• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUVěci z hlíny - porcelán, kamenina, keramika a jejich příbuzní
    KAAA1903
    KAAA1903 --- ---
    aa už sem našel, je to ten džbánek vedle té ženy v červeném, je krásně vidět jak je děrovaný...


    KAAA1903
    KAAA1903 --- ---
    Ahoj,
    našel by se tu někdo, kdo by byl schopen vyrobit mi z keramiky nádobu na pečení kaštanů. Před lety když sem byl v portugalsku, tak tam na to používali takový keramický džbány. Prostě klasický džbán na pivo, ale se 2 uchy a džbán byl děravej....kdyžtak vysvětlím osobně. Zkoušel sem něco vygůglit, ale sem docela marnej...
    Nejlépe někdo z Prahy - to kvůli tý domluvě.
    Díky za ohlasy, prosím do pošty.
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    KANAREK1: Dekuju, to se tedy divim, ta firma uz asi neexistuje, ze?
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    Je to ceska znacka. Jilove u Prahy.
    LOMILOMI
    LOMILOMI --- ---
    Ahoj, mam talirky po prarodicich ze Sudet, pravdepodobne to bude nejaka nemecka znacka. Poznavate ji nekdo ? Pismena G.M. a znak sovy.



    MGMBILL
    MGMBILL --- ---


    MGMBILL
    MGMBILL --- ---
    ahoj, znate nekoho, kdo ma zkusenosti se stavbou keramicke pece na drevo?
    ROZTE
    ROZTE --- ---

    SLL_QUY: jee:) myslíte, že se to dá nějak nasimulovat v domácích podmínkách?:)
    SLL_QUY
    SLL_QUY --- ---
    odvedle
    MGMBILL
    MGMBILL --- ---
    koupim, elektricky kruh shimpo, a veskere vybaveni do keramickeho atelieru
    ILIEN
    ILIEN --- ---
    Tenhle pán dělá zajímavý věci. třeba 2:30 je to vidět
    陶芸作家 原田省平さん Japanese Ceramic Artist - Shohei Harada
    https://www.youtube.com/watch?v=ImGK_EAbbLA
    MOMOTARO
    MOMOTARO --- ---
    150-300 dle velikosti a stavu, jsou urcite na mineralku ale pouzivaly se i na vodu normalni
    VOJTASAN
    VOJTASAN --- ---
    Hmmm, tak asi fakt na minerálku. Něco už jsem našel i na netu. Jedinou indicii, kterou mám, že je to snad z Karláku, bývalého lazaretu/chodobince, tak je tam asi napájeli minerálkou. To by mohlo sedět.

    Díky za tipy.
    MIST
    MIST --- ---
    KANAREK1: lazenska, na mineralku
    KANAREK1
    KANAREK1 --- ---
    VOJTASAN: mám za to, že jsou to nádoby na vodu. Na aukru je toho hodně. Ale ještě bych pátral.
    VOJTASAN
    VOJTASAN --- ---
    ROZTE: Dobrej napad! :-) Neco asi palit budu, ale do toho se mi to davat nechce, neco ma i dirku ve dne, zbytek si nejsem jistem stavem vnitrku.
    ROZTE
    ROZTE --- ---
    VOJTASAN: s kořalkou do sklepa ne? ;)
    VOJTASAN
    VOJTASAN --- ---
    Prosím o nápovědu. Skrze pozůstalost jsem se dostal k 10 nádobám (foto) neznámeho původu a účelu. Co to prosím je, k čemu, má to nějakou hodnotu? Na každé nádobě je obtisk nějaké pečetě, ale nečitelné. Případně kam s tím?



    MGMBILL
    MGMBILL --- ---
    koupim hrncirsky kopaci kruh, elektricky kruh shimpo, a veskere vybaveni do keramickeho atelieru
    MIST
    MIST --- ---
    CHRONOS: rekla bych, ze to mas prepalene. Ja teda mam zlato hned k pouziti, takze nic neredim, ale nejdriv alkoholem poradne odmastim glazuru, kde budu nanaset a pak palim na nejakych 700C ( cone 019-018).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam