• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GANBOYMILITARY ANALYTICKA FOTOGRAFIE, aneb poznejme z jedne fotky co nejvic.
    nebude se jednat o tipovaci klob, ale o hru kde se ukaze fotka krajiny/objektu a skupina prispevatelu se vzajemnou diskuzi a uvahama pokusi o objektu na fotografii vytvorit co nejkomplexsnejsi informaci
    rozbalit záhlaví
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    EMIEL: no, to sice samozrejme dava smysl, otazka je, jestli v tom regionu malorazka je neco, co je opravdovy chlap ochoten vzit do ruky, aniz by mu to zkratilo prirozeni, chapes... ;-)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    EMIEL: Docela bych se bál že malorážka na ty svině nebude dost silná. Kdysi jsem se snažil eliminovat přemnožený velký hlodavce ve stájích. Napřed vzduchovkou, ale to bylo dost napikaču, protože pokud jsem je netrefil ze vzdálenosti pět metrů a míň, a to ještě do (nejlépe krční) páteře, tak to ty svině většinou rozchodily. Dokonce velmi rychle pochopily co znamená červený laser - jediný místa kde po nich uvnitř stájí šlo bezpečně střílet totiž byly místa kde přelejzaly zeď, a drápaly se na ní svinsky rychle, takže laserový ukazovátko přidělaný kusem plechu pod hlaveň (obalený tlustou gumou aby dobře drželo), a se spínačem vyvedeným na pažbu byla hodně dobrá pomůcka. Ale jak už jsem říkal, pokud nedostaly ránu do páteře, utekly, a nikdy jsem nenašel jedinou zdechlou která to nedostala do páteře. Potom jsem to zkoušel s vypůjčenou malorážkou - už ne uvnitř stájí, ale venku - a zhruba třetina prokazatelně zasažených byla schopná odejít po svých, a nejspíš se z toho i vylízat. Bylo to v zimě, takže jako zásah jsem to bral jen když tam zůstala ležet, nebo po ní zbyla krev na sněhu. A myslim si že takový velký svině co jsou popisovaný v článku budou mít o něco tužší kořínek. Zase ale bude snažší je trefit :-)
    EMIEL
    EMIEL --- ---
    ANARCHY: tipl bych ze budou mit nejaky malorazky. (.22 LR). z pusky jsou celkem tichy samy o sobe. cokoliv vykonejsiho by se o tu krysu vubec nezpomalilo a odrazelo se jako prase. Ackoliv bych se na ne nezlobil kdyby po nich klidne strileli granatometem....
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    zajimalo by mne, jestli vyfasovali tlumice, nebo jestli po nocich strileji po Teheranu docela vykonnou munici s plnou paradou - prece jen 2200 zastrelenych krys bude znamenat aspon treba tak 5000 vystrelu... ;-)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    GORYTHC: to by mě asi bavilo :)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    GORYTHC: Podle mě s tim vzrůstem radioaktivita nemá moc společnýho. Starý havíři vždycky vykládali něco o obrovskejch potkanech velikosti kočky, a na poldovce podobnejch sviní žilo taky dost.
    GORYTHC
    GORYTHC --- ---
    Neni to fotka, ale stejne by ten clanek stal za rozbor.
    Takze v Teheranu behaj petikilovy, radioaktivni krysi mutanti a nahanej je odstrelovaci s noktovizorama.

    Írán vyhlásil válku přerostlým krysám. Posílá na ně odstřelovače - iDNES.cz
    http://zpravy.idnes.cz/iran-vyhlasil-valku-prerostlym-krysam-posila-na-ne-odstrelovace-pht-/zahranicni.aspx?c=A130221_092623_zahranicni_ipl
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    ještě k té stíhačce :D
    Írán vyslal svou supermoderní stíhačku do vzduchu. Pomocí nekvalitní fotomontáže | zpravy.ihned.cz - Svět
    http://zpravy.ihned.cz/c1-59319850-iran-stihacka-fotomontaz-photoshop
    JAMV
    JAMV --- ---
    GULDUR: to spíše..
    JAMV
    JAMV --- ---
    GULDUR: tak jsem zatím našel pouze todle: http://en.wikipedia.org/wiki/Syrian_Air_Force
    a tam se o Mizích 17 dočteš, že je objednávali kolem 1956, a v Libanonském konfliktu (1982) už požívali Mig 23, ale kdo ví?
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    JAMV: tak to se nevylučuje...to mohla udělat syrská armáda při ústupu, aby je znehodnotila..
    JAMV
    JAMV --- ---
    GULDUR: asi ne ty Migy vypadaj, že to maj už za sebou podívej na 0:22 :)
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    JAMV: nebo výcvikovou základnu...
    JAMV
    JAMV --- ---
    GULDUR: na začátku to vypadá jako řada Migů 17,potom švenk na něco co mi silně připomíná 2x aero Delfín - jeden končí za kabinou, opět migy (0,24), a na to Albatros ale L-59, a to je vše, pak už tam nic není - dobyli letecký muzeum....
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    PRAASHEK: mě tam trochu chybí taková ta hromada bordelu kolem...přepravní vozidla, nákladní vozíky, osobní auta, prostě všechno co zajišťuje klasickej šrumec na základně a nebudeš si to brát s sebou, když ti hoří koudel u zadnice
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    GULDUR: tož já ti nevim :) klidně je to možný, ale nedivil bych se, kdyby to byla habaďůra
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    PRAASHEK: ale jo, zdá se, že armáda (pokud ustoupila) většinu letadel asi silně poškodila, aby nepadla do rukou povstalců..Alláh na bar!
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    GULDUR: alahakbar! spíš to vypadá jak nějaké armádní šrotoviště :)
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    Autenticitu záběrů nelze ověřit.... tak to zkusme! Nápady? Začneme od klasifikace strojů a jejich označení?

    Video - Aktuálně.cz
    http://aktualne.centrum.cz/video/?id=532543
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    nebo na uhlí...
    SKRU
    SKRU --- ---
    a podle toho kominu vepredu je to nejspis diesel
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    a je to určený do hor, protože to má lyže
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam