Po omrknutí stránek lokální soběstačnosti a pár dálších odkazů mám pár dotazů. Co vlastně jsou? Nikde není žádný úvod přestavující cíle a funkčnost webu, celé skupiny. Jako člověk z venčí vidím jen změt ekologicky laděných přednášek, odkazů a schůzí nějakejch skautíků co plánují výlet do Walesu za účelm naučení se "podnikat"?? Nebo čerpat dotace? Je to už fungující komunita využívající barteru či timebankingu? Pokud ano, jak vám to klape a proč to není z webu na první pohled zřejmé?
Neberte to prosím jako urážku nebo pokusy o argumentaci proti. Jen popisuju, jak na mě tento projekt na první pohled působí, můžu se mýlit.
Už nějaký čas doma přemýšlíme jakým způsobem by se v ČR dal vytvořit opravdu funkční nástroj usnadňující právě komunitní obchod bez peněz. V podstatě interaktivní databáze lidí ochotných směňovat komodity i čas (něco mezi
http://www.cuketka.cz/kvasek/kvasek.html, nevyhazujto a facebookem :)). Samozřejmě celorepublikově fungující. Ano je nám jasné, že nejvíce "kšeftů" by se odhrávalo na lokální úrovni. A hlavně s bezplatnou registrací.
Samozřejmě, když jsme poprvé pocítili potřebu vyměňovat dál než přes ulici, zapojili jsme strýčka googla. Krom barterů/kšeftmanů jsme nic nenašli, nic do čeho bychom byli ochotní se zapojit. To samé se týká zahraničních časobank, které vypadají podobně jako sdružení lokální soběstačnosti. Budu ráda za informace, pokud jsme nějaký takový hotový fungující projekt přehlédli.