CHRAMOSTAK: V době, kdy je Tibet otevřený, což je po většinu roku, kromě března (většinou od února do dubna), tak se permity vydávají bez problému těm, kteří nejsou "podezřelí" z rozvracení jednoty ČLR, což může znamenat kde co, ale většinou to znamená kontakty s Dharamsalou a působení v nějakých organizacích podporující Tibet apod. Obyčejný turista, který se prostě chce podívat do Lhasy permit dostane.
Ono ty permity samy o sobě jsou taky novinka. Od roku 2008 (překvapení!). Tenkrát se dávaly jednotlivcům po proklepnutí jejich dokumentů. Od té doby, co se v roce 2012 upálili v Lhase dva Tibeťané, spolu s velkým rozšířením sebeupalování v dalších částech Tibetu, se AO uzavřela cizincům a Tibeťanům z Amda a Khamu totálně. Pak Číňani zjistili, že na tom nevydělávají, tak povolili pětičlené skupinky cizinců, kde všichni museli být stejné národnosti. (Zatímco Tibeťané z Amda a Khamu mají až do dnešních dnů vstup do Lhasy vělmi omezen!!! takže cizinci se dostanou do tibetského hlavního města jednodušeji, než tibetští obyvatelé!!!!)
Od roku 2013 se situace zase zlepšila, zároveň konečně ubylo sebeupalování. Takže po březnu 2013 se ta "pětičlenná" opatření zrušila. Říkalo se, že pořád musí do AO skupinky "nejméně dvou osob", ale když si člověk zaplatil, tak dostal permit i jako jednotlivec. Aktutálně je situace velmi uklidněná a pokud se cizinec nějak výrazně neúčastní nějakých protičínských aktivit, není s permitem problém.
Teď se opět blíží březen, takže v těchto chvílím jsou permity do AO opět pozastaveny. To ale neznamená, že to snižuje pravděpodobnost získání permitu. To, že ho kanceláře v březnu nevydávají je prostě fakt, s kterým se nedá nic dělat. Jako třeba ze v březnu nesmí do Tibetu ani Tibeťani z Amda a Khamu a jako fakt, že Tibeťani prostě nemají šanci dostat cestovní pas.