• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GRANTORINOVýtvarná výchova - dětská tvorba, příprava v zš, zuš, sš i vš výtvarného zaměření
    - klub věnovaný dětské tvorbě i tvorbě lidí, co se připravují na výtvarné školy
    - edukační systém výtvarné výchovy v ČR i ve světě
    - možnosti vzdělávání, kurzy, rady, informace
    - v neposlední řadě galerie prací, které podle Vás stojí za to ukázat ostatním :)
    na nástěnce odkazy na výtvarné kurzy, literaturu, pedagogické instituce a vzdělávací programy pro veřejnost
    rozbalit záhlaví
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    LUSINDA: jojo Turnov je super :)
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    GRANTORINO: v realu to stojí míň. Muž do toho tak trochu dělá....mega je přestřelený. Jinak já mám tuhle střední....i voš byt jsem nestudovala doporučuju. Jinak stránky maj taky hrozný :-) https://www.sups.info/index.php/galerie/prace-zaku
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    LUSINDA: já tu cifru klidně I chápu, kdy3to bude skvělé řešený a budou tam kvanta přehledně roztříděnych informací, odkazů, prokliků a vizuálů, galerie prací studentů i medailony kantorů, historie avu... ale asi se do toho ani nikomu nechce nebo co :D
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    Mně se líbí třeba web Národní galerie a popravdě ve vizuálním smogu všeho druhu, se mi vlastně líbí i to logo, byť kontroverzní... Ale zas je to nějaký trend v grafice a nejsou ty dvě loga, který se vytahujou jako předloha a opis

    Výstavy a akce | Národní galerie Praha
    https://www.ngprague.cz/vystavy-a-akce
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    GRANTORINO: nový stránky školy stojí cca okolo milionu (ano nechápu tu cifru), ale je to tak :-(
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    LUSINDA: nemá.. Hledala jsem to tam taky různě
    fakt mne to překvapuje u těchto škol, v době, kdy to má kdejaká firma hezky přehledně udělaný, tak tyhle mišmaše sice origoš, ale není to praktický.
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    GRANTORINO: já vidím web pro středoškoláky, tedy co nejpřehlednější. :-) Hollarka ho v topu taky nemá
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    LUSINDA: to vim taky, ale když vlezes na web skoly, kde máš studovat design, tak by mohl teda vypadat líp... Je jasný, že když jdeš na malbu na AVU, tak nebudes řešit design webovek, ale dik za radu :D
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    jinak ani web UMPRUM co se týče přehlednosti není nej https://www.umprum.cz/ ale díky dílům studentů se na to dá aspoň koukat
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    GRANTORINO: nechtěj vědět kolik ten web stál :-D.....podle webu se škola fakt nevybírá :-) jinak scholastika je dobrá alternativa na ty kurzy.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    LUSINDA: tak tuhle novou variantu webu AVU jsem neviděla, strašný :D
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    LUSINDA: u kurzů, ne u VOŠ
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    GRANTORINO: viděla jsi web AVU? :-D scholastika má celkem pěkný výběr oborů
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    ATRECAL: neznam, koukám na web Scholastiky a teda už ten web nic moc... Ale jako samozřejmě dělejte všichni, co vás baví aspoň nějakou formou :)) vždycky je to individualni, kam to kdo posune, ale s tim estetickým cítěním je to ošemetne, ale tady mne do očí praští ta hrozná barevnost. Já bych tam nešla už jen pro ten web.

    Hollarka je holt nejvyšší level a je opravdu náročné se tam dostat... Vím, protože ji mám vystudovanou a minulý rok jsem připravovala jednu holčinu na tu střední a zustala mi bohužel o dvacet bodů pod čarou...
    ATRECAL
    ATRECAL --- ---
    GRANTORINO: Jasně, díky za info. Vím, co jsou to dny otevřených dveří, jen jsem to teď nějak pochopila, že tam si mám domluvit konzultaci... Zkusím se zapsat do nějakýho kurzu, (ještě Scholastika mi přišla docela fajn...) a uvidím, co mi tam poradí. Díky :)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    ATRECAL: případné práce se berou na konzultaci, což je individuálnějsi a kantor nasměruje, jak pokračovat v přípravě. Ty kurzy Hollarky jsou samozřejmě asi nejlepší variantou, ale dobře připraví i někteří pedagogové, kteří se těm přípravam věnují ve výtvarných ateliérech.
    Já znam akorát byvalou spoluzacku z Hollarky, která tam dostává lidi, Martina Babincová výtvarný atelier, ale určitě i řada ZUŠ,, DDM má kurzy a ateliéry na to zaměřené a ti pedagogové obvykle dobře vědí, co pomůže dostat se na kterou školu.
    Já znám přípravu na Hollarku, ale na Střední, na Vošku nevím a na stránkách to nevidím...
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    ATRECAL: den otevřených dveří funguje obráceně. Je to prezentace školy pro zájemce o studium. Takže naopak, zájemci si berou tužku a blok a škola je k prohlidce a zároveň tam sděluje, co nabízí, jaké má požadavky a dává prostor k dotazům. Ale bohužel se koná obvykle tak jednou dvakrát za rok a to už může být na kvalitní přípravu pozdě

    Doporučuji minimálně rok intenzivní pripravy 2-3x týdně, ale i to už musí být nějaké zkušenosti, jinak je to tak aspoň 2-4 roky pravidelně makat.

    A ta Voška fakt přesně vyžaduje možná ideálně kombinaci kurzu z Hollarky, věcná studie, zátiší, techniky kresby a Drawing Planet ilustraci a kreativitu, výtvarné řešení
    Určitě tužka, tuš, fix, úhel, grafické techniky i ty přípravné, linoryt, monotyp, tečkování, a malba, kresba hlavy.
    Kresba a ilustrace v médiích | Hollarka.cz
    https://www.hollarka.cz/cs/vos/obory/kresba-a-ilustrace-v-mediich
    ATRECAL
    ATRECAL --- ---
    GRANTORINO: Díky za odpověď. Moc nevím, kde začít - co si vzít na den otevřených dveří třeba na ukázku? Díky
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    ATRECAL: zachytila jsem až teď. Na tu Hollarku jsou přípravné kurzy na tu střední. Na vošku nevím.
    Ale pokud si tam domluvíš s někým konzultaci, určitě to bude nejlepší, když tam zajdes za někým.
    Nemám přehled, co chtějí na Vošku. Den otevřených dveří pokud bude řekne dost.
    ATRECAL
    ATRECAL --- ---
    Ahoj, ráda bych se aspoň zkusila připravovat na nějakou uměleckou školu, nemám ještě úplně jasnej směr, docela se mi líbí voš obor Hollarky - Kresba a ilustrace v médiích. Tak si říkám, že když začnu někde přípravným kurzem, tak tím do začátku asi nic nezkazím... Máte někdo zkušenosti s přípravnými kurzy právě Hollarky? Nebo třeba Draw planet?
    Předpokládá se nějaká úroveň, nebo jak vlastně začít? Chodím už nějakou dobu na figuru, absolvovala jsem pár kurzů kresby...
    Díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam