí mi někdo?
    BISCUIT
    BISCUIT --- ---
    čau, potřeboval bych nastavit toto na ubuntu. Něco dělám blbě, nebo něčemu nerozumím. Zkrátka mi to nejde. Je tu někdo, kdo by mi pomohl třeba přes meet/zoom? Děkuji
    https://www.vpnusers.com/viewtopic.php?f=7&t=66786
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    udelej si na zacatku setup: nebo gather_facts: yes a pak volej include_roles podle var "ansible_distribution" treba
    VESNACH
    VESNACH --- ---
    tak zkusim dalsi a predesilam, ze jsem na ansible uplna lama...

    mam tenhle playbook

    Ansible apt update all packages on Ubuntu / Debian Linux - nixCraft
    Ansible apt update all packages on Ubuntu / Debian Linux - nixCraft
    https://www.cyberciti.biz/faq/ansible-apt-update-all-packages-on-ubuntu-debian-linux/

    ten jsem dal do /ansible/roles/updates/tasks/ubuntu.yml

    a chci tim aktualizovat skupiny [ubuntu_20] [ubuntu_18] [debian_10] co mam definovane v /ansible/hosts

    melo by stacit upravit hosts v playbooku na

    hosts: ubuntu_20:ubuntu_18:debian_10

    jestli jsem to pochopil korekt a pokud budu chtit aktualizovat centos, vytvorim si obdobne /ansible/roles/updates/tasks/centos.yml akorat pouziju yum modul, nebo to mam udelat jinak a lip?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    MAJA:
    ano bylo to pravama. dekuji
    MAJA
    MAJA --- ---
    RAGNAROK: práva ? do jiného adresáře (/home) se to chová stejně ?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Zkousim ansiblem clonovat git repo na remote.
    - name: clone test repo
    git:
    repo: "https://{{gitUser}}:{{gitPassword}}@reposerver/username/repo.git"
    dest: "/tmp/testdest/"

    to napise nasledujici:
    Failed to set a new url for orign: error: could not lock config file .git/config
    MAJA
    MAJA --- ---
    AQUARIUS: prošlo mi na posledním Debianu Buster, Ansible 2.9.19 ...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    AQUARIUS: na to sem este nemel koule, furt 2.9 a starej python2.7. Holt debian no ;)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    MAJA: koukam, ze pouzivas ansible.builtin.package, to je ale syntaxe 2.10 a novejsi... v CentOSu najdes standardne spis 2.9 (EPEL) nebo 2.8 (RHEL), coz me privadi k otazce do plena: kdo jste uz zmigrovali na Ansible 2.10? Tim, ze 2.9 je porad jeste supportovana, se do toho zrovna moc nehrnu.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    AQUARIUS: v praxi pak spis
    include "{{ ansible_distribution }}{{ ansible_distribution_major_version }}.yml"
    nebo
    include "{{ ansible_os_family }}{{ ansible_distribution_major_version }}.yml"
    protoze major verze maji tendenci se dost zasadne lisit, casto i ve jmenech baliku.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    RUDOLF: Jo, ale možná to dát do blocku, tomu jde asi dát podmínku.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    AQUARIUS: jj, já bych to taky udělal přes include, ale pochopil jsme že to tak nechce..
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    RUDOLF: lepsi bude include "{{ ansible_distribution }}.yml", tim zredukujes pocet tasku, ktery se prochazi
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    MAJA: myslím že můžeš použít něco jako when {{ansible_distribution}} u tasků, kde se to mezi distrama líší. Ale na ansible jsem měsíce nešáh, tak už si to nepamatuji..
    MAJA
    MAJA --- ---
    Tahle moje role instaluje a nastavuje zabbix agenta a instaluje to dvě package, které jsem zatím nenašel, že by se měly jmenovat jinak :-)

    O moc víc věcí to dělat nebude a nechci to zbytečně komplikovat.
    Samozřejmě není problém přidat pár řádků, spíš to chci tak jednoduše/stupidně/simple, jak to jen jde :-)
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    MAJA: modul package ti nevyresi rozdily jmen balicku mezi distribucema, viz ucebnicovej pripad instalace apache a plno ruznejch pythonnich nebo vseobecne lib* baliku
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    dyk sou to dva radky, proboha :D
    MAJA
    MAJA --- ---
    CHOROBA: tomu jsem se chtěl vyhnout právě :-) A Ansible ansible.builtin.package mi dal naději ...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    si pust na zacatku SETUP module a pak si udelej include_tasks playbook/{{ansible_distribution }}-repository.yml
    a udelej si debian-repository,yml, ubuntu-repository.yml.......
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam